Data publikacji:

Nowoczesny podjazd przed domem: inspiracje

nowoczesny podjazd przed domem
Liczy się pierwsze wrażenie. Dlatego przestawiamy pomysły na nowoczesny podjazd przed domem – inspiracje, rady, praktyczne rozwiązania. Najlepsze są takie pomysły, które łączą w sobie funkcjonalność i styl. A wszystko po to, by wywrzeć doskonałe pierwsze wrażenie zarówno na twoich gościach, jak i na tobie – każdego dnia, gdy wjeżdżasz na własną posesję, oraz wtedy, gdy spozierasz z okna w kierunku bramy wjazdowej po to, by usłyszeć swój własny oddech zachwytu nad pomysłowością i wykonaniem, którym szczyci się twój nowoczesny podjazd przed domem. 

Nowoczesny podjazd przed domem – dynamiczne odcienie szarości

Dynamiczne odcienie szarości są w modzie od kilku lat. Biel i wszelkie odcienie szarości zdominowały otoczenia nowopowstających domów, których architektura wykonana jest w stylu modern, a utrzymana w duchu minimalizmu. Jeśli uwielbiasz kształty geometryczne, twój nowoczesny podjazd przed domem i odcienie szarości to połączenie idealne. Kostka brukowa oraz betonowe płyty – to dwa najczęściej wykorzystywane budulce. Barwa i wzór nawierzchni stają się dwojgiem głównych bohaterów przydomowej aranżacji.

Pomysł na nowoczesny podjazd przed domem? Modna nawierzchnia – wielki format!

Na prowadzenie w rankingu od jakiegoś czasu niezaprzeczalnie wysuwają się duże płyty. Jeśli zastosujesz je jako nowoczesny podjazd przed domem (inspiracje w licznie znamienitej spotkasz na każdym kroku w gazetach branżowych oraz w wielu źródłach w internecie), to bądź pewien, że masz u siebie na podwórku jedną z najmodniejszych nawierzchni.
Płyty wielkoformatowe są uniwersalne, więc z powodzeniem zastosujesz je przy zrobieniu podjazdu dla każdego stylu domu, w jakim wykonane jest twoje przytulne gniazdko. Ale najlepiej pasują do architektury nowoczesnej. Dlaczego? Ponieważ często mają postać surowego betonu (nowoczesne podjazdy betonowe), także betonu architektonicznego. Ale w sklepach branżowych spotkasz także wielki format płyt na podjazd do garażu – elementy na nawierzchnie barwione i imitujące inne materiały (kamień, drewno).
Tego typu płyty dobrze sprawdzają się także do utwardzania tarasów i ścieżek ogrodowych. Tu zastosuj elementy grubości 4–8 cm. A do podjazdów użyj elementów o grubości 6–15 cm. Zwykle obowiązuje taka zasada, że im płyta na podjeździe jest większa, tym powinna być grubsza. Ale nie jest to regułą, więc zawsze czytaj zalecenia producenta. 

Nowoczesny podjazd z kostki – dobry pomysł na pojazd do garażu

Kostka – to jeden z najczęściej stosowanych elementów wykończeniowych podjazdów w Polsce. Jej zdecydowaną zaletą jest uniwersalność. Ten trwały i wytrzymały materiał sprawdza się zarówno na posesjach prywatnych, jak i w przestrzeniach publicznych. Powstają z niej niebanalne kompozycje, a możliwości ich realizacji są również bardzo szerokie.
Trend jest taki, że od lat portfolio popularnych kostek brukowych dynamicznie poszerza się o nowe, ciekawe propozycje. Zmiany powodowane są wciąż rosnącymi oczekiwaniami i potrzebami klientów. Wielu klientów korzysta przy tym z usługi projektowej mającej na celu optymalne dobranie pasujących kształtów, kolorów i rozmiarów kostki oraz jej ciekawą aranżację. Kostka brukowa przed domem to wizytówka całej posesji. 

Nowoczesny podjazd z kostki – dużo możliwości

Współczesne technologie produkcji i obróbki materiałów betonowych umożliwiają realizację zróżnicowanych, bardzo ciekawych powierzchni oferowanych elementów. Co więcej współczesne projekty aranżacji otoczenia bardzo lubią czerpać z niezwykle bogatej palety barw dostępnych materiałów wykończeniowych. I dlatego modny od lat jest melanż kolorów. To doskonały sposób na wprowadzenie do otoczenia pełnych życia akcentów, współgrających na przykład z okoliczną roślinnością.
W nowoczesnych, minimalistycznych koncepcjach zagospodarowania przestrzeni doskonale natomiast sprawdzają się produkty jednobarwne. Stonowana, wyrazista kolorystyka, stanowi eleganckie otoczenie dla modernistycznych brył budynków. Jeśli jednak pragniesz, by twój ogród zachwycał romantycznym, nostalgicznym klimatem, to postaw na kostkę brukową w stylu retro.

Co zamiast kostki na podjazd? Pomysł na tani podjazd

Jeśli jednak nie przekonały cię nasze dotychczasowe inspiracje i zastanawiasz się: „co zamiast kostki na podjazd?”, to odpowiadamy:
  1. Najbardziej budżetową (pomysł na tani podjazd) opcją jest wykonanie podjazdu z kruszywa. Alejki z kamienia są rozwiązaniem uniwersalnym, wpisującym się w dowolną stylistykę aranżacyjną. Podjazd ze żwiru jest obecnie tanią i bardzo skuteczną metodą na wykończenie nawierzchni.
  2. Co zamiast kostki na podjazd? Pomysł na tani podjazd to także wjazd z płyt ażurowych pod dom. Dlaczego warto o nim pomyśleć? I kiedy? Wtedy, kiedy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wymusza na tobie, jako na inwestorze, pozostawienie odpowiednio dużej powierzchni biologicznie czynnej. Wjazd z kostki brukowej tworzy szczelną barierę dla wilgoci i nie jest w stanie odprowadzać wód gruntowych. Wjazd z płyt ażurowych nie stanowi bariery dla wód. Porośnięte trawą płyty ażurowe pasują do wielu aranżacji. Ich atutem jest także przystępna cena. 
  3. Wjazd z paneli PVC – estetyczny wjazd obejmuje wykorzystanie paneli PVC. Co prawda, cena paneli może okazać się dość wysoka (plus jest taki, że wszystkie prace są łatwe i możesz wykonać je samodzielnie), jednak nawierzchnia charakteryzuje się dużą trwałością i niebanalnym wyglądem. Dużą zaletą paneli PVC jest ich odporność. Materiał sprawdzi się doskonale jako wyłożenie na podjazdy i piesze szlaki komunikacyjne. 
Zdjęcie: Envato Elements
Ewa Doniec
Ewa Doniec

Podróże z plecakiem, kolarstwo szosowe, góry wysokie. Lawenda, makaron i wiatr. To moje „naj”, za którymi podążam, kosztując życie. Pilot wycieczek, absolwentka ekonomii oraz turystyki i rekreacji.