Data modyfikacji:

Jak będzie wyglądał nowy Samsung Galaxy A54?

Wszystko wskazuje na to, że Samsung pracuje nad nowym smartfonem Galaxy A54 5G. Na temat tego modelu pojawia się coraz więcej informacji, co może wskazywać, że jego premiera odbędzie się w niedalekiej przyszłości. Zebraliśmy wszystkie informacje na temat tego modelu. Sprawdź! 
samsung galaxy a54

Jak będzie wyglądał Samsung Galaxy A54 5G?  

Samsung Galaxy A53 5G został oficjalnie zaprezentowany w marcu 2022 roku. Smartfon jest już od jakiegoś czasu na rynku i trzeba przyznać, że radzi sobie całkiem nieźle, o czym świadczy wiele pozytywnych opinii.
Najnowsze doniesienia wskazują jednak, że inżynierowie południowokoreańskiego giganta już pracują nad jego następcą. Wygląd urządzenia raczej nie przejdzie większych zmian. Sama konstrukcja jest inspirowana flagowymi modelami i to sprawdza się bardzo dobrze.
Pamiętajmy, że seria A ma oferować dobre podzespoły i atrakcyjną cenę (zobacz nasze porównanie Samsung seria A czy M). Z tego powodu producent raczej nie zdecyduje się na drastyczną zmianę wzornictwa, a także zastosowanie materiałów klasy premium. Na temat możliwego wyglądu urządzenia wciąż wiemy stosunkowo niewiele.  

Poznaliśmy pojemność baterii i konfigurację aparatów fotograficznych  

Więcej wiemy na temat konfiguracji aparatów fotograficznych, co jest zasługą dziennikarzy z serwisu GalaxyClub. Z ich doniesień wynika, że główna matryca w aparacie będzie miała rozdzielczość 50 Mpix. To oznaczałoby obniżenie rozdzielczości z 64 Mpix. Nie musi to jednak oznaczać spadku jakości, ponieważ na rynku jest wiele telefonów z dużo mniejszymi matrycami, które dorównują Samsungowi pod względem jakości zdjęć.
W nowym modelu może zabraknąć także sensora do analizowania głębi ostrości. Dzięki niemu można uzyskać ładne rozmycie tła w zdjęciach portretowych. Główny sensor miałby zbierać więcej danych na temat głębi, dlatego stosowanie dodatkowego aparatu nie byłoby potrzebne.  
Pozostała konfiguracja kamer powinna pozostać niezmieniona. To oznacza, że użytkownicy otrzymaliby jeszcze 12-megapikselowy aparat szerokokątny oraz 5-megapikselową kamerę makro. Ten zestaw dobrze sprawdza się w Samsungu Galaxy A53 5G, dlatego taki ruch nie powinien nikogo dziwić.  
W Samsungu Galaxy A54 5G może zadebiutować odrobinę większa bateria o pojemności 5100 mAh. To oznaczałoby wzrost pojemności o 100 mAh. Wydaje się niewiele, ale przy zastosowaniu energooszczędnych podzespołów czas pracy mogłby zostać wydłużony.  

Co chcielibyśmy zobaczyć w nowym Samsungu Galaxy A54 5G?  

W Samsungu Galaxy A53 5G mamy procesor Exynos 1280 działający z 6 GB pamięcią RAM. Jego wydajność nie jest najgorsza, ale wielu użytkowników chętnie zobaczyłoby jednostkę ze stajni Qualcomma. Nowy Snapdragon mógłby sprawić, że szybkość byłaby jeszcze lepsza, a to miałoby bezpośredni wpływ na płynność gier oraz całego urządzenia.  
Nowy smartfon mógłby mieć również szybsze ładowanie. Aktualnie model A53 pozwala na dostarczanie energii z mocą 25W. Ładowarka 35-40W znacznie by skróciła czas jaki jest potrzebny na naładowanie urządzenia.  

Samsung Galaxy A54 5G. Cena i data premiery  

Niestety na ten moment nie mamy informacji na temat oficjalnej premiery Samsunga. Raczej nie spodziewamy się jej w 2022 roku. Bardzo możliwe, że producent pokaże nowy telefon równo rok po premierze poprzednika. Przełom lutego i marca wydaje się być prawdopodobny. Samsung Galaxy A53 5G kosztuje obecnie około 1700 złotych i na podobną cenę liczymy w przypadku nowego smartfona. Będziemy śledzić na bieżąco wszystkie informacje o tym telefonie.  
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.