Data publikacji:

Jaki dobry odkurzacz bezworkowy? Ranking odkurzaczy bezworkowych

Odkurzacz to jedno z urządzeń, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne porządki. Obecnie możemy wybierać spośród wielu różnych rodzajów sprzętów. Wśród nich sporą popularnością cieszą się odkurzacze bezworkowe. Mają one sporo zalet oraz wyróżniają się stosunkowo niską ceną. Mnogość dostępnych na rynku urządzeń sprawia jednak, że wiele osób nie wie, jaki odkurzacz bezworkowy wybrać. Dlatego też sprawdzamy, jakie urządzenia warte są naszej uwagi.
ranking odkurzaczy bezworkowych

Najlepsze odkurzacze bezworkowe – poznaj nasze propozycje

W ofertach sklepów z elektroniką znaleźć możemy bardzo szeroki wybór odkurzaczy bezworkowych różniących się mocą, funkcjami czy wymiarami. Jaki odkurzacz bezworkowy wybrać? Przedstawiamy kilka z tych, które zasługują na uwagę osób poszukujących sprawdzonych, niezawodnych i niedrogich urządzeń.

Zalety i wady odkurzaczy bezworkowych. Dlaczego warto kupić dobry odkurzacz bezworkowy?

Odkurzacz bezworkowy, jak sama nazwa wskazuje, to urządzenie, które nie posiada wymiennego worka na zanieczyszczenia. Podczas odkurzania zabrudzenia wpadają do specjalnego pojemnika, który możemy wielokrotnie opróżniać. Odkurzacze tego typu charakteryzują się prostą budową oraz stosunkowo niską ceną. Z tego właśnie powodu są chętnie wybierane przez wiele osób.
Najlepsze odkurzacze bezworkowe mają sporo zalet. Wśród nich wymienić możemy przede wszystkim brak konieczności wydawania pieniędzy na materiały eksploatacyjne, jak ma to miejsce w przypadku odkurzaczy workowych. Co więcej, urządzenia te zapewniają nam równą moc ssania niezależnie od tego, ile zanieczyszczeń znajduje się w pojemniku. W przypadku odkurzaczy workowych napełnianie worka sprawia, że moc urządzenia słabnie.
Co więcej, odkurzacze bezworkowe bardzo często posiadają przezroczyste pojemniki, dzięki czemu możemy na bieżąco sprawdzać, czy konieczne jest ich wyczyszczenie. Nie ma również problemu z odzyskaniem drobnych przedmiotów, które wciągnęliśmy przez przypadek, np. biżuterii czy monet.
Jak wszystkie urządzenia, tak również odkurzacze bezworkowe nie są wolne od wad. Część osób uważa, że opróżnianie pojemnika jest niehigieniczne oraz zajmuje sporo czasu. Minusem odkurzaczy tego typu może być również fakt, że często charakteryzują się one nieco głośniejszą pracą niż odkurzacze workowe.

Dla kogo dobry odkurzacz bezworkowy będzie idealnym wyborem?

Najlepsze odkurzacze bezworkowe to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią dbać o środowisko i unikają wytwarzania zbędnych odpadów, tam gdzie jest to możliwe. Nie musimy bowiem kupować oraz wyrzucać worków z zanieczyszczeniami.
Doskonale sprawdzą się również w przypadku osób, które zmagają się z alergiami. Liczne badania wskazują bowiem, że są skuteczniejsze w zbieraniu nawet niewielkich zanieczyszczeń takich jak np. drobiny kurzu. Wynika to z faktu, że w odkurzaczach workowych powietrze musi zostać przepuszczone przez worek, co wiąże się z tym, że niewielkie zanieczyszczenia z powrotem znajdują się w powietrzu. Odkurzacze bezworkowe coraz częściej wyposażone są zaś w filtry HEPA, które skutecznie je zatrzymują.
Nie bez znaczenia jest również fakt, że w ofercie firm produkujących odkurzacze znajdziemy wiele małych odkurzaczy bezworkowych, co sprawia, że są one idealnym wyborem dla osób, które dysponują stosunkowo niewielką przestrzenią. Taki odkurzacz nie tylko łatwo schować, ale również manewrować nim podczas sprzątania niedużych pomieszczeń.

Jaki odkurzacz bezworkowy wybrać? Ważne parametry

Szeroki wybór odkurzaczy bezworkowych sprawia, że z jednej strony mamy sporo możliwości wyboru, z drugiej jednak nie wiemy, na co się zdecydować. Przyjrzyjmy się więc nieco
Pierwszą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest bez wątpienia rodzaj filtra, jaki zastosowany jest w odkurzaczu bezworkowym. Jak wspominaliśmy, tylko urządzenia wyposażone w filtry HEPA są w stanie zapewnić nam skuteczne odkurzanie oraz zatrzymywanie nawet najmniejszych cząstek brudu, kurzu i alergenów.
Poza tym, bardzo ważnymi czynnikami są moc silnika odkurzacza bezworkowego oraz poziom głośności. Cichy odkurzacz bezworkowy idealnie sprawdzi się w mieszkaniu z dziećmi. Zwróćmy również uwagę na dodatkowe funkcje i wyposażenie urządzenia. Doskonale sprawdzają się odkurzacze bezworkowe z turboszczotką. To końcówka, która posiada obrotowy wałek, na którym znajdują się szczotki o różnej długości, twardości oraz nachyleniu. Dzięki temu turboszczotka zbiera zanieczyszczenie niezwykle efektywnie z różnych powierzchni.
Jak widzisz, dobry odkurzacz bezworkowy to ciekawe rozwiązanie, które ułatwi ci codzienne porządki w mieszkaniu. To urządzenia funkcjonalne, praktyczne, a jednocześnie dostępne w dobrej cenie. Poszukując sprzętu do swojego mieszkania, warto więc zastanowić się nad zakupem tego rodzaju odkurzacza. 

