Data publikacji:

Pochłaniacz pyłu do paznokci – ranking

Pracując w gabinecie podologicznym lub kosmetycznym, musimy przykładać szczególną uwagę do zdrowia oraz bezpieczeństwa zarówno swojego, jak i klientów. Kontakt ze skórą oraz paznokciami innych osób wymaga wykorzystywania najnowocześniejszych rozwiązań zapewniających maksymalne bezpieczeństwo. Wśród urządzeń, których nie powinno zabraknąć w tego typu miejscach, z całą pewnością znajdować się powinien pochłaniacz pyłu do paznokci. Ranking, który przygotowaliśmy pomoże ci wybrać najlepsze urządzenie.

Pochłaniacz pyłu od paznokci

Dlaczego stosowanie pochłaniacza pyłu do paznokci jest tak istotne?

Pochłaniacz pyłu do paznokci powinien być obowiązkowym wyposażeniem każdego gabinetu i salonu, który zajmuje się podologią, manicure lub pedicure. W czasie zabiegu bardzo często przeprowadzane jest piłowanie lub frezowanie płytki paznokciowej, które wiąże się z powstawaniem dużej ilości pyłu.

Oczywiście można byłoby twierdzić, że organizm człowieka posiada możliwości ochrony, które zatrzymują drobinki. Jest tak w istocie – wystarczy wspomnieć o włoski, które znajdują się w nosie oraz o odruchu kaszlu. W przypadku ciągłego narażenia na pył paznokci nie jest to jednak wystarczająca ochrona. Tym bardziej, że z drobinkami pyłu transmitowane są również drobnoustroje, wirusy i bakterie.

Jaki pochłaniacz pyłu do paznokci wybrać?

Mówiąc o tym, jaki pochłaniacz pyłu do paznokci wybrać, warto mieć świadomość, że istnieją różnorodne rozwiązania, które można wykorzystać w swoim salonie lub gabinecie. Przyjrzyjmy się więc najpopularniejszym z nich.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są pochłaniacze stacjonarne, które umieszcza się na stoliku manicurzystki. Większość tych urządzeń wyposażona jest w filtry oraz wymienne worki na pył, dzięki czemu ich obsługa jest bardzo prosta. Aby mieć pewność, że pochłaniacz tego typu spełni nasze oczekiwania, warto sprawdzić moc urządzenia, liczbę wiatraków oraz głośność.

Drugim rodzajem pochłaniaczy pyłu do paznokci są te, które wbudowuje się w blat biurka. Warto jednak mieć świadomość, że ich skuteczność jest taka sama jak stacjonarnych, a jednocześnie ich wykorzystanie wiąże się ze znacznie wyższymi kosztami.

Kolejnym z rozwiązań jest korzystanie z frezarek i pilników elektrycznych, które są wyposażone w pochłaniacze pyłu. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić na zakupie kolejnego urządzenia, bywa jednak niewystarczające, nawet gdy wybierzemy najlepszą frezarkę do paznokci. Wówczas warto wesprzeć je pochłaniaczem pyłu do paznokci w lampie – to nowoczesny gadżet, który jednocześnie oświetla miejsce pracy oraz pomaga w usunięciu pyłu.

Pochłaniacz pyłu do paznokci – ranking

Obecnie na rynku możemy znaleźć szeroki wybór pochłaniaczy pyłu do paznokci. Z tego powodu wiele manikiurzystek nie wie, na jakie urządzenie postawić, by nie przepłacić, a jednocześnie zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo pracy. Dlatego też przygotowaliśmy ranking pochłaniaczy pyłu do paznokci. Znajdziesz w nim urządzenia, na które warto zwrócić uwagę.

Nails Company Pochłaniacz Pyłu Anabelle 3 Wiatraki

Pierwszą propozycją, jaką przygotowaliśmy jest pochłaniacz Nails Company. To urządzenie z dwustopniową regulacją mocy oraz dużym wentylatorem o wymiarach 120×120 mm.  Całe urządzenie posiada wymiary: szerokość 24 cm, wysokość 9 cm, długość 27 cm. Zapewnia komfortowe warunki pracy, jednocześnie jednak zmieści się nawet na niewielkim stoliku.

Skutecznie radzi sobie ze zbieraniem pyłu z paznokci. Wyposażony w silikonowe nóżki zapewnia stabilne podparcie w czasie pracy. Jego niewątpliwą zaletą jest również nowoczesny, nieco futurystyczny wygląd.

iso trade Pochłaniacz pyłu P7263

Kolejnym urządzeniem, które chcielibyśmy przedstawić, jest Iso Trade Pochłaniacz Pyłu. To idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które poszukują mocnego urządzenia, a jednocześnie nie chcą przepłacać. Cena pochłaniacza jest bowiem bardzo atrakcyjna. Nie jest to jednak jedyna jego mocna strona.

Na uwagę zasługuje również ergonomiczny kształt, miękkie wykończenie oraz ekologiczna skóra, które zapewnia maksymalny komfort. Pochłaniacz wyposażony jest aż w trzy mocne wiatraki, które skutecznie zbierają aż do 99% pyłu powstającego podczas pracy.

Zwap POCHŁANIACZ PYŁU MANICURE 3 WIATRAKI + WORKI

W naszym rankingu nie może zabraknąć również pochłaniacza pyłu do paznokci Zwap. To propozycja, która również dostępna jest w przystępnej cenie. Co wyróżnia ten pochłaniacz? Przede wszystkim trzy mocne wiatraki, które są w stanie skutecznie zebrać praktycznie cały pył.

To jednak nie wszystko. Jest to również urządzenie o bardzo eleganckim designie, które wyposażone zostało w miękką poduszeczkę o ergonomicznym kształcie. Dzięki temu podczas zabiegu klientka może czuć się w pełni komfortowo.

Hadewe Frezarka Sb-22 Z Pochłaniaczem Pyłu

Mówiąc o pochłaniaczach pyłu, warto wspomnieć również o urządzeniach, w których jest on wbudowany - np. we frezarkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zadbać o to, by pył był wchłaniany od razu podczas pracy z paznokciami. Frezarki takie kosztują dość sporo – jednocześnie jednak są bardzo skuteczne w działaniu i chętnie wybierane przez manicurzystki.

Nasz typ to Hadewe Frezarka Sb-22 Z Pochłaniaczem Pyłu. To urządzenie, które wyróżnia się mocnym silnikiem ssącym, filtrami papierowymi oraz włókninowymi - dzięki temu jest niezwykle skuteczne w działaniu. Warto również wspomnieć o tym, że jest to produkt medyczny klasy 2A, spełniający wymogi norm UE 93/42/EWG, EN 60601-1, CE 0482.

Podsumowując, pochłaniacz pyłu do paznokci jest niezbędnym wyposażeniem każdego gabinetu, który zajmuje się podologią, manicure lub pedicure. Jest to niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa pracowników oraz klientek. Na szczęście, oferta tego typu urządzeń jest naprawdę szeroka, dzięki czemu każdy, kto zajmuje się tego typu zabiegami może znaleźć idealne rozwiązanie.

Autorka: Kamila Łońska-Kępa