Data publikacji:

OPPO – co to za firma? Wszystko o producencie smartfonów

Firmy z chińskim rodowodem szturmem podbiły światowe rynki elektroniki, oferując nowoczesne, napakowane funkcjonalnościami urządzenia, które jakością przewyższają swój koszt. Ich smartfony stały się konkurencją dla sprzętów z niemal wszystkich półek cenowych. Jedną z takich marek jest Oppo. Co to za firma, jaka jest jej historia i czym zaskarbiła sobie sympatię użytkowników? Odpowiadamy!
oppo co to za firma

Tajemnicze OPPO – co to za firma?

Smarftony z logo OPPO można znaleźć, przechadzając się po alejkach stacjonarnych sklepów z elektroniką, a także przeglądając serwisy internetowe o tej tematyce. Marka jest ogólnodostępna, a jej oferta bardzo szeroka. Od nowoczesnych urządzeń o wysokich parametrach po zwyczajne smartfony z podstawowymi funkcjonalnościami. Wiele osób podchodzi do nich z dystansem i zadaje sobie to samo pytanie, widząc telefony OPPO – co to za firma?
Choć marka OPPO dla wielu może wydawać się nowością, jej początki sięgają wczesnych lat dwutysięcznych. Firma zaistniała jako producent urządzeń do odtwarzania muzyki, głośników i słuchawek, a o smartfony swoją działalność rozszerzyła w okolicy roku 2008. W Polsce pojawiła się z początkiem 2019 roku.
Obecnie OPPO to producent międzynarodowy, stale powiększający grono fanów swoich telefonów i innych inteligentnych urządzeń elektronicznych. Najlepsze telefony OPPO cieszą się rosnącą popularnością. Producent znajduje się na globalnej liście 5 najczęściej wybieranych marek smartfonów, zajmując miejsce obok firm takich jak Apple, Samsung, Huawei i Xiaomi.
Chociaż aktualnie wszędzie możemy spotkać telefony OPPO, kraj pochodzenia marki to Chiny i właśnie tam z początku najbardziej się rozpowszechniły. Na azjatyckich rynkach firma OPPO konkuruje z Samsungiem w kategorii marek premium. W naszym kraju głównym rywalem tej marki jest Xiaomi, stąd też często padają pytania OPPO czy Xiaomi.

OPPO– jaka to firma i dlaczego jest o niej głośno?

Na stronie marki możemy przeczytać, że celem firmy jest oferowanie nowoczesnych, wysokiej jakości produktów, tworzonych w sposób zrównoważony i z poszanowaniem środowiska. Jako swoją misję OPPO podaje „technology for mankind, kindness for the world”, czyli „technologia dla ludzkości, życzliwość dla świata”.
OPPO to firma, której produkty promowały swoim wizerunkiem gwiazdy takie jak Leonardo DiCaprio czy Eddie Redmayne, który od 2020 roku jest globalnym ambasadorem marki. Producent smartfonów jest także sponsorem drużyn oraz różnego rodzaju wydarzeń sportowych.
Od 2015 roku OPPO posiada umowę z klubem piłkarskim FC Barcelona, a od 2019 jest partnerem turnieju tenisowego French Open i sponsorem Wimbledonu. Marka OPPO towarzyszy także e-sportowi, będąc globalnym partnerem turniejów League of Legends.
Począwszy od roku 2019 firma OPPO organizuje program Renovators, którego celem jest wspieranie gromadzenia dzieł sztuki i tworzenie globalnej platformy do wymiany informacji oraz zasobów artystycznych.
W 2021 r. OPPO rozpoczęło współpracę z National Geographic w ramach inicjatywy Endangered Colour, wspierającej ochronę zagrożonych gatunków. Jedną z akcji było zaproszenie znanego fotografa, który uwieczniał wizerunki zwierząt smartfonem Oppo Find X3 Pro.

Czym cechują się smartfony OPPO?

Od początku istnienia OPPO jako firma dąży do oferowania produktów elektronicznych wysokiej jakości, wyróżniających się oryginalnością, a przy tym dostępnych cenowo dla wielu grup odbiorców. Smartfony tej marki cechuje interesujące wzornictwo i wydajne, nowoczesne wnętrze.
Stosowane technologie nierzadko są przełomowe. Marka OPPO jako jedna z pierwszych zastosowała w swoich smartfonach technologie oparte o sieć 5G, jej urządzenia posiadają także ultraszybkie ładowanie VOOC.
Niemal każdy telefon OPPO wyposażony jest w wydajny procesor, zapewniający korzystanie z urządzenia bez usterek i zacinania się, wysokiej jakości głośniki oraz aparaty fotograficzne, a także sporych rozmiarów ekran o wysokiej rozdzielczości, umożliwiający zarówno oglądanie filmów, jak i tworzenie np. prezentacji. Akumulatory montowane w smartfonach tej marki są pojemne i oszczędne, dzięki czemu nie ma potrzeby częstego sięgania po ładowarkę.

OPPO– telefon dla każdego?

Oferta marki jest bardzo szeroka i znajdą w niej coś dla siebie zarówno osoby wymagające najwyższych osiągów i imponujących parametrów, jak i osoby oczekujące jedynie podstawowych funkcji i estetycznego wyglądu. OPPO bezproblemowo pakuje w swoje urządzenia satysfakcjonujące podzespoły, jednocześnie zachowując przystępne ceny. Smartfony firmy stanowią konkurencję dla sprzętów z niemal każdej półki cenowej. Ponadto niektóre modele telefonów mają różne wersje, o bogatych lub bardziej ubogich parametrach.
Budżetowy telefon OPPO to doskonały pomysł na prezent dla osoby starszej lub pierwszy smartfon dla dziecka. Oryginalny wygląd, prosta obsługa i wytrzymała bateria wystarczą, by zaspokoić podstawowe potrzeby komunikacyjne, a także zapewnić rozrywkę. Bardziej wymagający użytkownicy docenią urządzenia z wyższych półek cenowych. Model idealny dla siebie znajdą w ofercie Oppo osoby nagrywające i montujące filmy, fotografujące, uwielbiające rozbudowane gry, a także te, które potrzebują, by smartfon łączył wysokiej jakości wnętrze z eleganckim wyglądem.
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!