Data publikacji:

Jaki podgrzewacz do butelek? Ranking polecanych

Dzisiejsze młode mamy nie wyobrażają sobie już życia bez podgrzewacza do butelek. I słusznie, bo to gadżet, który bardzo ułatwia opiekę nad niemowlęciem – oczywiście pod warunkiem, że urządzenie jest dobrej jakości. Jaki podgrzewacz do butelek warto kupić? Zobacz ranking polecanych produktów.

podgrzewacz do butelek

Jaki podgrzewacz do butelek? Istotne parametry

Podgrzewacz do butelek z naszego rankingu to urządzenie, dzięki któremu bezpiecznie i z łatwością można podgrzać mleko lub jedzenie dla dziecka, a następnie utrzymać pożądaną temperaturę nawet przez kilka godzin. Dzięki kąpieli wodnej pokarm lub napój podgrzewany jest równomiernie i nie ma ryzyka poparzenia maluszka – jak to bywa w przypadku korzystania z mikrofalówki.

Oczywiście na rynku są dostępne różne urządzenia tego typu. Warto zatem wiedzieć, na jaki podgrzewacz do butelek zwrócić uwagę, a z którego lepiej od razu zrezygnować. Oto kilka ważnych cech.

Rozmiar podgrzewacza

Jaki podgrzewacz do butelek na pewno cię zirytuje już na starcie? Oczywiście taki, który nie pomieści posiadanych przez ciebie butelek, przez co trzeba będzie kupić nowe. Upewnij się, że urządzenie mieści nawet butelki w dużych rozmiarach. Zwróć też uwagę na rozmiar samego podgrzewacza. Jeśli masz mało miejsca na blacie w kuchni, zdecyduj się na małe urządzenie.

Dodatkowe funkcje

Czy wiesz, że tego typu urządzenia mogą pełnić kilka funkcji? Szczególnym zainteresowaniem cieszy się podgrzewacz ze sterylizatorem, który umożliwia nie tylko podniesienie temperatury pokarmu lub napoju, ale także zlikwidowanie drobnoustrojów z pustego naczynia.

Jeśli interesuje cię właśnie takie urządzenie, to pamiętaj też, że możesz wybrać podgrzewacz na dwie butelki. Dzięki temu zawsze jedna czysta butelka będzie w zapasie.

Zakres temperatury

Podgrzewacz i sterylizator do butelek musi podgrzewać wodę do temperatury co najmniej 95 stopni Celsjusza. Jeśli interesuje cię tylko funkcja podgrzewania, to maksymalna temperatura wody może wynosić zaledwie 40 stopni Celsjusza.

Zabezpieczenia

Dobry podgrzewacz do butelek z rankingu ma specjalne zabezpieczenia, dzięki którym korzystanie z niego będzie bezpieczne. Upewnij się, że wybrane urządzenie wyłącza się automatycznie, kiedy tylko zabraknie w nim wody.

Utrzymywanie ciepła

Podgrzewacz do butelek powinien móc utrzymywać ciepło pokarmu lub posiłku przez kilka godzin. Dzięki temu w nocy wystarczy tylko sięgnąć po butelkę – bez zbędnego oczekiwania.

Zużycie energii

Im mniej energii zużywa podgrzewacz, tym lepiej. Zwłaszcza gdy mówimy o urządzeniu, które ma pracować przez wiele godzin.

Rodzaj wyświetlacza

Zarówno podgrzewacz ze sterylizatorem, jak i zwykły podgrzewacz, mogą być w różnym stopniu unowocześnione. Najlepsze urządzenia mają już czytelne wyświetlacze LCD, dzięki którym łatwo obsługiwać je przy delikatnym, nocnym świetle. Taki wyświetlacz umożliwia również wyjątkowo dokładne ustawienie podgrzewacza.

Sygnał dźwiękowy

Drobiazgiem, który przemawia na korzyść danego podgrzewacza do butelek z rankingu, będzie również emitowanie sygnału dźwiękowego. Dzięki temu nawet będąc daleko od urządzenia, usłyszysz, że już podgrzało płyn lub pokarm.

Podgrzewacz do butelek – ranking

Zastanawiasz się, jaki podgrzewacz do butelek cechuje się solidnym wykonaniem i ma sporo przydatnych funkcji? Z pewnością będą to produkty uwzględnione w naszym rankingu, stworzonym na podstawie ich popularności w serwisie Ceneo.pl.

LOVI PODGRZEWACZ DO BUTELEK 4W1 SZARY

To podgrzewacz i sterylizator do butelek, który utrzymuje temperaturę płynu lub posiłku nawet przez 10 godzin. Ma czytelny wyświetlacz LED, mieści większość dostępnych na rynku butelek, a jego obsługa jest bardzo intuicyjna. Należy zauważyć, że urządzenie wyłącza się automatycznie, gdy tylko skończy się woda.

CANPOL BABIES ELEKTRYCZNY PODGRZEWACZ DO BUTELEK

To bardzo prosty, elektryczny podgrzewacz na każdą kieszeń. W jego środku mieści się większość dostępnych na rynku butelek, także tych o dużych rozmiarach. Temperaturę ustawia się za pomocą pokrętła – wystarczy jeden ruch i gotowe.

CHICCO PODGRZEWACZ DO BUTELEK DIGITAL 060082

Urządzenie to ma aż 12 programów, dzięki czemu z łatwością można dopasować jego działanie do własnych potrzeb. Kiedy tylko jedzenie lub płyn uzyska odpowiednią temperaturę, podgrzewacz natychmiast poinformuje o tym stosownym dźwiękiem oraz komunikatem wizualnym – na czytelnym i dużym ekranie LED. Nie jest to podgrzewacz ze sterylizatorem, ale i tak warto wziąć go pod uwagę.

PHILIPS AVENT PODGRZEWACZ DO BUTELEK 358/00

Ten podgrzewacz do butelek z naszego rankingu stworzyła uznana marka Avent. Urządzenie ma kilka programów pracy, w tym również rozmrażanie. Jest łatwe do czyszczenia i utrzymuje uzyskaną temperaturę zawartości słoiczka lub butelki przez 60 minut.

OROMED PODGRZEWACZ DO BUTELEK ORO- BABY HEATER

Jeśli interesuje cię tylko podgrzewacz z funkcją sterylizacji, to koniecznie zerknij na ten model. Dzięki specjalnej nakładce urządzenie w mgnieniu oka zmienia się w wygodny sterylizator, który likwiduje z butelki wszelkie drobnoustroje. Podgrzewacz ma czytelny ekran LCD i automatycznie się wyłącza, kiedy tylko zabraknie w nim wody. Jest bardzo szybki i energooszczędny.

HOFFEN ELEKTRYCZNY PODGRZEWACZ DO BUTELEK BW-0070

Na sam koniec – choć wcale nie najgorszy, podgrzewacz ze sterylizatorem od firmy Hoffen. Urządzenie podgrzewa zawartość słoiczków i butelek w zakresie od 40 do 100 stopni Celsjusza. Posiada funkcję podtrzymywania temperatury, więc śmiało można ustawić go na noc. Na uwagę zasługuje również bardzo wygodne pokrętło do regulacji ustawień.

Autor: Robert Wojtaś