Data modyfikacji:

PocketBook InkPad Lite już dostępny w Polsce! Cena może zaskakiwać! 

PocketBook InkPad Lite to najnowszy czytnik ebooków, który jest już dostępny w sprzedaży. Nowy model charakteryzuje się dużym ekranem, który całkowicie zmienia sposób czytania.  Zobacz pełną specyfikację PocketBook InkPad Lite. 

Pocketbook InkPad Lite - na ten model czekało wiele osób! 

Czytniki ebooków cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Niewielkie urządzenie może pomieścić wiele interesujących tytułów. Niezależnie od tego gdzie znajdujesz się w danym momencie, zawsze może sięgnąć po swoją ulubioną książkę. Jednym z wiodących producentów jest marka PocketBook. Jej najnowszy model InkPad Lite otwiera przed użytkownikiem jeszcze większe możliwości. Urządzenie dysponuje 9,7-calowym wyświetlaczem E ink Carta o rozdzielczości 825x1200 px oraz zagęszczeniu pikseli na poziomie 150 ppi. Ekran zbliżony do kartki papieru jest w stanie wyświetlać dokumenty PDF oraz wiele innych popularnych formatów. 

Nowy model to również odświeżone wzornictwo oparte na cienkich ramkach. Nowa konstrukcja wymusiła przeniesienie przycisków na bok obudowy. Jednak z odnalezieniem się podczas korzystania nie powinno być większych problemów. 

PocketBook InkPad Lite specyfikacja: 

 • ekran: 9,7 cala E-Ink Carta 
 • rozdzielczość: 825x1200 px, 150 ppi 
 • poziomy szarości: 16 
 • obsługiwane formaty: PDF, PDF(DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM, JPEG, BMP, PNG, TIFF
 • procesor: Dual Core 
 • pamięć RAM: 512 MB 
 • pamięć wewnętrzna: 8 GB 
 • system operacyjny: Linux 3.10.65
 • złącze USB-C 
 • slot na karty microSD 
 • moduł WiFi 
 • bateria: 2200 mAh 

PocketBook InkPad Lite jest niezwykle funkcjonalny 

Nowy czytnik otrzymał baterię o pojemności 2200 mAh, która powinna wytrzymać nawet 1,5 miesiąca na jednym cyklu ładowania.  Dodatkowym udogodnieniem jest czujnik G-Sensor, który dopasowuje tekst do położenia czytnika. Urządzenie jest w stanie odtworzyć 19 formatów książek i 4 formaty graficzne. Dokumenty, ebooki, poradniki, czy dokumenty - to wszystko można odtworzyć na ebooku PocketBook! Przesyłanie plików jest możliwe bezprzewodowo za pośrednictwem modułu WiFi lub przy użyciu przewodu USB typu C, który znajduje się w zestawie. 

PocketBook InkPad Lite - ceny i dostępność 

PocketBook InkPad Lite jest już dostępny w polskich sklepach w kolorze Dark Gray. Za urządzenie trzeba zapłacić 1199 złotych. Taka kwota spoglądając na specyfikację jest bardzo atrakcyjna! 

Czy warto kupić PocketBook InkPad Lite? 

PocketBook InkPad Lite wykorzystuje rozwiązania, które stosowane są chociażby w dużo droższym PocketBook InkPad X. W rozsądnej cenie producentowi udało się umieścić większy 9,7-calowy ekran. Dla wielu użytkowników ekrany 6 lub 7,8-calowe w PocketBookach były niewystarczające. Teraz bez konieczności wydawania majątku można nabyć solidne urządzenie, które będzie mogło służyć przez dłuższy czas. PocketBook InkPad Lite jest zdecydowanie wart zakupu zarówno do rozrywki, nauki i jak i zastosowań typowo biznesowych. 

Autor: Bartłomiej Mazurek