Data publikacji:

Nokia 9.3 już niebawem! Sprawdź, co wiemy przed premierą smartfona! 

Nokia 9.3 to najnowszy flagowiec fińskiego producenta, który na półkach sklepowych ma pojawić się jeszcze w tym roku. Sprawdź, co wiemy przed premierą Nokii 9.3.

Nowy flagowiec Nokia 9.3 pojawił się na horyzoncie

Od kilku miesięcy do sieci trafiają nowe informacje dotyczące telefonu Nokia 9.3, która ma być następcą Nokii 9 Pure View. Na ten moment wszystkie doniesienia nie zostały potwierdzone przez producenta, dlatego warto je traktować z lekką rezerwą.

Do końca nie jest znana wielkość ekranu w nowym modelu. Bardzo możliwe, że będzie miał rozmiar 6,7 cala, choć nie wykluczone, że producent pozostanie przy 5,99-calowym panelu OLED, tak jak ma to miejsce w Nokii 9. Niemal na pewno urządzenie zaoferuje wysoką rozdzielczość 1440 × 2880 px.

Dodatkowo smartfon ma dysponować odświeżaniem 120 Hz, co z pewnością ucieszy graczy. Płynniejsze działanie animacji powinno być widoczne już na pierwszy rzut oka.

Prawdopodobnie inżynierowie Nokii pracują nad umieszczeniem przedniego aparatu pod przednim ekranem. Nie wiemy jednak, czy to rozwiązanie na pewno pojawi się w telefonie. Konkurencja pracuje już nad takimi rozwiązaniami i Nokia mogła by być jedną z pierwszych marek, która wprowadzi nowy wygląd urządzenia.

Nokia 9.3 przewidywana specyfikacja

  • ekran: 6,7 cala 
  • rozdzielczość: 1440 × 2880 px
  • procesor: Qualcomm Snapdragon 865 
  • pamięć RAM: 6 GB/8 GB 
  • pamięć wewnętrzna: 128 GB 
  • bateria: 5000 mAh 
  • aparat główny: 108 Mpix + 8 Mpix + 13 Mpix + ToF 
  • aparat przedni: 20 Mpix

Jakie podzespoły otrzyma Nokia 9.3?

Jak przystało na flagowca, Nokia 9.3 ma być napędzana przez procesor Qualcomm Snapdragon 865. Wiele wskazuje na to, że urządzenie dostanie 6 GB lub 8 GB pamięci RAM. Obecnie większość smartfonów ma taką konfigurację, dlatego ten ruch nie powinien nikogo zdziwić. Na niezbędne pliki powinniśmy otrzymać 128 GB pamięci wewnętrznej, choć nie jest wykluczone, że pojawi się również wersja z 256 GB pamięcią.

Pojemność baterii na razie pozostaje zagadką. W Nokii 9 mieliśmy akumulator 3320 mAh, który nie pozwalał na zbyt długą pracę. Możliwe, że Nokia zdecyduje się na umieszczenie ogniwa 4500-5000 mAh, tak jak ma to miejsce u konkurentów. Obecność technologii szybkiego ładowania również wydaje się bardzo prawdopodobna.

Solidne aparaty fotograficzne Nokii 9.3

W Nokii 9 mieliśmy do dyspozycji aż pięć 12-megapikselowych aparatów. Producent zapewniał, że będą one przełomowe, jednak w rzeczywistości tak się nie stało. Tym razem urządzenie ma mieć cztery oczka aparatu.

Główna matryca możliwe, że będzie dysponowała rozdzielczością aż 108 Mpix. Flagowce Samsunga i Xiaomi korzystają z takiego rozwiązania, co w praktyce sprawdza się znakomicie! Drugi aparat szerokokątny powinien mieć rozdzielczość 13 Mpix, natomiast trzeci teleobiektyw zaoferuje rozdzielczość 8 Mpix. Standardowo, czwarty sensor ma służyć do wykrywania głębi ostrości.

Nokia 9.3: cena i data premiery 

Nokia 9.3 miała pojawić się na rynku mniej więcej w sierpniu. Niestety, ale pandemia COVID-19 pokrzyżowała plany producenta i planowana premiera została przesunięta. Na kiedy?

Tego na razie nie wiadomo, ale możliwe, że flagowca ujrzymy jeszcze pod koniec tego roku. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby Nokia przesunęła swoją prezentację na początek 2021 roku.

Autor: Bartłomiej Mazurek