Data modyfikacji:

Ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Fotelik samochodowy to podstawowe wyposażenie samochodu każdego rodzica. Na rynku znajdziesz setki propozycji różnych producentów, które różnią się od siebie funkcjonalnością i designem. Nie wiesz, który z nich będzie strzałem w dziesiątkę? Aby ułatwić ci zakup odpowiedniego modelu, przygotowaliśmy ranking fotelików samochodowych 15-36 kg. Sprawdź, który produkt będzie najlepszym wyborem!

ranking fotelików samochodowych 15 36

Fotelik samochodowy 15-36 kg. Ranking

Zastanawiasz się, jaki fotelik samochodowy wybrać dla twojego dziecka? Nie wiesz, który model będzie najlepszy? Zobacz nasz ranking fotelików samochodowych 15-36.

  1. Graco Junior Maxi
  2. Britax & Romer Kid II Black Series
  3. Britax & Romer Discovery SL
  4. Hauck Bodyguard Pro Gumball
  5. 4Kraft Kinderkraft Junior Fix Isofix

Jaki fotelik 15-36?

Zanim przedstawimy ci nasz ranking polecanych fotelików samochodowych 15-36 kg, warto najpierw sprawdzić, na jakie parametry należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu. Przede wszystkim w modelu z tej kategorii można przewozić maluchy w wieku od 4 do 12 lat, czyli już starsze i większe dzieci. Tego typu produkty są uznawane przez rodziców za oszczędność pieniędzy, ponieważ nie wymagają częstej wymiany, gdy twoja pociecha zaczyna rosnąć.

Podczas zakupu zwróć przede wszystkim uwagę na kierunek montażu. Starsze dzieci mogą już podróżować przodem do kierunku jazdy, więc głównie takie produkty znajdziesz w ofertach popularnych producentów.

Równie ważna jest metoda montażu. Tu zdecydowanym numerem jeden jest ISOFIX. Co to jest ISOFIX? To najpopularniejszy standard, dzięki któremu instalacja fotelika samochodowego jest szybka i całkowicie bezproblemowa. W tego typu modelach wykorzystuje się dwa zaczepy, które są umieszczone w autach między siedziskiem a oparciem.

Dobrym pomysłem jest również zafundowanie dziecku fotelika samochodowego 15-36 kg z naszego rankingu z dodatkową ochroną boczną, która zwiększy bezpieczeństwo malucha w trakcie jazdy, zwłaszcza w przypadku zderzenia bocznego. Warto także zwrócić uwagę na regulację siedziska i zagłówka, która pozwala na dopasowanie fotelika do wzrostu dziecka i zapewnia mu komfort nawet podczas długich przejażdżek.

Przeczytaj także: Ranking fotelików samochodowych 9-36 kg

Do dodatków, które mogą okazać się przydatne, zaliczamy na przykład zdejmowaną tapicerkę. Dzięki niej czyszczenie fotelika stanie się jeszcze łatwiejsze. Możesz również zdecydować się na zakup modelu testowanego przez ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) czy posiadającego certyfikat bezpieczeństwa, aby mieć pewność, że zapewni on twojemu dziecku bezkompromisową ochronę.

Ranking fotelików samochodowych 15-36 kg – zestawienie polecanych modeli

1. Graco Junior Maxi

Najpopularniejszy model w naszym rankingu fotelików samochodowych 15-36 kg. Praktyczna i niezwykle wygodna propozycja została wyposażona między innymi w ściągane oparcie, regulowaną wysokość zagłówka i uchwyt na kubek. Dodatkowo producent zadbał również o bezpieczeństwo dziecka, dodając do solidnej i wytrzymałej konstrukcji specjalnie wyprofilowane oparcie i ochronę przed uderzeniami bocznymi. Całość dopełnia bezproblemowa obsługa i zdejmowana tapicerka.

2. Britax & Romer Kid II Black Series

Kolejny polecany fotelik samochodowy 15-36 z rankingu z pewnością przypadnie do gustu wymagającym rodzicom. Proponowany model został przetestowany przez ADAC, może być szybko i łatwo instalowany przy pomocy 3-punktowych pasów bezpieczeństwa oraz ma specjalne skrzydła boczne, które zwiększają poziom bezpieczeństwa i komfortu. Nie zabrakło również regularnego zagłówka i oparcia typu V, zdejmowanego pokrowca i szybkiego montażu przodem do kierunku jazdy.

3. Britax & Romer Discovery SL

Designerski fotelik 15-36 z rankingu w kolorze czarnym jest montowany przodem do kierunku jazdy przy użyciu systemu ISOFIX. Do głównych zalet proponowanego modeli można zaliczyć podwyższone oparcie, które zapewnia jeszcze większą wygodę i bezpieczeństwo, pozytywne przejście testów ADAC czy elastyczne opcje instalacji. Co więcej, fotelik ma także regulowane oparcie i zagłówek oraz zdejmowany pokrowiec.

4. Hauck Bodyguard Pro Gumball

Kolejna propozycja w naszym rankingu polecanych fotelików samochodowych 15-36 kg. Do najważniejszych zalet modelu można zaliczyć system ISOFIX, dzięki któremu jego montaż jest szybki i całkowicie bezproblemowy. To również on sprawia, że produkt sprawdzi się w każdym samochodzie wyposażonym w trzypunktowy pas.

Fotelik jest także zgodny z regulacją ECE R44-04, zapewnia maksymalny komfort dzięki regulowanym elementom oraz może być z łatwością dopasowywany do wzrostu dziecka. Producent wyposażył go w aż 7 różnych ustawień!

5. 4Kraft Kinderkraft Junior Fix Isofix

Ostatni model w zestawieniu, który cieszy się ogromną popularnością w kategorii 15-36 kg. Fotelik samochodowy 4Kraft może pochwalić się szerokim rozstawem skrzydeł bocznych, systemem ISOFIX oraz wielostopniową regulacją zagłówka i oparcia. Dodatkowo producent wzbogacił go również o funkcję Seat Combo, anatomiczną konstrukcję, prowadnicę i zdejmowaną tapicerkę. Efekt? Maksymalna wygoda i bezpieczeństwo podczas jazdy! Fotelik jest także zgodny z europejskim regulaminem bezpieczeństwa ECE R44-04.

Autorka: Katarzyna Wendzonka