Data publikacji:

Co wiemy o Samsungu Galaxy A74? Specyfikacja i premiera

Jednym z telefonów od Samsunga, na które czeka ogromna ilość konsumentów jest Samsung Galaxy A74. Specyfikacja tego telefonu jeszcze nie wyciekła, co jest stosunkowo dziwne. Samsung Galaxy A74 miał pojawić się na rynku w 2023 roku, jednak do tej pory nie mamy żadnych informacji na temat jego premiery. Zebraliśmy zatem wszystkie dotychczasowe spekulacje oraz plotki na temat tego modelu. Dowiedz się, wszystkiego, co wiadomo na temat premiery i specyfikacji Samsunga Galaxy A74.
samsung galaxy a74 specyfikacja

Samsung Galaxy A74 – premiera

Pojawiają się pogłoski, że Samsung Galaxy A74 wcale nie doczeka się swojej premiery. Wynika to z tego, że firma ogranicza liczbę dostępnych w swojej ofercie modeli do minimum. Smartfona mieliśmy doczekać się w 2023 roku wraz z jego bratem, modelem – A54. Ten drugi jednak niebawem pojawi się w ofercie producenta, natomiast o modelu A74 wciąż nie mamy żadnych informacji.
Niestety linia telefonów A7x jest uznawana przez producenta za nieco mniej istotną – poprzedni dostępny model został wypuszczony na rynek w znacznie mniejszej liczbie egzemplarzy, natomiast informacji o Samsungu Galaxy A74 nie ma, w przeciwieństwie do innych modeli, które niebawem pojawią się na rynku. Nie wiadomo jednak, czy premiera zostanie jedynie odłożona w czasie, czy też wcale nie będzie kontynuacji tej serii smartfonów.

Samsung Galaxy A74 - specyfikacja

Jeżeli Samsung Galaxy A74 miałby jednak pojawić się na rynku, z pewnością moglibyśmy liczyć nawet na 8 GB pamięci RAM i przynajmniej 128, a nawet 256 GB pamięci wewnętrznej. System operacyjny to zapewne byłby Android 12. Ponieważ jednak nie wiadomo, czy telefony z serii A7x w ogóle jeszcze się pojawią, zapewne większość konsumentów zwróci się w stronę telefonu, jakim jest Samsung Galaxy A54. Na jego temat mamy już podstawowe dane, a także przybliżoną, potwierdzoną datę premiery, w przeciwieństwie do modelu A74, który być może nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Co zazwyczaj mogliśmy znaleźć w telefonach z linii Galaxy A?

Seria Glaxy A jest uwielbiana przez użytkowników głównie ze względu na niejednokrotnie nawet flagowe rozwiązania w stosunkowo niskiej cenie. Dzięki temu telefony z tej serii zawsze dość szybko się sprzedają, a Internet szybko wypełnia się ogromną liczbą recenzji, informacji o specyfikacji i premierach tych smartfonów. Ekrany, jakie możemy znaleźć w tych urządzeniach to wydajne AMOLED, dobrze radzące sobie nawet w pełnym nasłonecznieniu.
Obecnie standardem jest już akumulator o pojemności przynajmniej 5000 mAh, zapewne również ze względu na pochłaniające dość sporą ilość energii procesory. W telefonach z serii spotkać można wodoodporne obudowy z certyfikacją IP67, a także łączność 5G. Nowe telefony firmy Samsung w szczególności z serii A dostępne są w przynajmniej kilku wariantach kolorystycznych. Posiadają też aparaty (w ilości nawet 5 sztuk) o bardzo zadowalającej rozdzielczości oraz wydajności. Telefony są smukłe, lekkie i dość dobrze leżą w dłoni. Przeważnie mają 6,5-calowy wyświetlacz.

Samsung Galaxy A74 - cena

Cena Samsunga Galaxy A74 w innych krajach miała wynosić 550$, co w przeliczeniu na złotówki stanowiłoby kwotę około 2500 złotych. Jak na całkowicie nowy model teoretycznie jest to kwota ze średniej półki cenowej. Być może jednak zostałaby dopasowana do specyfiki poszczególnych krajów, bowiem inne modele z serii A, które aktualnie są dostępne, w większości przypadków są jednak nieco tańsze. Jedno jest pewne – jeżeli telefon ostatecznie pojawi się na rynku, z pewnością zadowoli wszystkich użytkowników tzw. średniaków!
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!