Data modyfikacji:

Odkurzacz ręczny: ranking TOP 5

Utrzymanie porządku w niektórych miejscach jest wyjątkowo trudne. Wysoko zamontowane półki, regały na książki, oparcie kanapy – sprzątanie takich powierzchni wymaga od nas sporego wysiłku. Często mamy też do czynienia z sytuacją, kiedy chcemy wykorzystać odkurzacz do posprzątania miejsca, które uniemożliwia nam podłączenie urządzenia do gniazdka. Z pomocą przychodzi odkurzacz ręczny. Ranking popularnych modeli pomoże ci znaleźć sprzęt dla ciebie. Sprawdź, jaki będzie najlepszy odkurzacz ręczny.

odkurzacz ręczny

Ranking odkurzaczy ręcznych

Szukasz dobrego odkurzacza ręcznego? Sprawdź przygotowany przez nas ranking odkurzaczy ręcznych, które cieszą się dużą popularnością na Ceneo.pl.

  1. PHILIPS MINIVAC FC6149/01
  2. BOSCH MOVE BHN14090
  3. ELECTROLUX ZB5112 RAPIDO
  4. HOOVER SC96DWR CLIK
  5. PHILIPS MINIVAC FC6150/01

Jak wybrać najlepszy odkurzacz ręczny?

W trakcie zakupów zwróć uwagę na to, czy interesujący cię odkurzacz ręczny jest przewodowy czy bezprzewodowy. Sposób zasilania urządzenia zdecydowanie ma duży wpływ na komfort użytkowania.

W przypadku urządzeń przewodowych nie musisz się martwić o niski poziom baterii podczas odkurzania, jednak masz ograniczone ruchy ze względu na długość przewodu. Z kolei bezprzewodowe odkurzacze ręczne pozwalają na bezproblemowe dotarcie do każdego miejsca w twoim domu lub samochodzie, jednak wymagają ładowania, a czas ich pracy wynosi najczęściej do kilkudziesięciu minut.

Równie ważne są następujące parametry odkurzaczy bezprzewodowych.

  • Czas pracy, czyli, co ile należy ładować urządzenie. Oczywiście im jest on dłuższy, tym lepiej. Najdłuższy czas pracy mają odkurzacze ręczne przewodowe, które nawet nie wymagają ładowania – możesz bez problemu podłączyć je do gniazdka w domu lub samochodzie.
  • Moc to jeden z najważniejszych aspektów, na które należy zwrócić uwagę. W warunkach domowych nie są potrzebne odkurzacze ręczne o wysokiej mocy – im wyższa jej wartość, tym większy pobór prądu i krótsza trwałość akumulatora.
  • Najlepsze odkurzacze ręczne mają dodatkowe akcesoria, które ułatwiają odkurzanie, np. w trudno dostępnych miejscach lub na różnych powierzchniach. Najczęściej odkurzacze ręczne są dostępne z jedną lub dwoma końcówkami. Droższe modele oferują zestaw różnych szczotek i rur.

PHILIPS MINIVAC FC6149/01

Nasz ranking otwiera odkurzacz ręczny PHILIPS MINIVAC FC6149/01. To idealna propozycja dla osób, które cenią przede wszystkim komfort i łatwość użytkowania. Urządzenie zdecydowanie okaże się pomocne podczas codziennych porządków i nie tylko – dzięki dodatkowi akumulatora możesz wykorzystać je zarówno w domu, jak i w samochodzie czy w każdym innym miejscu z trudno dostępnymi powierzchniami i zakamarkami.

Jedną z największych zalet proponowanego odkurzacza ręcznego w naszym rankingu jest aerodynamiczna nasadka do wchłaniania kurzu, która bez problemu usuwa nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia. Pomocny okazuje się także 2-stopniowy, cyklonowy strumień powietrza, który skutecznie zapobiega wydostawaniu się kurzu w urządzenia. A to wszystko przy trwałej wydajności i nieograniczonym czasie odkurzania.

