Data publikacji:

Jaki powerbank 20 000 mAh? Ranking mocnych powerbanków

Powerbanki są niezwykle przydatnymi gadżetami, które podtrzymują przy życiu każdy rozładowujący się elektroniczny sprzęt z wbudowaną baterią. Urządzenie przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy znajdujemy się w miejscu bez łatwego dostępu do gniazdka elektrycznego, a więc np. w trakcie podróży czy też na wakacjach w górach lub nad morzem. Producenci powerbanków starają się zaoferować konsumentom modele o jak największej pojemności, które równocześnie zachowują kompaktowe rozmiary oraz oferują dodatkowe funkcje. Przedstawimy ranking polecanych powerbanków 20 000 mAh.
A smartphone is charged from a small white power bank.

Powerbank – podstawowe informacje

Powerbanki mają niezwykle prostą konstrukcję, na którą w dużej części składa się bateria litowo-jonowa lub litowo-polimerowa. Współczesne urządzenia są efektem wielu lat prac inżynierów nad udoskonalaniem pojemność oraz niezawodności akumulatorów. Pierwsze powerbanki pojawiły się na początku XXI wieku, ale odznaczały się niezwykle słabym ładunkiem. Upowszechniły się one wraz z nadejściem ery smartfonów.
Jaki powerbank kupić? Podstawowym parametrem, na jaki zwracamy uwagę podczas wyboru powerbanku, jest jego pojemności, wyrażana tradycyjnie w miliamperogodzinach (mAh). Im ich liczba jest większe, tym więcej energii akumulator dostarczy naszemu urządzeniu.
Warto pamiętać, że pojemność powerbanku nie wpływa na szybkość, z jaką wysyła on energię innemu sprzętowi, bowiem ta zależy w dużej mierze od odbiorcy oraz używanego kabla. Najlepsze powerbanki wspierają funkcje szybkiego ładowania, a czasami także mogą uzupełniać akumulatory w sposób indukcyjny, nie wymagający przewodów.
Powerbanki 20 000 mAh to bardzo pojemne urządzenia, które pozwalają naładować przeciętny smartfon nawet ponad cztery razy, bez potrzeby ich ponownego podłączenia do sieci elektrycznej. Minusem urządzeń tej klasy jest ich ciężar oraz większe od przeciętnych wymiary, które z drugiej strony pozwalają zainstalować w urządzeniu kilka wyjść, dzięki czemu zasilimy kilka urządzeń jednocześnie, bez potrzeby korzystania ze specjalnego kabla.

Powerbank 20 000 mAh – ranking polecanych modeli

Redmi 20 000 mAh

Urządzenie wyposażone w trzy porty wyjściowe, wspierające opcję szybkiego ładowania o mocy do 50 W. Sprzęt może obsługiwać trzy urządzenia jednocześnie. Bateria zamknięta jest w lakierowanej i połyskliwej obuwie wykonanej z wytrzymałego tworzywa.

Baseus BIPOW 20 W 20 000 mAh

Kompaktowy powerbank 20 000 mAh z wyświetlaczem pokazującym aktualny stan baterii. Model pozwala na równoczesne ładowanie trzech urządzeń i wspiera standard Power Delivery 20 W.

Baseus BIPOW 20 000 mAh

Tańsza o kilkadziesiąt złotych wersja poprzedniego powerbanku z listy, która wspiera jedynie nieco gorszy standard szybkiego ładowania 15 W. Jest idealna dla osób, którym nie zależy specjalnie na tej funkcji.

Green Cell GC Power Bank PowerPlay20 20 000 mAh

Model może ładować równocześnie trzy urządzenia, korzystając przy tym z opcji szybkiego uzupełniania energii 18 W (tylko przez USB-C). Jego zaletą jest też wytrzymała obudowa oraz ochrona przed głębokim rozładowaniem akumulatora.

ADATA P 20 000 QCD 20 000 mAh

Powerbank 20 000 mAh z wyświetlaczem, wyposażony w dwa porty USB-A i jeden USB-C o łącznej mocy wyjściowej 15 W, która pozwala na równoczesne ładowanie trzech urządzeń. Obudowa dostępna jest w kilku kolorach.
Zdjęcie: Envato Elements