Data modyfikacji:

Z dzieckiem w samochodzie. Czy warto kupić ponczo do fotelika?

Szukasz praktycznego akcesorium dla swojego maluszka, które zapewni mu maksymalny komfort podczas podróży samochodem? W takim razie strzałem w dziesiątkę jest ponczo do fotelika! Sprawdź, jak działa i czy warto je kupić.

ponczo do fotelika

Ponczo do fotelika – co to takiego?

Ponczo do fotelika samochodowego powstało specjalnie z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie starszych dzieci podczas podróży autem, szczególnie w chłodnym sezonie jesienno-zimowym. O ile w przypadku niemowlaków problem rozwiązywał zakup specjalnego śpiworka, tak u starszaków zapinanie pasów na grubej kurtce mogłoby prowadzić do zmniejszenia poziomu ochrony malucha w trakcie niespodziewanej sytuacji na drodze.

Przeczytaj także: ranking fotelików samochodowych 9-18

Ponczo do fotelika rozwiązuje wiele problemów – czasochłonnego ubierania i rozbierania dziecka przed i po wyjściu z samochodu oraz kłopotów z zapewnieniem maluszkowi bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Co istotne, praktyczne akcesorium jest przeznaczone dla pociech, które podróżują jeszcze w fotelikach samochodowych z wewnętrzną uprzężą. W przypadku pasów bezpieczeństwa, które można zapiąć po rozpięciu kurtki, nie ma potrzeby zakupu poncza do auta.

Ponczo samochodowe – zalety

Ponczo do fotelika:

  • zapewnia dziecku komfort,
  • przyspiesza czas przygotowania do podróży i wyjścia z auta,
  • chroni malucha przed zimnem,
  • umożliwia szybkie i prawidłowe zapięcie pasów bezpieczeństwa,
  • jest przyjemne w dotyku i delikatne dla wrażliwej skóry dzieci,
  • po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca.

Czy warto kupić ponczo do fotelika?

Jeśli chcesz zapewnić maluszkowi bezpieczeństwo, to zdecydowanie polecamy zakup poncza dla fotelika. Dzięki niemu możesz z łatwością zapiąć pasy, mając pewność, że będą one zamocowane prawidłowo i nie zawiodą w przypadku niespodziewanej sytuacji na drodze.

Co więcej, ponczo do fotelika samochodowe jest również najlepszym sposobem na zadbanie o ciepło i komfort twojego dziecka, zwłaszcza podczas dłuższej podróży. Praktyczny podróżny dodatek sprawdza się także podczas przystanków w trakcie drogi na wakacje czy do babci. Dzięki niemu nie musisz każdorazowo zakładać maluchowi kurtki – wystarczy szybko narzucić ponczo i pociecha jest gotowa do wyjścia z auta.

Przeczytaj, od kiedy dziecko może jeździć na podstawce

Jak korzystać z poncza do fotelika samochodowego?

Pamiętaj, że pasy należy zapinać zawsze pod ponczem! Dzięki temu są one blisko ciała dziecka i zapewniają mu największe bezpieczeństwo – podczas stłuczki czy mocnego hamowania przytrzymują maluszka w foteliku, chroniąc go przed wypadnięciem i uderzeniem o przedni fotel.

Po posadzeniu dziecka w foteliku samochodowym wystarczy narzucić na nie ponczo i gotowe. Praktyczne akcesorium zadziała jak ciepły i przyjemny w dotyku koc, chroniąc malucha przed klimatyzacją i zapewniając idealne warunki do drzemki w trakcie podróży.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu poncza samochodowego do fotelika?

Ponczo do fotelika musi być przede wszystkim odpowiednio duże. Właśnie dlatego w trakcie jego zakupu należy zwrócić szczególną uwagę na rozmiar akcesorium. Przyjmuje się, że dzieciom do 2. roku życia wystarczy model 40 cm, ale te w wieku od 2 do 5 lat powinny mieć już ponczo o wielkości 50 cm.

Równie ważny jest materiał, z którego wykonano ponczo do auta. Dlaczego? Tkanina powinna być przede wszystkim miękka i przyjemna w dotyku oraz nie powodować podrażnień delikatnej skóry dziecka. Musi być również ciepła i zdecydowanie łatwa w czyszczeniu. Szukaj akcesorium, które można prać w pralce.

Ciekawym pomysłem jest zafundowanie maluszkowi poncza z bocznymi zapięciami, na przykład na magnesy, i przednim suwakiem. Dzięki nim jego zakładanie i zdejmowanie będzie jeszcze szybsze i łatwiejsze.

Autorka: Katarzyna Wendzonka