Data modyfikacji:

Samsung pracuje nad smartwatchem z wbudowanym projektorem

Nowy patent złożony przez firmę Samsung wskazuje na to, że jej inżynierowie pracują nad smartwatchem posiadającym wbudowany projektor, wyświetlający zawartość swojej tarczy. Dokumenty zostały oficjalnie przyjęte w Amerykańskim Urzędzie Patentowym i towarzyszy im grafika przedstawiająca domyślny sposób, w jaki może działać ta funkcja.
Soczewka projektora wbudowana byłaby w ramkę zegarka i w domyślnym trybie rzucała obraz bezpośrednio na dłoń użytkownika. Poza podstawowymi informacjami takim jak godzina, puls lub liczba wykonanych kroków, projektor byłby również w stanie pokazywać wiadomości tekstowe, strony internetowe oraz dane z aplikacji fitness. Dzięki większej przekątnej dane byłby bardziej czytelne. Samsung w opisie technologii zaznacza też, że sprawdziłaby się ona przy oglądaniu krótkich klipów np. z YouTube’a, a także podczas prowadzenia rozmów wideo.
Możemy więc wyobrazić sobie przyszłość, w której projektory staną się stałym elementem wyposażenia większości inteligentnych zegarków. Niewykluczone, że wielu producentów zaczęłoby wówczas rezygnować z produkcji sprzętu z wyświetlaczami. Oczywiście należy pamiętać, że sam patent nie oznacza automatycznie, że zostanie on wprowadzony w życie przez producenta.