Data modyfikacji:

Jaką opaskę sportową dla dziewczynki wybrać?

Nawet najmłodsi uwielbiają gadżety elektroniczne. Nie stanowią one żadnego zagrożenia, mogą przynieść dziecku dużo frajdy i nauczyć je zdrowego trybu życia. Przykładowo, Leapfrog Leapband to opaska sportowa dla dziewczynki, która posiada zwierzaka, którym można się opiekować. Jest to świetna zabawka, jak i urządzenie aktywujące dziecko fizycznie. Warto zapoznać się z polecanymi przez nas niżej opcjami i wybrać urządzenie satysfakcjonujące nas jako rodziców, jak i nasze dziecko.
opaska sportowa dla dziewczynki

Opaska sportowa dla dziewczynki lub chłopca — czy warto?

Śledzenie aktywności za pomocą urządzeń do noszenia może pomóc dzieciom zmienić ich zachowanie i zachęcić je do zdrowszego trybu życia.

Wiele narzędzi śledzących jest tworzonych z myślą o zmianie zachowania, dzięki czemu dzieci mogą zobaczyć jasne informacje o tym, ile się poruszały w ciągu dnia. Inteligentne opaski potrafią liczyć kroki, oferować udział w wyzwaniach, nagradzać odznakami i nagrodami. Posiadają wiele zaprojektowanych funkcji promujących pozytywne zachowania i nawyki.

Śledzenie kondycji może pomóc dzieciom stać się bardziej świadomym własnego poziomu aktywności. Delikatne przypomnienia, aby być bardziej aktywnym, regularnie wstać i wyjść na zewnątrz, aby się pobawić, mogą pomóc dzieciom wyrobić pozytywne nawyki, które przetrwają do dorosłości.

Młodsze i starsze dzieci zainteresowane są oglądaniem rzeczywistych wyników bezpośrednio na zegarku. Dla dzieci bardzo interesujące jest to, że gdy zrobią 5 lub 10 kroków, zegarek od razu pokazuje to w czasie rzeczywistym. Monitory aktywności mogą zatem potencjalnie zwiększać poziom aktywności dzieci w krótkim okresie dzięki samokontroli i wyznaczaniu celów.

Smartwatch czy smartband?

Używając obu urządzeń, można zauważyć, że posiadają one wspólne cechy. Zazwyczaj smartwatche i smartbandy podają czas, mają funkcje zdrowotne oraz fitness (krokomierz, tachymetr, monitor snu, pulsometr itp.), mogą być synchronizowane ze smartfonami i noszone są na nadgarstkach.

Różnice między obydwoma urządzeniami do noszenia najczęściej zawsze dotyczą rozmiarów ekranu, wymiarów i innych złożonych funkcji.

Smartwatche są jak minikomputer i posiadają wiele różnych funkcji. Smartbandy natomiast to inteligentne opaski nazywane również opaskami fitness lub zwyczajnie opaskami sportowymi. To dlatego, że smartbandy skupiają się na fitnessie, podczas gdy smartwatche to kompletny pakiet – śledzenie kondycji, komunikacja, moda. Niektórym podoba się wszechstronność smartwatchy, a inni preferują separowanie urządzeń związanych ze sportem i komunikacją. Wybór należy tylko i wyłącznie do nas, nie ma tutaj lepszego i gorszego wyboru.

Opaska sportowa dla dziewczynki i chłopca — polecane modele

Trackery w opaskach dla dzieci pakują te same czynniki motywacyjne, co trackery dla dorosłych, w mniejszej formie, takie jak sprawdzanie liczby kroków, zdobywanie odznak i rywalizacja z przyjaciółmi i członkami rodziny, aby osiągnąć swoje cele.

Garmin Vivofit Jr i Garmin Vivofit Jr 2/3

Vivofit Jr to świetny smartband dla dziewczynki lub chłopca z motywami takimi jak Gwiezdne wojny, Marvel, Disney Princess i Minnie Mouse.

Te modele mają prosty, przyjazny design z dużą, elastyczną opaską, która powinna pasować do dzieci w wieku od 4 do 7 lat, ale można ją zastąpić regulowanym paskiem, gdy dorosną. Ma również konfigurowalny kolorowy ekran i roczny czas pracy na baterii, co jest dobrą wiadomością, ponieważ oznacza, że nie jest potrzebne ładowanie.

Śledzą one kroki, sen i przestrzeganie 60 minut zalecanej dziennej aktywności i w zależności od tego, jaki zespół tematyczny wybiorą dzieci, ma różne wyzwania. Na przykład zespół Marvel ma Ultron’s Revenge, grę Avengers, która pozwala wykonywać misje, wypełniając cele aktywności.

Rodzice mogą zobaczyć sen i aktywność poprzez zsynchronizowane za pomocą aplikacji. Modele te posiadają funkcję prac domowych, która przypisuje dzieciom zadania, które muszą wykonać, a także codzienne wyzwania, w których może wziąć udział cała rodzina.

Fitbit Ace 2

Sportowa opaska dla dziewczynki lub chłopca w wieku od sześciu lat. Fitbit Ace 2 oferuje śledzenie aktywności, snu i śledzenie kroków, ale jego głównym celem jest uzyskanie 60 minut aktywności dziennie. Jest w stanie wytrzymać do pięciu dni pracy na baterii.

Zawiera wiele zabawnych zachęt, które motywują dzieci do poruszania się, takich jak wirtualne odznaki i awatary, a także wyzwania dla rodziny. Można w nim także ustawić przypomnienia o porze snu w nocy i ciche alarmy na rano.

Kurio

Kurio jest to minismartwatch z wbudowanym Bluetooth. Posiada aparat, powiadomienia o połączeniach, wiadomości, gry i monitor fitness, a wszystko to w jasnej obudowie z wygodnym paskiem.

Leapfrog Leapband

Model ten może śledzić całodniową aktywność. Rodzice mogą również ustalać wyzwania, za które dzieci zdobywają punkty, gdy się poruszają, a następnie mogą odblokowywać nagrody. Jest to dobry smartband dla dziewczynki, który posiada na ekranie małego zwierzaka, którym można się opiekować poprzez ruch. Istnieje wiele funkcji kontroli rodzicielskiej, w tym tryb cichy do snu lub do szkoły.

VTech Kidizoom

Kidizoom to minismartwatch zawierający dyktafon, aparat i krokomierz, a także niektóre gry oparte na ruchu, ale bez ciągłego śledzenia.

Zaprojektowany, aby wyglądać jak smartwatch dla dzieci, VTech Kidizoom jest dostępny w wielu kolorach.

Opaska sportowa dla dziewczynki lub chłopca nie musi być stworzona specjalnie dla dzieci. Istnieje cała gama trackerów fitness, które mogą pasować do młodszych, jak i starszych użytkowników. Przykładowymi modelami są Xiaomi Mi Band 3 i Huawei Band 2 Pro.

Autor: Konrad Pabian