Odkurzacz ręczny MiniVac ma pojemność 0,5 l, został wyposażony w antyalergiczny filtr oraz jest dostępny w zestawie z licznymi akcesoriami, które ułatwią sprzątanie domu oraz samochodu. Wśród nich znalazły się np. nasadka szczotkowa w dwóch rozmiarach, długa rura ssąca czy mała i duża szczelinówka. Miniodkurzacz ma również wtyczkę, dzięki której nie wymaga ładowania.

BOSCH MOVE BHN14090

Odkurzacz ręczny będący na drugim miejscu w rankingu to praktyczne urządzenie, które bez problemu poradzi sobie zarówno z czyszczeniem trudno dostępnych miejsc w samochodzie, jak i usunięcia małych okruchów z regałów, stołów czy kanapy. To wszystko dzięki ssawce szczelinowej, którą dostajesz w zestawie. Lekka konstrukcja i ergonomiczny kształt zostały również dopełnione 0,3-litrowym pojemnikiem na kurz, którego opróżnianie nie sprawia najmniejszego problemu.

Polecany odkurzacz ręczny w naszym rankingu został wyposażony w specjalny system High AirFlow, który łączy w sobie wysoki przepływ powietrza i wydajną separację kurzu, co automatycznie przekłada się na maksymalną skuteczność sprzątania. Nie zabrakło również zmywalnego filtra z materiału, który można bez problemu umyć pod bieżącą wodą. Całość dopełniają: wskaźnik ładowania, czas pracy wynoszący 12 minut oraz wydajne zasilanie akumulatorowe.

ELECTROLUX ZB5112 RAPIDO

Electrolux jest niezwykle popularną szwedzką firmą, która już od wielu lat produkuje sprzęt AGD. Jednym z jej produktów jest odkurzacz bezprzewodowy ZB5112, który zajął trzecie miejsce w naszym rankingu popularnych odkurzaczy bezprzewodowych. Innowacją zastosowaną w tym urządzeniu są niewielkie kółka zamontowane na obudowie. Ich obecność umożliwia nam swobodne przemieszczanie odkurzacza wzdłuż czyszczonej powierzchni.

Model ZB5112 ma pojemnik na brud o standardowej pojemności, która wynosi 0,5 litra. Ergonomiczna budowa urządzenia jest gwarancją skutecznego usuwania brudu. Odkurzacz ma wbudowane czujniki informujące użytkownika o stanie baterii.

HOOVER SC96DWR CLIK

The Hoover Company jest jednym z nielicznych przedsiębiorstw, które specjalizuje się w produkcji odkurzaczy. Nie dziwi zatem fakt, że w ofercie firmy znajdziemy także jedne z najlepszych odkurzaczy ręcznych. Model SC96 DWR ma nowoczesną baterię, która umożliwia znaczne skrócenie czasu ładowania urządzenia. Standardowy czas ładowania takich akumulatorów wynosi około 12-16 godzin, a w przypadku opisywanego modelu wystarczy zaledwie 5 godzin.

Wysoka jakość baterii przekłada się na jej dłuższą żywotność. HOOVER SC96 DWR może działać nawet przez 20 minut, co pozwoli dokładnie wyczyścić wybraną powierzchnię. Prezentowany model odkurzacza jest niezwykle lekki: urządzenie waży nieco ponad 1 kg. To zdecydowanie wart polecenia dobry odkurzacz ręczny.

PHILIPS MINIVAC FC6150/01

Firma Philips zadbała o bardzo dobrą filtrację powietrza, które trafia do wnętrza odkurzacza. MiniVac FC6150/01 ma dwa filtry powietrza, co pozwala na skuteczne wyeliminowanie wszelkich zabrudzeń. Urządzenie jest oczywiście wyposażone w specjalny pojemnik do przechowywania brudu, a jego pojemność wynosi 500 ml.

Zastosowanie podwójnej filtracji powietrza jest bardzo istotne, kluczowe jednak znaczenie ma cena tego urządzenia. Opisywany w rankingu model odkurzacza ręcznego jest dostępny w bardzo niskiej cenie, która wynosi zaledwie około 150 złotych. To sprawia, że odkurzacz marki Philips zdecydowanie zasłużył na miejsce w rankingu odkurzaczy bezprzewodowych.