Data publikacji:

Samsung Galaxy S23. Co wiemy przed premierą flagowca?

Samsung Galaxy S23 to gorący temat w świecie smartfonów. Koreański producent już rozpoczął pracę nad nowym modelem. Zebraliśmy wszystkie informacje na temat kolejnej generacji popularnych flagowców.
samsung galaxy s23

Jak będzie wyglądał Samsung Galaxy S23?

Już na wstępie musimy zaznaczyć, że do premiery Samsunga Galaxy S23 pozostało co najmniej kilka miesięcy, dlatego wszystkie doniesienia trzeba traktować z lekkim przymrużeniem oka. Jednak najnowsze informacje pochodzące od użytkownika Ice Universe wskazują na to, że wzornictwo nowych telefonów nie ulegnie zmianie.
Wymiary Samsunga Galaxy S23 Ultra mają być niemal identyczne, co modelu Galaxy S22 Ultra. Jedyną różnicą może być chowany w obudowie rysik S-Pen. Wówczas byłby to powrót do funkcjonalności znanej z Samsunga Galaxy Note. Użytkownik Twittera dodał, że mogą to być najmniejsze zmiany w historii telefonów Samsunga.
Jeżeli plotki okażą się prawdziwe, to na rynku zadebiutują trzy wersje Samsunga Galaxy S23, które mogą mieć następującą konfigurację:
  • Samsung Galaxy S23 - ekran 6,1 cala, rozdzielczość 1080x2340 px
  • Samsung Galaxy S23+ - ekran 6,6 cala, rozdzielczość 10802340 px
  • Samsung Galaxy S23 Ultra - ekran 6,8 cala, rozdzielczość 1440x3088 px

Samsung Galaxy S23 może otrzymać kilka nowości!

Pod obudową Samsungów Galaxy S23 niemal na pewno pojawi się procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 2 wraz z 8 GB lub 12 GB pamięcią RAM. Nie jest jasne, czy w wersji europejskiej pojawi się jednostka Exynos 2300. Bardzo możliwe, że ten procesor będzie wykonany w 3 nm procesie technologicznym. To jednak tylko pogłoski, więcej informacji na ten temat poznamy najprawdopodobniej pod koniec 2022 roku.
To nie koniec ciekawych informacji, jakie przedostają się do sieci. Nieoficjalnie mówi się, że Samsung Galaxy S23 Ultra mógłby dostać aparat z matrycą 200 Mpix! Przypomnijmy, że aktualna wersja tego telefonu dysponuje aparatem 108 Mpix. To byłaby kolejna granica przekroczona przez południowokoreańskiego producenta. Taki ruch mógłby sprawić, że dotychczasowa matryca pojawiłaby się w modelach Galaxy S23+ oraz Galaxy S22. To na pewno miałoby wpływ na jeszcze lepszą jakość zdjęć! W tych modelach zmiany mogą też dotknąć przednie aparaty. Zamiast kamer 10-megapikselowych, Samsung ma zastosować 12-megapikselowe aparaty. Taka zmiana również miałaby ogromny wpływ na jakość fotografii.

Co nowego powinno pojawić się w Samsungu Galaxy S23?

Wielu użytkowników na pewno życzyłoby sobie dłuższej pracy na baterii. Szczególnie dotyczy to modelu Galaxy S23. Aktualnie w Samsungu Galaxy S22 znajduje się ogniwo o pojemności 3700 mAh, które wytrzymuje około jednego dnia pracy. Zwiększenie mocy ładowania z 25W do 45W w tym modelu również byłoby mile widziane.
Posiadacze aktualnych flagowych modeli Samsunga narzekają na problemy z przegrzewaniem. Nowy system chłodzenia mógłby być udoskonaleniem, który spotkałby się z dobrym przyjęciem użytkowników. Samsung ma na kim się wzorować, ponieważ flagowe modele Xiaomi, czy OnePlusa na tym polu radzą sobie zdecydowanie lepiej.

Samsung Galaxy S23. Kiedy odbędzie się premiera smartfona? 

Premiera nowego telefonu pozostaje tajemnicą. Patrząc jednak na premiery w latach ubiegłych, debiut serii Galaxy S23 może mieć miejsce w styczniu lub lutym 2023 roku. Wtedy poznamy pełną specyfikację i dowiemy się, czy przecieki były prawdziwe. Artykuł będziemy aktualizować na bieżąco o kolejne doniesienia ze świata technologii.
Zdjęcie: Materiały poducenta
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.