Data publikacji:

Jaki prezent dla szefowej wybrać?

Urodziny, święta i inne wyjątkowe okazje sprzyjają obdarowywaniu współpracowników i szefowej. Wybór prezentu dla szefowej nie zawsze jest łatwą sprawą i zależy od kilku czynników. Sytuacja jest dość prosta, kiedy kupujecie upominek dla osoby, której upodobania dobrze znacie, a także kiedy wasze stosunki są mniej formalne. Jeżeli wzbudza ona respekt i niewiele wiecie o jej preferencjach, podjęcie decyzji okaże się nieco trudniejsze. Poznajcie najlepsze propozycje, które was zainspirują.
prezent dla szefowej

Prezent dla szefowej – jak i kiedy go wręczać?

W większości firm urodziny i inne okazje wiążą się z przygotowywaniem upominków. Jeżeli dopiero zaczynacie pracę w nowym miejscu, dowiedzcie się, jakie zwyczaje tam panują, dzięki temu unikniecie gafy. Prezent dla szefowej wręczany jest zazwyczaj przez wszystkich pracowników, którzy wcześniej długo debatują, co będzie najlepszym pomysłem.
Najczęstsze okazje do obdarowania szefowej to jej urodziny lub imieniny oraz święta; czasami wystarczy zakup uroczego drobiazgu, jednak jeśli pracowników jest wielu, można pozwolić sobie na droższe upominki. Nie warto jednak przesadzać, ponieważ zamiast radości możecie wzbudzić zakłopotanie. Zupełnie wyjątkowy powinien być prezent dla szefowej na pożegnanie, ponieważ takie wydarzenie zdarza się tylko raz i może być okazją do wyrażenia wdzięczności za wiele lat udanej współpracy.
Bez względu na to, czy przygotowaliście drobiazg, czy elegancki prezent dla szefowej, odpowiednia oprawa podkreśli waszą sympatię i dobre intencje. Jeśli jest taka możliwość, upominek najlepiej wręczać wtedy, kiedy jest na to czas, na przykład podczas imprezy okolicznościowej, nie zaś między innymi obowiązkami. Ważne też, by był pięknie zapakowany.

Książka – klasyczny prezent dla szefowej na urodziny lub imieniny

Prezent dla szefowej na urodziny może odwoływać się do jej hobby, jeśli jest ono powszechnie znane. Dobrym pomysłem zawsze jest książka, nawet dla osób, które nie czytają typowych powieści. Piękne albumy związane z malarstwem, designem czy architekturą, przewodniki po ciekawych miejscach czy reportaże lub wywiady – pomysłów na intrygujące książki z pewnością wam nie zabraknie. Żeby upewnić się, czy solenizantka nie posiada konkretnej pozycji i co szczególnie ją interesuje, możecie przy okazji biurowych pogawędek poruszać tematy najnowszych tytułów.

Lunchbox – prezent dla szefowej, która kocha zdrowe odżywiania

Zapracowane kobiety, które cenią zdrowe odżywianie i domowe posiłki, coraz częściej korzystają z pięknych, przemyślanych lunchboxów. Jeden z nich może stać się praktycznym prezentem dla szefowej. Wielką zaletą tego pomysłu jest możliwość weryfikacji, czy rzeczywiście będzie przydatny, niemal codziennie pracownicy mogą podpatrzeć, czy szefowa zabiera do pracy posiłki i czy posiada do tego odpowiednie pojemniki. Jeśli używa najzwyklejszych pudełek – bingo, z pewnością ucieszy się, wchodząc w posiadanie porządnego lunchboxu.

Prezent dla modnej szefowej

Jaki wybrać prezent dla szefowej, która ceni sobie modne dodatki? Idealnie sprawdzi się stylowa apaszka. Nie jest łatwo dobrać komuś odpowiednie ubrania, jednak nie dotyczy to pięknych dodatków. Chustka jest na tyle uniwersalna, że solenizantka z pewnością dopasuje ją do wielu swoich stylizacji, zarówno do pracy, jak i poza nią.

Kubek – drobiazg dla szefowej

Pomysł na drobny prezent dla szefowej przyda się przy wielu okazjach. Kubki nigdy się nie nudzą, używamy ich każdego dnia, a ponadto wybór wzorów, kolorów i napisów jest ogromny. W zależności od upodobań i podejścia do życia swojej szefowej, możecie zdecydować się na uroczy wzór, który umili codzienne parzenie kawy, lub na kubek z zabawnym napisem, który będzie wywoływał uśmiech.

Prezent dla szefowej na święta – kosmetyki

Chociaż kosmetyki kojarzą się z niezbyt oryginalnym upominkiem, obecnie wybór jest na tyle duży, że pora to zweryfikować. Małe manufaktury produkujące mydełka, kremy, mgiełki czy kule kąpielowe zachęcają do wyboru naturalnych, aromatycznych i kolorowych kosmetyków idealnych na niewielki prezent dla szefowej na święta lub inną okazję. Jeżeli pracowników jest wielu, możecie również złożyć się na piękny, kuszący zestaw.

Prezent dla szefowej na pożegnanie

Pożegnanie jest okazją, którą warto uczcić w wyjątkowy sposób, wybierając elegancki prezent dla szefowej. Z pewnością zbierze się duża grupa osób, które będą chciały zaplanować wspólny zakup. Jakie ekskluzywne prezenty dla szefowej wziąć pod uwagę?
  • Elegancki zegarek – zegarki zawsze są w modzie, lubią je również kobiety, szczególnie jeśli zdobi je piękna bransoleta. Dobierzcie ją do stroju i dodatków, które są noszone na co dzień przez szefową.
  • Stylowe pióro wieczne lub długopis – to jeden z ekskluzywnych prezentów dla szefowej, które mają długą tradycję. Pisanie listów, podpisywanie dokumentów czy prowadzenie organizera nabierze innego wymiaru, jeśli będzie wykonywane za pomocą pięknego narzędzia.
  • Rytuał spa lub voucher na masaże – doskonały prezent dla szefowej na pożegnanie, szczególnie jeśli wiąże się ono z odejściem na emeryturę. Odpoczynek, relaks i wyciszenie, a przy okazji zadbanie o swoje ciało to marzenie wielu kobiet, na które często brakuje im czasu i przestrzeni.
  • Biżuteria – piękny upominek, który pozwoli wam dać się zapamiętać od najlepszej strony. Wybór jest ogromny, dowiedzcie się dokładnie, jakie ozdoby lubi szefowa: może ucieszy ją klasyczne srebro lub złoto, a może woli artystyczne kolczyki czy naszyjniki, które założy do teatru?
Bez względu na to, co wybierzecie, pamiętajcie, że upominek powinien przede wszystkim ucieszyć obdarowywaną osobę. Nawet jeśli nie łączą was żadne bliższe relacje, warto dbać o miłą atmosferę w pracy.
Zdjęcie: titovailona/Envato Elements
Natalia Dymarczyk
Natalia Dymarczyk

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym