Data modyfikacji:

Ranking fotelików samochodowych 15–36 kg

Fotelik samochodowy to podstawowe wyposażenie samochodu każdego rodzica. Na rynku znajdziesz setki propozycji różnych producentów, które różnią się od siebie funkcjonalnością i designem. Nie wiesz, który z nich będzie strzałem w dziesiątkę? Aby ułatwić ci zakup odpowiedniego modelu, przygotowaliśmy ranking fotelików samochodowych 15–36 kg. Sprawdź, który produkt będzie najlepszym wyborem!
ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Fotelik samochodowy 15–36 kg. Ranking

Zastanawiasz się, jaki fotelik samochodowy wybrać dla twojego dziecka? Nie wiesz, który model będzie najlepszy? Zobacz nasz ranking fotelików samochodowych 15–36 kg.

Jaki fotelik 15–36 kg?

Zanim przedstawimy ci nasz ranking polecanych fotelików samochodowych 15–36 kg, warto najpierw sprawdzić, na jakie parametry należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu. Przede wszystkim w modelu z tej kategorii można przewozić maluchy w wieku od 4 do 12 lat, czyli już starsze i większe dzieci. Tego typu produkty są uznawane przez rodziców za oszczędność pieniędzy, ponieważ nie wymagają częstej wymiany, gdy twoja pociecha zaczyna rosnąć.
Podczas zakupu zwróć przede wszystkim uwagę na kierunek montażu. Starsze dzieci mogą już podróżować przodem do kierunku jazdy, więc głównie takie produkty znajdziesz w ofertach popularnych producentów.
Równie ważna jest metoda montażu. Tu zdecydowanym numerem jeden jest ISOFIX. Co to jest ISOFIX? To najpopularniejszy standard, dzięki któremu instalacja fotelika samochodowego jest szybka i całkowicie bezproblemowa. W tego typu modelach wykorzystuje się dwa zaczepy, które są umieszczone w autach między siedziskiem a oparciem.
Dobrym pomysłem jest również zafundowanie dziecku fotelika samochodowego 15–36 kg z naszego rankingu z dodatkową ochroną boczną, która zwiększy bezpieczeństwo malucha w trakcie jazdy, zwłaszcza w przypadku zderzenia bocznego. Warto także zwrócić uwagę na regulację siedziska i zagłówka, która pozwala na dopasowanie fotelika do wzrostu dziecka i zapewnia mu komfort nawet podczas długich przejażdżek.
Do dodatków, które mogą okazać się przydatne, zaliczamy na przykład zdejmowaną tapicerkę. Dzięki niej czyszczenie fotelika stanie się jeszcze łatwiejsze. Możesz również zdecydować się na zakup modelu testowanego przez ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) czy posiadającego certyfikat bezpieczeństwa, aby mieć pewność, że zapewni on twojemu dziecku bezkompromisową ochronę.

Ranking fotelików samochodowych 15–36 kg – zestawienie polecanych modeli

Jaki model wybrać dla dziecka? Zdecyduj się na jeden z fotelików samochodowych 15–36 kg z poniższego rankingu! Znajdziesz w nim produkty, które cieszą się największą popularnością wśród rodziców oraz zapewniają maluchom bezkompromisową ochronę i wygodę.

Graco Junior Maxi

Najpopularniejszy model w naszym rankingu fotelików samochodowych 15–36 kg. Praktyczna i niezwykle wygodna propozycja została wyposażona między innymi w ściągane oparcie, regulowaną wysokość zagłówka i uchwyt na kubek.
Dodatkowo producent zadbał również o bezpieczeństwo dziecka, dodając do solidnej i wytrzymałej konstrukcji specjalnie wyprofilowane oparcie i ochronę przed uderzeniami bocznymi. Całość dopełnia bezproblemowa obsługa i zdejmowana tapicerka.

Britax & Romer Kid II Black Series

Kolejny polecany fotelik samochodowy 15–36 kg z rankingu z pewnością przypadnie do gustu wymagającym rodzicom. Proponowany model został przetestowany przez ADAC, może być szybko i łatwo instalowany przy pomocy 3-punktowych pasów bezpieczeństwa oraz ma specjalne skrzydła boczne, które zwiększają poziom bezpieczeństwa i komfortu.
Nie zabrakło również regularnego zagłówka i oparcia typu V, zdejmowanego pokrowca i szybkiego montażu przodem do kierunku jazdy.