Ranking odkurzaczy bezworkowych

Philips Seria 2000 XB2125/09 

Doskonały odkurzacz bezworkowych w cenie niespełna 500 złotych oferuje znakomite parametry. Przede wszystkim mamy do dyspozycji technologię PowerCyclone 4, która jest w stanie pozbyć się każdych zabrudzeń, nawet tych z trudno dostępnych miejsc.
To zasługa silnika o mocy 850 W, który jest w stanie generować dużą moc ssania. Pojemnik na zanieczyszczenia ma 1,3 l i został zaprojektowany tak, aby jego opróżnianie było jak najprostsze. Dobrą wiadomością dla alergików będzie obecność systemu filtrów Super Clean Air, które wyłapują do 99% drobnych cząsteczek. Kompaktowy i solidnie wykonany odkurzacz sprawdzi się w niejednym domu!  
Specyfikacja:  
 • Moc: 850 W  
 • Filtr: wylotowy, zmywalny  
 • Poziom hałasu: 77 dB  
 • Zasięg pracy: do 9 metrów  
 • Karcher WD3 Premium  

  Karcher WD3 to znakomity odkurzacz do sprzątania w garażu, na tarasie czy w samochodzie. Jego zastosowanie jest praktycznie nieograniczone! Zbiornik na zanieczyszczenia ma aż 17 l, dlatego sprzątanie liści czy większych zabrudzeń nie stanowi problemu. Moc urządzenia wynosi 1000 W, co w domowych warunkach jest absolutnie wystarczające. Karcher WD3 jest dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie, dlatego nie warto zwlekać z zakupem!  
  Specyfikacja:  
 • Moc: 1000 W  
 • Filtr: kartridżowy 
 • W zestawie: filtr, rury ssące, ssawka uniwersalna, uchwyt, wąż ssący
 • Electrolux Ease C2 ECC21-2IW  

  Budżetowy odkurzacz firmy Electrolux odnajdzie się w małych mieszkaniach. Pojemnik na kurz ma 1,3 l pojemności, a dzięki dedykowanemu przyciskowi możemy go zdemontować w ułamku sekundy i szybko opróżnić.
  Duże koła ułatwiają manewrowanie, natomiast przewód o długości 4,7 m pozwoli wygodnie przemieszczać się po pokoju. Generowany hałas waha się od 76 dB do 80 dB, co jest wynikiem niezłym. W zestawie oprócz standardowej szczotki znajdziemy szczotkę do tapicerki, wielofunkcyjną ssawkę 2 w 1 oraz szczotkę uniwersalną z przełącznikiem. To znakomity wybór w rozsądnej cenie!  
  Specyfikacja:  
 • Moc: 800 W  
 • Filtr: HEPA  
 • Poziom hałasu: od 76 dB do 80 dB   
 • Amica Bagio Eco VM3046  

  W domowych porządkach pomoże odkurzacz bezworkowy Amica Bagio Eco. Model do 500 złotych sprawdzi się w domach, gdzie mieszkają alergicy. Znajdujący się pod obudową filtr oczyszcza wydmuchiwane powietrze z zanieczyszczeń. Dzięki temu wszelkie alergeny są zatrzymywane!
  Urządzenie automatycznie pracuje na niższym poziomie mocy, ale jeśli to konieczne, to zwiększa obroty, aby pozbyć się silnych zabrudzeń czy sierści psa. Zestaw obejmuje również dodatkowe akcesoria. Stosunek jakości do ceny został bardzo dobrze zachowany w tym modelu, dlatego zakupem tego odkurzacza nie będziesz rozczarowany.  
  Specyfikacja:  
 • Moc: 900 W  
 • Filtr: EPA  
 • Poziom hałasu: od 76 dB do 80 dB   
 • Bosch Serie 2 BGS05X240  

  Odkurzacze Bosch są znane z niezawodności i nietypowych rozwiązań. Prezentowany model przede wszystkim jest lekki, ponieważ waży 4,4 kg. Moc 700 W w połączeniu z miniturboszczotką pozwala na dokładne wyczyszczenie dywanów, a także innych, zabrudzonych pomieszczeń.
  Dzięki systemowi łatwego przechowywania odkurzacz bez problemu zmieści się do szafy lub innego, mniejszego pomieszczenia. Pojemnik na nieczystości ma 0,4 l, co nie jest wynikiem rewelacyjnym, jednak bogaty zestaw obejmuje ssawkę do prania dywanów, miniturboszczotkę, ssawko-szczotkę, ssawkę 2 w 1, a także szczotkę do parkietów. Mając do dyspozycji 500 złotych, taki odkurzacz bezworkowy będzie znakomitym wyborem!   
  Specyfikacja:  
 • Moc: 700 W  
 • Filtr: HEPA  
 • Poziom hałasu: od 76 dB do 80 dB   
 • Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Redakcja Ceneo