Data modyfikacji:

Premiera smartfona Oppo A93. Lekka obudowa i znakomity wygląd! 

Oppo A93 został oficjalnie zaprezentowany. Nowy smartfon wyróżnia się niezwykle lekką obudową, a także nowoczesnym wzornictwem. Na tym jednak nowości się nie kończą! Telefon zyska bardzo solidny zestaw aparatów fotograficznych. Sprawdź specyfikację Oppo A93.

oppo a93

Oppo A93 z nowoczesną i lekką obudową! 

Oppo A93 w porównaniu do smartfonów konkurencji jest zdecydowanie lżejszy. Waga 163 gramów przy ekranie o przekątnej 6,43 cala robi wrażenie. Smartfon ma 7,48 mm grubości, co powinno wpłynąć na pewniejszy chwyt i większy komfort użytkowania. Na pleckach umieszczono cztery aparaty fotograficzne, natomiast w dolnej części korpusu pojawiło się złącze słuchawkowe minijack 3,5 mm.

Ponadto smartfon ma rozdzielczość Full HD+ i niewielkie wycięcie na dwie kamery do selfie. Pod warstwą szkła znalazł się czytnik linii papilarnych, który wykrywa odcisk palca w zaledwie 0,3 sekundy! Stosunek ekranu do obudowy wynosi aż 90,7%!

Cała konstrukcja została wykończona z połyskującego, matowego materiału, który nie jest podatny na odciski palców. Oppo A93 będzie dostępny w kolorze metalicznej bieli lub matowej czerni.

Oppo A93 specyfikacja

  • ekran: 6,43 cala 
  • rozdzielczość: 1080 × 2400 px 
  • procesor: MediaTek Helio P95 
  • pamięć RAM: 8 GB 
  • pamięć wewnętrzna: 128 GB  
  • bateria: 4000 mAh 
  • aparat główny: 48 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix 
  • aparat przedni: 16 Mpix + 2 Mpix 
  • system operacyjny: Android 10 

Oppo A93 otrzymał solidną specyfikację 

Najnowszy smartfon firmy Oppo został wyposażony w procesor MediaTek Helio P95, który współpracuje z 8 GB pamięcią RAM. Wydajność telefonu powinna być bardzo dobra, dlatego z odpaleniem wielu gier nie powinieneś mieć większego problemu. Na aplikacje przygotowano 128 GB pamięci wewnętrznej.

Bateria o pojemności 4000 mAh wspiera technologię szybkiego ładowania, co z pewnością pozwoli jeszcze szybciej dostarczyć niezbędną energię. Oppo A93 działa w oparciu o nakładkę systemową ColorOS 7.2. Producent wprowadził w niej wiele usprawnień takich jak chociażby tryb oszczędzania energii. Po jego uruchomieniu tylko 6 aplikacji będzie działać, aby zapewnić możliwie jak najdłuższy czas działania.

Oppo lepiej zintegrowało nakładkę z Androidem 10, co w efekcie wpływa na mniejszą defragmentację pamięci, a także lepszą optymalizację baterii. Ciekawym rozwiązanem są gesty w powietrzu. Unosząc rękę na około 20-50 centymetrów, można aktywować telefon.

Sześć aparatów fotograficznych na pokładzie! 

Oppo A93 ma w sumie sześć aparatów fotograficznych. Aparat główny z tyłu ma rozdzielczość 48 Mpix i światło f/1.7. Aparat szerokokątny oferuje rozdzielczość 8 Mpix oraz światło f/2.2. Pozostałe dwa aparaty są czarno-białe i mają rozdzielczość 2 Mpix i światło f/2.4. Dzięki ich obecności można wykonywać lepsze zdjęcia z rozmytym tłem.

Ciekawie zapowiada się funkcja AI Color Portrait, która pozwala wydzielić część zdjęcia w kolorze, natomiast drugą część zostawić czarno-białą. Z przodu umieszczono kamerę do selfie o rozdzielczości 16 Mpix. Drugi aparat służy do wykrywania głębi ostrości i ma rozdzielczość 2 Mpix. Wszystkie aparaty są wspierane przez sztuczną inteligencję, umożliwiającą jeszcze łatwiejsze wykonywanie ładnych ujęć.

Oppo A93 ceny i dostępność 

Na ten moment nie wiadomo, kiedy Oppo A93 zadebiutuje w Europie. Obecnie będzie on dostępny jedynie na terenie Wietnamu, gdzie jego cena ma wynosić 7,490,000 VND, co po przeliczeniu daje kwotę około 1235 złotych.

Zdjęcie: Oppo

Autor: Bartłomiej Mazurek