Data modyfikacji:

Pomysły na Dzień Nauczyciela. Jaki prezent na Dzień Nauczyciela wybrać?

Prezent na Dzień Nauczyciela jest formą wyrażenia podziękowań za trud włożony w edukację i pośrednio proces wychowawczy. Chęć wyrażenia wdzięczności nie jest równoznaczna z koniecznością kupowania drogiego prezentu. Nie wyrażamy przecież podziękowań ceną prezentu, lecz samą pamięcią o ludziach, którzy przez nauczanie mają olbrzymi wkład w kształtowanie naszych pociech. Ponadto drogi prezent na Dzień Nauczyciela może stwarzać krępującą sytuację zarówno dla strony obdarowywanej, jak i dla samego darczyńcy. Dobrym pomysłem mogą być upominki wykonane pracą własnych rąk. Z pewnością prezenty na Dzień Nauczyciela własnoręcznie robione będą cieszyć z taką samą siłą jak kupiony upominek. Jednakże najważniejszą kwestią jest sam pomysł. Jaki prezent na Dzień Nauczyciela będzie stosowny? Sprawi radość obdarowanemu i podkreśli uznanie za trud wkładany w pracę i olbrzymią odpowiedzialność?

pomysł na prezent na dzień nauczyciela

Dzień Nauczyciela. Pomysły na upominki

Pomysłów na prezenty na Dzień Nauczyciela jest naprawdę dużo. Jednakże podjęcie decyzji nie jest najłatwiejsze. Wiele zależy od specjalizacji samego nauczyciela. Prezent dla nauczyciela przedszkolnego nie będzie bowiem taki sam jak dla wychowawcy w szkole średniej. Istnieją jednak rozwiązania uniwersalne. Należy do nich grupa prezentów z tzw. śmiesznych upominków. Dobrym i uniwersalnym prezentem są też bony podarunkowe i oczywiście ponadczasowe, jednakże sztampowe wiązanki z kwiatów.

Pośród pierwszej grupy prezentów doskonałym i uniwersalnym wyborem jest kubek na Dzień Nauczyciela. Nie musi on wprawdzie posiadać śmiesznego emblematu. Może być wyposażony w napis podkreślający rangę wykonywanego zawodu, złotą myśl lub proste podziękowanie.

Z kolei przykładowym pomysłem na kartę podarunkową są bony do Empiku. Określone na ustaloną kwotę przez rodziców, dają nauczycielowi możliwość zakupu lektury zgodnej z zainteresowaniami. Nauczycielkom można podarować bon do modnej i znanej perfumerii lub drogerii.

Kwiaty nie muszą być zwyczajne

Kolejnym pomysłem na prezent na Dzień Nauczyciela są kwiaty. Również sztampowa wiązanka kwiatów może posiadać oryginalne dodatki, które zmienią ją w jedyny i niepowtarzalny upominek. Bardzo dobrym przykładem takiej wiązanki kwiatowej, która zawiera ciekawe dodatki, są kwiaty w skrzynce z indywidualnym grawerem.

Do grupy prezentów, które zawsze są uniwersalne, należą także eleganckie zestawy kawy bądź herbaty, z dołączoną piękną kartą lub wspólnym klasowym zdjęciem i z życzeniami podpisanymi przez uczniów. W przypadku młodszych dzieci doskonałym dodatkiem jest wykonana grupowo laurka.

Pomysły na prezent na Dzień Nauczyciela w przedszkolu

W przypadku nauczycieli przedszkolnych ręcznie wykonane przez dzieci prezenty mają szczególne znaczenie. Oznaczają przede wszystkim przywiązanie dzieci do nauczyciela, co często wywołuje łezkę wzruszenia w oku i daje poczucie zrealizowania w zawodzie.

Tym bardziej że ręcznie przygotowany prezent nie musi stanowić laurki. Mogą to być wykonane z pomocą rodziców ciasteczka bądź zdjęcie grupy oprawione w ramę udekorowaną wykonanymi przez dzieci ozdobami. Jedną z lepszych inicjatyw, którą dzieci mogą przygotować samodzielnie, są kwiaty z papieru. Personalizowane zakładki do książek, ramka na zdjęcie wykonana z kredek świecowych. Brelok w kształcie serca sklejony z puzzli bądź ręcznie uszyty z pomocą rodziców.

Doskonałym i bardzo przydatnym prezentem jest też bezsprzecznie wykonana z pomocą dorosłych i udekorowana przez dzieci wesoła apteczka. Powinna ona oczywiście zawierać w zestawie stopery do uszu, gwizdek, czerwony długopis i słodycze bądź domowe konfitury lub soki na poprawę humoru.

Pomysły na Dzień Nauczyciela w szkole. Prezent zawsze uniwersalny

Do najbardziej uniwersalnych pomysłów na prezent z okazji Dnia Nauczyciela z pewnością należą między innymi:

 • fotoksiążki,
 • notatniki,
 • wieczne pióra.

Dobrym pomysłem są też wysokiej klasy długopisy lub oprawione w ramkę puzzle wykonane ze zdjęcia nauczyciela lub ze zdjęcia grupowego klasy.

Prezenty takiej kategorii stanowią dla nauczycieli bezcenne pamiątki. Zawsze przypominające o radości i satysfakcji, jaką przynosi wykonywany przez nich ciężki i odpowiedzialny, ale też piękny i niosący wiele radości zawód.

Dzień Nauczyciela – pomysły na upominki w formie gadżetu

Pośród prezentów na Dzień Nauczyciela na szczególną uwagę zasługują gadżety. Są ciekawe, ładne i zabawne. Dobrym pomysłem, świadczącym o życzliwości, jest na przykład statuetka w formie Drzewka z sową na Dzień Nauczyciela.

Do praktycznych i ciekawych gadżetów na Dzień Nauczyciela należą także:

 • ręczniki i poduszki,
 • koszulki z dedykowanym napisem,
 • niezbędniki,
 • personalizowane, efektowne organizery biurkowe na różne przybory.

Ponadto pośród gadżetów pełniących rolę prezentów na Dzień Nauczyciela uznaniem cieszą się:

 • dedykowane kalendarze nauczyciela,
 • kuferki ze zdjęciem klasowym,
 • personalizowane torby na zakupy,
 • dyplomy z podziękowaniami.

Reasumując, jest to grupa prezentów zabawnych, ale utrzymanych w dobrym tonie i przydatnych. Z pewnością sprawią radość każdemu nauczycielowi i będą przywoływać na twarzy uśmiech przy każdym spojrzeniu.

Jaki pomysł na prezent na Dzień Nauczyciela?

Wybór prezentu na Dzień Nauczyciela bywa trudny. Z pewnością podejmując decyzję, nie należy kierować się ceną. Drogie prezenty często krępują i wprowadzają sztuczność w relacjach z rodzicami. Przed dokonaniem zakupu warto poznać nauczyciela. Przecież jako człowiek ma swoje hobby i upodobania. Lubi określony rodzaj muzyki, literatury czy filmów.

Podpowiedzią może być także sposób bycia nauczyciela. Jego temperament, poczucie humoru czy zrównoważenie. Najważniejszym jest, by prezent jednoznacznie oznaczał podarunek od serca. Wskazywał na szacunek i uznanie dla wykonywanej pracy i sprawiał po prostu przyjemność.

Autorka: Jadwiga Kucharczyk