Data publikacji:

Niespodzianka na 50. urodziny. Kreatywne pomysły

50 urodziny to ważna okazja do świętowania. Dobrze jest ten dzień odpowiednio uczcić, organizując przyjęcie lub wręczyć oryginalny i wyjątkowy prezent. Jaka niespodzianka na 50 urodziny będzie najlepsza? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze upominku, a czego lepiej unikać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w jaki sposób warto uczcić 50 urodziny.

Niespodzianka na 50 urodziny – od czego zacząć?

Po co kupować taki sam prezent jak wszyscy inni? Zamiast niego pomyśl o kreatywnych niespodziankach. Jednak kupowanie idealnego prezentu dla kogoś wcale nie jest takie łatwe. Od czego zatem zacząć poszukiwania niespodzianki na 50 urodziny?
Sprawdzonym wyjściem są upominki związane z hobby solenizanta – z pewnością ucieszy się, jeśli będzie upominek przyda mu się do realizacji jego pasji.  Inną opcją jest wybór praktycznego i ładnego prezentu, np. portfela, portmonetki lub skórzanego paska. Zawsze też możesz wziąć pod uwagę luksusowe upominki, takie jak np. biżuteria.
Trudność w wyborze niespodzianki na 50 urodziny może również sprawiać fakt, że osoby w takim wieku zazwyczaj mają już wszystko, czego potrzebują. Dlatego też zawsze możesz za pomocą upominku rozbudzić nowe pasje w solenizancie lub zapewnić mu niezapomniane przeżycia. Zamiast „materialnego” prezentu zawsze możesz mu wykupić udział w jakimś kursie lub wydarzeniu. Poniżej zaproponujemy kilka naszych faworytów.

Niespodzianka na 50 urodziny – czego unikać?

W przypadku urodzin na 50 lat, podobnie jak przy okazji innych tego typu imprez, warto mieć na uwadze, że nie wszystkie przedmioty nadają się do wręczenia. Unikaj przede wszystkim perfum (każdy ma inny gust), sprzętu AGD (może już mieć dane urządzenie), kremów przeciwzmarszczowych ( sugestia, że solenizant wygląda staro), ubrań (każdy ma różny gust i rozmiar) i dezodorantów (sugestia, że solenizant brzydko pachnie).

Jaki prezent na 50 urodziny? Prezent na 50 urodziny – pomysły

Impreza niespodzianka na 50 urodziny

Przyjęcia urodzinowe, których nie spodziewa się solenizant, to popularny od wielu lat sposób na świętowanie dnia narodzin. Nic dziwnego: wzbudza pozytywne skojarzenia i zostaje w pamięci na długi czas. Pamiętaj jednak, że impreza niespodzianka na 50 urodziny nie musi być huczna – czasami wystarczy nawet kolacja przy świecach z ukochaną osobą. Znacznie ważniejszy jest bowiem fakt, że ktoś pamięta o solenizancie w dniu jego święta i w ukryciu przygotował chociaż niewielkie przyjęcie.
Niezależnie od liczby gości, która ma się pojawić na takim przyjęciu, zadbaj o to, aby każdy dokładnie wiedział, o której ma się rozpocząć impreza. Podkreśl, aby nikt się nie spóźnił, bo inaczej cała niespodzianka może się nie udać. Spróbuj też dokładnie tego dnia wiedzieć, gdzie przebywa solenizant i móc w razie potrzeby znaleźć mu dodatkowe zajęcie (np. wysłać go na zakupy), w razie gdyby chciał wrócić za szybko do domu.

Niespodzianki na 50 urodziny inne niż wszystkie

Skok ze spadochronem

Zafunduj pięćdziesięciolatkowi wydarzenie, które zapamięta na długi czas! Skok ze spadochronem podniesie solenizantowi poziom adrenaliny, a jednocześnie pozwoli mu zapomnieć o troskach dnia codziennego. Spadanie z prędkością ponad 200 km/h zagwarantuje niesamowite przeżycia!
Bez obaw – osoba obdarowana nie jest pozostawiona sama sobie. Przed skokiem, niezależnie od wybranej lokalizacji, zostanie przeszkolona z technik spadochroniarskich oraz niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Solenizant nie będzie też skakał sam, a w tandemie z instruktorem.

