Ranking pięciu najlepszych modeli odkurzaczy ręcznych

Utrzymanie porządku w niektórych miejscach jest wyjątkowo trudne. Wysoko zamontowane półki, regały na książki, oparcie kanapy — sprzątanie takich powierzchni wymaga od nas sporego wysiłku. Często mamy też do czynienia z sytuacją, kiedy chcemy wykorzystać odkurzacz do posprzątania miejsca, które uniemożliwia nam podłączenie urządzenia do gniazdka. W tym momencie powinniśmy sięgnąć po specjalny odkurzacz ręczny i błyskawicznie przywrócić porządek. Wybraliśmy dla was kilka ciekawych modeli.

Działanie odkurzaczy bezprzewodowych

Odkurzacz ręczny jest niezwykle praktycznym urządzeniem, które możemy wykorzystać w prawie każdym miejscu. Zminiaturyzowane wersje tradycyjnych odkurzaczy mają wbudowany akumulator, co umożliwiło rezygnację z kabla zasilającego. Schemat działania odkurzacza pozostał oczywiście niezmieniony. Większość urządzeń jest wyposażona w filtr wielokrotnego użytku, który umożliwia odpowiednie zabezpieczenie wszystkich zebranych zabrudzeń.

Użyteczność odkurzaczy bezprzewodowych sprawia, że cieszą się one dużym zainteresowaniem. Stworzyliśmy więc krótką listę najlepszych odkurzaczy ręcznych, w którym poruszyliśmy najważniejsze zagadnienia związane z zakupem danego modelu.

Bosch BKS4043

Niemiecka firma Bosch jest obecna na rynku już od ponad stu lat, a jej produkty są elementem wyposażenia wielu gospodarstw domowych. Jednym z produktów firmy Bosch jest odkurzacz bezprzewodowy BKS4043. Prezentowany model został wyposażony w dwa oddzielne pojemniki przeznaczone do przechowywania zebranych zabrudzeń. Pojemnik na brud ma pojemność 300 ml, a dodatkowy zbiornik służący do przechowywania cieczy może pomieścić maksymalnie około 40 ml. Odkurzacz firmy Bosch ma także specjalną nakładkę, która pozwala na tzw. odkurzanie na mokro. Funkcja ta jest szczególnie istotna podczas usuwania zaschniętych zabrudzeń.

Samo urządzenie jest niewielkie, a jego waga wynosi niecałe 1,5 kg. Bardzo dużą zaletą opisywanego produktu jest zastosowanie filtrów zmywalnych. Odkurzacz ręczny Bosch BKS4043 możemy nabyć za około 200 złotych, a więc jest to propozycja dość atrakcyjna cenowo.

Philips MiniVac FC6150/01

Propozycją holenderskiego koncernu Philips jest odkurzacz bezprzewodowy  MiniVac FC6150/01. Omówienie tego modelu urządzenia należy zacząć od tego, że firma Philips zadbała o bardzo dobrą filtrację powietrza, które trafia do wnętrza odkurzacza. MiniVac FC6150/01 ma dwa filtry powietrza, co pozwala na skuteczne wyeliminowanie wszelkich zabrudzeń. Urządzenie jest oczywiście wyposażone w specjalny pojemnik do przechowywania brudu, a jego pojemność wynosi 500 ml.

Zastosowanie podwójnej filtracji powietrza jest bardzo istotne, kluczowe jednak znaczenie ma cena tego urządzenia. Opisywany model odkurzacza jest dostępny w bardzo niskiej cenie, która wynosi zaledwie około 150 złotych. To sprawia, że odkurzacz marki Philips jest zdecydowanie najtańszym urządzeniem w naszym rankingu.

Electrolux zB5112

Electrolux jest niezwykle popularną szwedzką firmą, która już od wielu lat produkuje sprzęt AGD. Jednym z jej produktów jest odkurzacz bezprzewodowy zB5112, który zajął trzecie miejsce w naszym rankingu. Innowacją zastosowaną w tym urządzeniu są niewielkie kółka zamontowane na obudowie. Ich obecność umożliwia nam swobodne przemieszczanie odkurzacza wzdłuż czyszczonej powierzchni. Model zB5112 ma pojemnik na brud o standardowej pojemności, która wynosi 0,5 litra.

