Data modyfikacji:

Debiutuje OnePlus Nord. Smartfon 5G ze znakomitą specyfikacją

OnePlus Nord to najnowszy smartfon ze średniej półki cenowej, który otrzymał topową specyfikację i wsparcie dla technologii 5G. Wszystko wskazuje na to, że ten model będzie murowanym hitem sprzedażowym.

oneplus nord

OnePlus Nord to pozytywne zaskoczenie! 

OnePlus Nord został zaprezentowany dość niespodziewanie. Producent tym razem nie pokazał flagowego modelu, a smartfon plasujący się w średniej półce cenowej. Trzeba przyznać, że ten model może mocno namieszać na rynku!

Urządzenie otrzymało ekran AMOLED o przekątnej 6,44 cala. Rozdzielczość 1080 × 2400 px z odświeżaniem 90 Hz gwarantuje bardzo wysoką jakość i płynność obrazu. Smartfon ma wsparcie dla palety barw sRGB oraz P3. Pod warstwą szkła umieszczono czytnik linii papilarnych.

Obudowa smartfona nie jest odporna na działanie wody, jednak z drobnymi zachlapaniami powinien sobie poradzić bez większych problemów. Wizualnie OnePlus Nord nie odbiega w żaden sposób od takich modeli jak OnePlus 8 czy OnePlus 7.

OnePlus Nord specyfikacja

  • ekran: 6,44 cala 
  • rozdzielczość: 1080 × 2400 px 
  • procesor: Qualcomm Snapdragon 765G 
  • pamięć RAM: 6 GB/8 GB/12 GB 
  • pamięć wewnętrzna: 64 GB/128 GB/256 GB 
  • bateria: 4115 mAh 
  • aparat główny: 48 Mpix + 8 Mpix + 5 Mpix + 2 Mpix 
  • aparat przedni: 32 Mpix + 8 Mpix
  • system operacyjny: Android 10 Oxygen OS 10.0 

OnePlus Nord dostał bardzo dobre podzespoły 

OnePlus Nord jest napędzany przez procesor Qualcomm Snapdragon 765G, który został wyposażony w moduł 5G. W sprzedaży pojawi się wersja z 64 GB pamięcią wewnętrzną i 6 GB pamięcią RAM, 128 GB pamięcią i 8 GB pamięcią RAM. Najbogatsza wersja zaoferuje 256 GB pamięci wewnętrznej oraz 12 GB pamięci RAM.

Pod względem wydajności telefon nie powinien odbiegać od flagowym modelu konkurentów. Długi czas pracy na jednym ładowaniu zapewni bateria o pojemności 4115 mAh. Dodatkowo akumulator wspiera technologię szybkiego ładowania.

Znakomity zestaw aparatów fotograficznych 

OnePlus Nord otrzymał aż cztery aparaty fotograficzne. Główny ma rozdzielczość 48 Mpix, aparat szerokokątny dysponuje matrycą 8 Mpix, natomiast aparat do macro ma 2-megapiksele. Czwarty aparat służy do wykrywania głębi ostrości i ma rozdzielczość 5 Mpix.

Ciekawie prezentuje się aparat przedni, który po raz pierwszy otrzymał dwie matryce o rozdzielczości 32 Mpix oraz 5 Mpix. Użytkownicy po raz pierwszy mogą skorzystać z szerokokątnego obiektywu, który znajduje się z przodu. Dzięki przedniemu aparatowi można również odblokować telefon za pomocą twarzy.

OnePlus Nord ceny i dostępność

OnePlus Nord jest już dostępny w polskiej dystrybucji. Urządzenie można kupić w dwóch opcjach pojemnościowych i kolorystycznych: szarej i niebieskiej. Za OnePlusa Nord z 128 GB pamięcią RAM i 8 GB pamięcią wewnętrzną zapłacimy 1899 złotych. Model z 12 GB pamięcią RAM i 128 GB pamięcią wewnętrzną został wyceniony na kwotę 2299 złotych.

Czy warto kupić nowy telefon OnePlus Nord? 

Trzeba przyznać, że OnePlus Nord na tle konkurentów wypada naprawdę dobrze. Użytkownik w przystępnej cenie otrzymuje świetny ekran i bardzo solidne podzespoły.

Pozytywnie zaskakuje również poczwórny aparat fotograficzny. Wykonanie dobrych zdjęć nie będzie stanowiło większego problemu. Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że smartfon znajdzie szerokie grono zainteresowanych!

Zdjęcie: OnePlus 
Autor: Bartłomiej Mazurek