Britax & Romer Discovery SL

Designerski fotelik 15–36 kg z rankingu w kolorze czarnym jest montowany przodem do kierunku jazdy przy użyciu systemu ISOFIX. Do głównych zalet proponowanego modelu można zaliczyć podwyższone oparcie, które zapewnia jeszcze większą wygodę i bezpieczeństwo, pozytywne przejście testów ADAC czy elastyczne opcje instalacji. Co więcej, fotelik ma także regulowane oparcie i zagłówek oraz zdejmowany pokrowiec.

Britax & Romer Adventure Cosmos Black

Kolejny polecany fotelik samochodowy 15–36 kg w rankingu od marki Britax & Romer. Chętnie wybierany przez rodziców model jest montowany przodem do kierunku jazdy przy pomocy 3-punktowych pasów samochodowych.
Do jego zalet zaliczamy możliwość prania i zdejmowaną tapicerkę, ochronę boczną oraz regulowane elementy, w tym zagłówek i siedzisko. Dodatkowo fotelik ma podwyższone oparcie oraz praktyczne uchwyty na kubki.

Cybex Solution M-Fix Lavastone

Fotelik samochodowy 15–36 kg od marki Cybex, podobnie jak jego poprzednicy, jest montowany przodem do kierunku jazdy przy pomocy systemu ISOFIX lub pasów samochodowych. Dlaczego warto go wybrać?
Popularny model ma regulowane elementy, w tym także siedzisko, zdejmowaną tapicerkę oraz może być prany. Dodatkowo został przetestowany przez ADAC, ma wysuwane osłony boczne i wytrzymałą skorupę, a do tego rośnie razem z dzieckiem. Producent zadbał o to, aby fotelik Cybex był regulowany w 12 różnych pozycjach.

Recaro Mako I-Size

Szukasz dobrego jakościowo fotelika samochodowego 15–36 kg? Sprawdź tę pozycję w rankingu! Model Recaro jest montowany przodem do kierunku jazdy za pomocą systemu ISOFIX oraz ma regulację siedziska i zdejmowaną tapicerkę.
To jednak nie koniec! Produkt, który możesz zamówić w czterech różnych wariantach kolorystycznych, może pochwalić się niezawodną konstrukcją zapewniającą dziecku miękkość i wygodę przy jednoczesnej ochronę w trakcie niespodziewanych sytuacji na drodze.

Ricokids Sandro

Wymagającym rodzicom polecamy również model z oferty Ricokids. Popularny fotelik samochodowy 15–36 kg swoją pozycję w rankingu zawdzięcza przede wszystkim spełnieniu europejskich norm bezpieczeństwa ECE R44/04, które potwierdzają jego wysoką jakość.
Producent zadbał o to, aby korzystanie z niego było wygodne i dla dziecka, i dla rodzica. Właśnie dlatego wyposażył go w opcję montażu przy pomocy pasów samochodowych, regulowany zagłówek i siedzisko, zdejmowaną tapicerkę oraz zabezpieczenie boczne SIP, które skutecznie zabezpiecza malucha przed uderzeniem z boku.

Cybex Solution Z I-Fix Plus

W naszym rankingu musiał znaleźć się fotelik 15–36 kg Cybex Solution, który jest dostępny w aż siedmiu kolorach. Model montowany przodem do kierunku jazdy za pomocą systemu ISOFIX jest zgodny z europejskimi normami i-Size.
Dodatkowo został zaprojektowany w taki sposób, aby można było korzystać z niego przez wiele lat – jego konstrukcja rośnie razem z dzieckiem! Fotelik Cybex ma także ochronę boczną, regulowane elementy oraz 5-punktową uprząż.

Besafe Izi Flex S Fix

Fotelik Besafe jest przeznaczony dla dzieci nawet do 12. roku życia. Może być montowany przodem do kierunku jazdy za pomocą złącza ISOFIX lub 3-punktowego pasa samochodowego. Co więcej, producent zadbał o to, aby jego czyszczenie było bezproblemowe i wyposażył fotelik w zdejmowaną tapicerkę. Nie zabrakło też regulacji siedziska, ochrony bocznej SIP oraz maksymalnego komfortu nawet w trakcie najdłuższych podróży.

Britax & Romer Kidfix III M

Ranking fotelików 15–36 kg zamyka propozycja od Britax & Romer, którą można zamontować przy pomocy systemu ISOFIX albo pasów samochodowych. Popularny model ma zdejmowaną tapicerkę i regulowane siedzisko, zapewnia maluchowi wygodę nawet przez 9 lat, a do tego gwarantuje bezkompromisowe bezpieczeństwo dzięki rozwiązaniom SecureGuard i SICT.
Zdjęcie: Envato Elements
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.