Data modyfikacji:

Oppo K7X oficjalnie zaprezentowany. Smartfon z 5G i baterią 5000 mAh! 

W rankingach smartfonów do 1000 złotych pojawi się kolejny solidny model. Oppo K7X zyskał moduł sieci 5G, a także pojemną baterię 5000 mAh. Specyfikacja urządzenia wskazuje, że będzie to bardzo uniwersalny model do codziennego użytkowania. Sprawdź dane techniczne Oppo K7X.

Oppo K7X

Oppo K7X nawiązuje wyglądem do flagowych modeli 

Oppo K7X to bardzo solidnie wyglądający smartfon, który dysponuje ekranem o przekątnej 6,5 cala. Rozdzielczość Full HD oraz częstotliwość odświeżania wynosząca 90 Hz przekładają się na ostry i niezwykle płynny obraz. Częstotliwość próbkowania dotyku wynosi 180 Hz, co jest szczególnie przydatne podczas grania. Reakcja na polecenia użytkownika jest błyskawiczna!

W bocznym przycisku zastosowano czytnik linii papilarnych, a na przednim panelu pojawiło się niewielkie wycięcie na aparat fotograficzny. Nowy smartfon ma cztery aparaty fotograficzne ułożone na charakterystycznej wyspie. Pod względem wizualnym urządzenie prezentuje się estetycznie i bardzo solidnie. Na plus na pewno należy zaliczyć minimalne ramki. 

Oppo K7X dane techniczne

  • ekran: 6,5 cala 
  • rozdzielczość: 2400 × 1080 px 
  • procesor: MediaTek Dimensity 720 
  • pamięć RAM: 6 GB 
  • pamięć wewnętrzna: 128 GB 
  • bateria: 5000 mAh 
  • aparat główny: 48 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix
  • aparat przedni: 16 Mpix 
  • system operacyjny: Android 10 

Specyfikacja Oppo K7X nie zawiedzie użytkowników! 

Oppo K7X jest napędzany przez procesor MediaTek Dimensity 720, który ma wbudowany moduł obsługujący sieć 5G. W połączeniu z 6 GB pamięcią RAM ta jednostka powinna poradzić sobie z wieloma popularnymi grami. Na aplikacje przygotowano 128 GB pamięci wewnętrznej.

Bateria o pojemności 5000 mAh wspiera technologię szybkiego ładowania. Producent chwali się, że urządzenie można naładować od 0 do 100% w niespełna 66 minut. Ciekawostką jest również funkcja oszczędzania energii, która uruchamia się przy poziomie 10% naładowania baterii. Ograniczenie zużycia pozwoli na prowadzenie rozmów przez kolejne 3,5 godziny! Nowy telefon pracuje w oparciu o system Android 10 z nakładką systemową ColorOS 7.2.1. 

Aparaty fotograficzne na każdą okazję 

Producent w smartfonie umieścił zestaw bardzo uniwersalnych aparatów fotograficznych. Główny dysponuje matrycą 48 Mpix oraz obiektywem ze światłem f/1.7. Drugi aparat jest szerokokątny i oferuje rozdzielczości 8 Mpix ze światłem f/2.2. Trzeci aparat służy do wykonywania zdjęć macro, natomiast czwarty aparat jest typowo portretowy i pomaga przy odpowiednim rozmyciu tła. W obu przypadkach mamy do czynienia z matrycami 2 Mpix oraz obiektywami ze światłem f/2.4.

Oppo zapewnia, że nowym telefonem można nagrywać świetne filmy dzięki autorskiemu trybowi stabilizowania obrazu. Z przodu umieszczono aparat 16-megapikselowy ze światłem f/2.0.

Oppo K7X: ceny i dostępność 

Przedsprzedaż Oppo K7X ruszyła w Chinach i potrwa do 11 listopada. Urządzenie zostało wycenione na kwotę 1499 juanów, co po przeliczeniu daje kwotę 865 złotych. Niestety nie wiadomo, kiedy urządzenie trafi do europejskiej dystrybucji. Oppo stworzyło kolejny fajny model z 5G, dlatego mamy nadzieję, że urządzenie pojawi się również na półkach sklepowych w Polsce.

Autor: Bartłomiej Mazurek