Data publikacji:

Ranking słuchawek Bluetooth do rozmów

Słuchawka Bluetooth jest idealna do rozmów podczas jazdy samochodem czy wykonywania innych czynności. Przygotowaliśmy ranking słuchawek Bluetooth do rozmów, jakie obecnie można znaleźć na rynku. Sprawdź nasze propozycje!

Dlaczego warto kupić słuchawkę Bluetooth do rozmów? 

Słuchawka Bluetooth to niewielkie urządzenie, które zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić jak najlepszy komfort rozmów i umożliwić prowadzenie pojazdu. Warto wspomnieć, że trzymanie telefonu przy uchu podczas jazdy może nas kosztować 200 złotych oraz 5 punktów karnych. Rozwiązaniem tej sytuacji jest zastosowanie słuchawki Bluetooth, dzięki której nie będziemy odrywać rąk od kierownicy.

Zobacz polecane przez nas słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem

W tego typu urządzeniach wykorzystywany jest moduł Bluetooth, co wyklucza konieczność stosowania przewodów. Zestawy słuchawkowe zapewniają doskonałą jakość dźwięku i w porównaniu do standardowych słuchawek są znacznie tańsze. Już za kilkadziesiąt złotych kupimy solidny model.

To niewielkie urządzenie jest najlepszym wyborem dla kierowców i osób, które chcą pozostać w kontakcie z bliskimi. Warto wspomnieć, że rozmowa za pośrednictwem słuchawki Bluetooth jest znacznie wygodniejsza niż trzymanie telefonu przy uchu. Jest to odczuwalne w szczególności przy długich rozmowach. Jeśli przekonaliśmy cię do zalet urządzenia, zobacz nasz ranking słuchawek Bluetooth do rozmów.

Jakie słuchawki Bluetooth do rozmów?

Słuchawka Bluetooth powinna być bardzo dobrze dopasowana, dlatego warto wybierać modele, które mają specjalne zauszniki. W niektórych wersjach znajdziemy również wymienne końcówki.

Zasięg działania to dla wielu użytkowników kluczowy parametr. Dobre modele działają nawet do 10 metrów. Wszystko jest uzależnione od tego, jaki moduł Bluetooth został zastosowany. Najlepiej sprawdzają się urządzenia wyposażone w Bluetooth 3.0 lub nowszy.

Czas działania słuchawki Bluetooth również odgrywa istotną rolę. Czas rozmów wynosi zwykle od 6 do 10 godzin. Jakość rozmów jest uzależniona od zastosowanych mikrofonów, dlatego dobrze, aby słuchawka Bluetooth miała ich kilka. Jakość idzie w parze z wysoką ceną, dlatego takie rozwiązania znajdziemy w droższych modelach z rankingu słuchawek Bluetooth do rozmów.

Ranking słuchawek Bluetooth do rozmów

Jabra Talk 25 

Ranking słuchawek Bluetooth do rozmów otwiera niedroga i bardzo solidna Jabra Talk 25. Wielokierunkowy mikrofon przekłada się na czysty dźwięk podczas rozmów. Pomaga w tym również dynamiczny głośnik 11-milimetrowy.

Urządzenie ma baterię wystarczającą na 8 godzin nieustannych rozmów. W trybie czuwania Jabra Talk 25 wytrzyma nawet 10 dni. Bardzo przydatna jest Jabra Assist, czyli specjalnie przygotowane komunikaty głosowe związane z łączeniem, rozładowaną baterią, a także innymi funkcjami.

Platronics Voyager 5200 UC 

Ważąca 20 gramów słuchawka Bluetooth jest dedykowana dla osób, które rozmawiają bardzo często. Urządzenie współpracuje ze smartfonami za pośrednictwem Bluetooth, jednak w zestawie znajdziemy adapter USB, który umożliwia połączenie z komputerami PC i laptopami.

Cztery aktywne mikrofony bardzo dobrze redukują hałas nawet, gdy rozmawiamy podczas wietrznej pogody. Zasięg 30 metrów jest zasługą modułu Bluetooth 4.1. Bateria pozwala na 7 godzin rozmów, jednak po zastosowaniu specjalnego etui ładującego czas ten możemy wydłużyć do 14 godzin. To doskonały model przeznaczony dla wymagających użytkowników.

Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic 

Kolejna znakomity model w rankingu słuchawek Bluetooth do rozmów kosztuje niespełna 50 złotych! Urządzenie korzysta z Bluetooth 4.1, który pozwala na połączenie z telefonem do 10 metrów. Obudowa została pokryta powłoką trwałą i olejoodporną. To gwarantuje wysoką odporność na uszkodzenia.

Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic działa 4 godziny na jednym cyklu ładowania. W zestawie znajdziemy trzy komplety wkładek dousznych idealnie dopasowujących się do uszu. Słuchawka Bluetooth oferuje doskonały stosunek jakości do ceny, dlatego warto rozważyć jej zakup.

Kruger&Matz Traveller K20 

Kruger&Matz Traveller K20 to słuchawka Bluetooth idealna dla osób, które rozmawiają przez długie godziny. Obudowa została zaprojektowana tak, aby mogła dopasować się w sposób naturalny do ucha, nie powodując przy tym dyskomfortu. W zestawie znajdziemy 3 silikonowe oraz 3 piankowe wkładki.

Bateria umożliwia 7 godzin ciągłych rozmów, natomiast w trybie czuwania urządzenie wytrzyma do 5 dni. Plusem słuchawki Bluetooth jest aktywna redukcja hałasów otoczenia, a także moduł Bluetooth 4.2 z zasięgiem do 10 metrów. Jeśli szukasz dobrego modelu za nieco ponad 100 złotych, to Kruger&Matz spełni twoje oczekiwania.

Hama My Voice 1300

Hama zaprojektowała funkcjonalną i ładnie wyglądającą słuchawkę Bluetooth. Model My Voice korzysta z technologii CVC 6.0 odpowiedzialnej za tłumienie dźwięków zewnętrznych. Wbudowany akumulator umożliwia 4 godziny pracy, natomiast w trybie czuwania słuchawka wytrzyma do 80 godzin.

Co ciekawe, Hama My Voice może być połączona z dwoma smartfonami jednocześnie! Ciekawym rozwiązaniem jest dedykowana stacja ładująca ze złączem USB. Wystarczy wpiąć słuchawkę, aby rozpocząć jej ładowanie.

Platinet PLCRBT2 

Słuchawka Bluetooth i ładowarka samochodowa z USB w jednym zestawie. To propozycja od firmy Platinet. Słuchawka ma moduł Bluetooth 4.2, a także baterię wytrzymującą około 2,5 godzin rozmów. Dołączona do zestawu ładowarka ma dwa złącza USB, dlatego w samochodzie dostarczymy energię również do innych urządzeń takich jak chociażby smartfon. To niedrogi, ale bardzo praktyczny zestaw dla rozmawiającego sporadycznie kierowcy.

Autor: Bartłomiej Mazurek