Ergonomiczna budowa urządzenia jest gwarancją skutecznego usuwania brudu. Odkurzacz ma wbudowane czujniki informujące użytkownika o stanie baterii. Niestety sporą wadą opisywanego modelu jest jego wysoka cena. Electrolux zB5112 jest dostępny w cenie wynoszącej niecałe 300 złotych.

Black&Decker DV1415EL-QW

Amerykańska firma Black&Decker jest znanym producentem elektronarzędzi, które są chętnie wykorzystywane przez fachowców w danej dziedzinie. Przedsiębiorstwo prowadzi także działalność z zakresu produkcji sprzętu AGD, czego przykładem jest chociażby odkurzacz bezprzewodowy DV1415EL-QW. Produkt ten został wyposażony w specjalny akumulator, który dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii Li-Ion może zagwarantować dużą moc ssania, a co za tym idzie szybkie usuwanie wszelkich zanieczyszczeń. Dużym atutem urządzenia jest duży zbiornik na brud (jego pojemność wynosi ponad 600 ml), a także działanie wykorzystujące tzw. technologię cyklonową. Ładowanie odkurzacza nie będzie stanowić problemu, ponieważ producenci zastosowali specjalną technologię szybkiego ładowania, która znacznie skraca czas niezbędny do osiągnięcia maksymalnego poziomu baterii.

Opisywany model odkurzacza jest dostępny w sklepach, a cena urządzenia wynosi około 300 złotych. Nie jest to najtańszy dostępny odkurzacz, ale doskonała jakość wykonania pozwala usprawiedliwić tak wysoką cenę.

HOOVER SC96 DWR

Olbrzymia dostępność wielu modeli odkurzaczy bezprzewodowych sprawia, że wybór zwycięskiego modelu był wyjątkowo trudny. Na najwyższym stopniu podium znalazł się ostatecznie odkurzacz ręczny HOOVER SC96 DWR. The Hoover Company jest jednym z nielicznych przedsiębiorstw, które specjalizuje się w produkcji odkurzaczy. Nie dziwi zatem fakt, że w ofercie firmy znajdziemy także odkurzacze ręczne. Model SC96 DWR znacznie wyróżnia się na tle konkurencji. Ma nowoczesną baterię, która umożliwia znaczne skrócenie czasu ładowania urządzenia. Standardowy czas ładowania takich akumulatorów wynosi około 12‒16 godzin, a w przypadku opisywanego modelu wystarczy zaledwie 5 godzin. Wysoka jakość baterii przekłada się na jej dłuższą żywotność. Większość konkurencyjnych urządzeń działa przez około 10‒12 minut. HOOVER SC96 DWR może działać nawet przez 20 minut, co pozwoli nam dokładnie wyczyścić wybraną powierzchnię. Prezentowany model odkurzacza jest niezwykle lekki urządzenie waży nieco ponad 1 kg.

Wysoka jakość odkurzacza nie przekłada się na jego cenę. Opisywane urządzenie możemy nabyć za około 220‒250 złotych. Jego niewielkim mankamentem jest nieco mniejsza pojemność pojemnika do przechowywania brudu (320 ml). HOOVER SC96 DWR jest bardzo dobrym odkurzaczem bezprzewodowym, który zdecydowanie zasługuje na polecenie.

Na zakończenie warto pokreślić, że pięć opisanych modeli odkurzaczy ręcznych jest zaledwie niewielką częścią tego, co możemy znaleźć na rynku. Nasz ranking został stworzony z uwzględnieniem najważniejszych parametrów danego modelu odkurzacza, co pozwoliło uzyskać rzetelny obraz jakości wybranych urządzeń. Zakup dowolnego sprzętu AGD powinien zostać dokonany zgodnie z uniwersalną zasadą chodzi oczywiście o zakup urządzenia, które będzie spełniało nasze oczekiwania. Dla niektórych ludzi najważniejszą kwestią może być wysoka jakość odkurzacza, inni mogą zwracać uwagę na jego niską cenę. Podczas dokonywania zakupu należy zwracać szczególną uwagę na kryteria, które mają dla nas największe znaczenie. To pozwoli nam zyskać pewność, że dokonaliśmy słusznego wyboru, a wydanie pieniędzy będziemy wówczas traktować jako udaną inwestycję.