Sesja fotograficzna

Sesja fotograficzna to bardzo dobry pomysł na niespodziankę nie tylko z okazji 50 urodzin. Ucieszą się z niej zarówno kobiety jak i mężczyźni, dlatego zdecydowanie warto wziąć tę opcję pod uwagę. Sesja fotograficzna to nie tylko sposób na miłe spędzenie czasu i pamiątkowe zdjęcia, ale również możliwość zwiększenia pewności siebie i sposób na poczucie się piękną nie tylko od święta.

Jazda wózkiem widłowym lub koparką

Zamiast jazdy luskusowym autem proponujemy jazdę… wózkiem widłowym lub koparką. Nikt raczej nie bierze pod uwagę takich atrakcji, więc upominek faktycznie może być miłą niespodzianką dla solenizanta. Chyba, że na co dzień sam jeździ takimi pojazdami…

Kreatywne warsztaty

Dla osób, które, mogłoby się wydawać, mają już wszystko, dobrym pomysłem na upominek mogą być kreatywne warsztaty, np. z ceramiki, malowania obrazów lub tworzenia kosmetyków. Kto wie, może solenizant lub solenizantka odkryje w sobie na nowo kreatywną duszę i rozbudzi w sobie nowe zainteresowania?

Wasztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu nie tylko przez osoby, które uwielbiają gotować, ale także przez takie, które po prostu lubią dobrze zjeść. Obecnie na rynku można znaleźć różne tematyczne kursy, np. dotyczące kuchni tajskiej, indyjskiej, meksykańskiej lub włoskiej. Takie zajęcia to nie tylko sposób na relaks, ale również możliwość poszerzenia swojej wiedzy o danym regionie i jego kulturze.

Niespodzianka na 50 urodziny męża, taty, brata

Dobrą niespodzianką na 50 urodziny dla bliskiego ci mężczyzny może okazać się dobrej jakości skórzany pasek do spodni. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów, które różnią się między sobą nie tylko długością i kolorem, ale również przeznaczeniem (bardziej „na co dzień” lub wizytowe), grubością czy rodzajem klamry.
Rozważ również zakup portfela, szczególnie jeśli ten, który obecnie solenizant posiada, jest już wysłużony i wypadałoby, żeby przeszedł na zasłużoną emeryturę. Jeśli pięćdziesięciolatek ma prawo jazdy, szukaj modeli, które pomieszczą ten dokument w swoim wnętrzu. Przed zakupem zweryfikuj również ilość miejsca na karty (kredytowe, lojalnościowe), banknoty i monety. Niektóre z firm umożliwiają również wygrawerowanie w portfelu inicjałów osoby obdarowywanej. To również ciekawy sposób na spersonalizowanie upominku.

Niespodzianka na 50 urodziny żony, mamy, siostry

Z jakiej natomiast niespodzianki ucieszy się bliska ci kobieta? Płeć piękna uwielbia biżuterię, dlatego dobrym pomysłem może być zakup czegoś srebrnego lub złotego. Najlepiej też, jeśli można na jednej z części (np. na zawieszce) wygrawerować inicjały. Podobnie jak w przypadku portfela dla mężczyzny, to również dobry sposób na podkreślenie, że dany upominek został zakupiony i oznaczony specjalnie z myślą o solenizantce.
Rozważ również zakup luksusowej jedwabnej apaszki. Obdarowana nią kobieta będzie mogła ją zawiązać nie tylko na szyi, ale również wpleść we włosy lub przyczepić do torebki. Jedwab jest delikatnym i drogim materiałem, dlatego wykonana z niej chustka może być dobrym sposobem na podkreślenie wyjątkowości solenizantki.
Autor: Agnieszka Ragus