Data modyfikacji:

Ranking fotelików 0-18. Najlepsze foteliki samochodowe

Foteliki samochodowe z zakresem wagowym 0-18 kg pozwalają przewozić niemowlęta oraz starsze dzieci, do około czwartego roku życia. To dobry produkt na wiele lat. Jaki model wybrać? Zobacz ranking fotelików 0-18.

fotelik

Ranking fotelików samochodowych 0-18

Jaki fotelik samochodowy dla najmłodszych dzieci wybrać? Zobacz ranking fotelików 0-18 popularnych wśród rodziców.

Jaki fotelik samochodowy 0-18 z rankingu wybrać?

Jak wybrać najlepszy fotelik samochodowy 0-18 z rankingu? Powinieneś się przede wszystkim kierować wagą, wzrostem i wiekiem dziecka. Ważne, aby wybrany model nie był za duży ani za mały. Jaki fotelik wybrać dla niemowlaka? Najlepiej zainwestować w modele montowane tyłem do jazdy. Dzięki temu na wypadek gwatłownego hamowania lub stłuczki siły działające na dziecko są rozkładane na skorupę fotelika oraz pas samochodowy.

Sprawdź także: ranking fotelików samochodowych 0-13

Jak dobrać model z rankingu fotelików 0-18 do samochodu?

Dobry model z rankingu fotelików 0-18 to ten, który będzie pasował do pojazdu, w którym będzie montowany. Zwróć więc uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana kanapa samochodu, a także na wysokość, na której umieszczono ISOFIX.

Kategoria wagowa fotelików samochodowych

Bardzo istotna przy wyborze fotelika jest odpowiednia kategoria wagowa, która ma ogromny wpływ nie tylko na wygodę dziecka, ale także na jego bezpieczeństwo.

Dlaczego pozycja noworodka w foteliku jest taka ważna? Niewłaściwa pozycja może zaburzyć prawidłowy rozwój kręgosłupa np. gdy ciężar głowy dziecka jest przerzucany z oparcia fotelika na kręgi szyjne. Dlatego powinniśmy zadbać o właściwą pozycję malucha w foteliku. Zła pozycja w foteliku może skutkować nawet niewydolnością płuc i zmniejszeniem natlenienia krwi.

Testy poduktów z rankingu fotelików 0-18

Jak właściwie znaleźć bezpieczny fotelik i co to oznacza? Każdy fotelik dopuszczony do sprzedaży musi być kompatybilny z europejską normą homologacyjną ECE R44/04 lub ECE R129, zwaną i-Size, w ramach których przeprowadzane są testy dynamiczne. Niestety, sama homologacja R44 nie oznacza, że fotelik zachowa się prawidłowo w trakcie wypadku.

O wiele pewniejszy, a tym samym bezpieczniejszy będzie fotelik, który dostał dobre noty w testach ADAC, Warentest, OAMTC, RACE (adac.de; test.de; oeamtc.at; race.es). Najlepiej sięgać po modele z 4 gwiazdkami w górę.

Rodzaj uprzęży fotelika 0-18 z rankingu

Foteliki 0-18 kg mogą mieć trzypunktową lub pięciopunktową uprząż. Choć pierwsza z nich jest popularniejsza, to ta druga gwarantuje lepsze utrzymanie malucha w nosidełku. Oczywiście właściwie zapięta uprząż trzypunktowa wciąż daje dziecku bezpieczeństwo, jednak dodatkowe dwa pasy mogą okazać się zbawienne podczas stłuczki.

Jak i gdzie montować fotelik?

Prawie każdy fotelik 0-18 kg z rankingu pozwala na mocowania pasem samochodowym. Warto jednak rozważyć zakup dodatkowej bazy, która najczęściej wymaga obecności systemu ISOFIX.

Dlaczego warto zdecydować się na taki krok? Baza zwiększa stabilność fotelika, przyspiesza jego montaż. Dodatkowo najbezpieczniejsze foteliki to te zamontowane na bazie.

Autor: Redakcja Magazynu Ceneo