Data modyfikacji:

Jakie słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem?

Producenci technologii użytkowej cały czas starają się jak najbardziej dopasować swoje urządzenia do potrzeb konsumentów. Nie chodzi wyłącznie o kwestie estetyczne czy parametry techniczne, ale także o funkcjonalność. Taką z pewnością mogą zagwarantować słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem, które całkowicie eliminują problem irytujących kabli.

Sprawdź również: Ranking słuchawek bezprzewodowych

słuchawki bezprzewodowe

Jakie są rodzaje słuchawek bezprzewodowych z mikrofonem?

Dobór odpowiednich słuchawek bezprzewodowych z mikrofonem do komputera czy telefonu jest niezwykle istotny, ponieważ poszczególne rodzaje nie pasują do wszystkich sytuacji. Jedne lepiej sprawdzają się podczas grania, inne zaś najlepiej radzą sobie w trakcie uprawiania sportu bądź spacerowania. Poniżej przedstawię typy słuchawek bezprzewodowych, z krótkim wyjaśnieniem ich specyfiki.

Słuchawki nauszne bezprzewodowe z mikrofonem

Jakie słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem dla graczy? Najchętniej wybierane są modele nauszne. Ich konstrukcja składa się ze stosunkowo dużych nauszników, które bardzo dobrze odcinają użytkownika od świata zewnętrznego. Niektóre posiadają wbudowane na stałe mikrofony (można je wsuwać), a z kolei w innych modelach istnieje możliwość ich odpięcia.

Słuchawki nauszne doskonale sprawdzają się więc podczas grania, ponieważ w droższych modelach gracz może samemu dostosowywać poziom dźwięku z gry i rozmów z innymi osobami.

Polecane modele bezprzewodowych słuchawek nausznych do gier

Słuchawki dokanałowe bezprzewodowe z mikrofonem

Ten rodzaj słuchawek bezprzewodowych określa się potocznie mianem „pchełek” lub „fasolek”, co wynika z ich nietypowej konstrukcji. Modele dokanałowe są idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie, które podczas treningu lubią w pełni skupić się na wykonywanym zadaniu.

Za sprawą dosyć głębokiego umieszczenia słuchawek w kanale słuchowym użytkownik praktycznie w ogóle nie słyszy dźwięków z zewnątrz. Silikonowe końcówki gwarantują także lepszą przyczepność do skóry, co zapobiega zgubieniu „fasolki”.

Słuchawki dokanałowe bezprzewodowe z mikrofonem: ranking

Słuchawki douszne bezprzewodowe z mikrofonem

Tym słuchawkom zdecydowanie najbliżej jest do modeli dokanałowych, z tym że w tym przypadku zrezygnowano z silikonowej końcówki na rzecz odpowiednio wyprofilowanej obudowy „trzymającej się” małżowiny usznej.

Ten typ jest odpowiedni dla osób, które szukają słuchawek bezprzewodowych z mikrofonem do telefonu komórkowego. Bardzo dobrze radzą sobie zarówno podczas słuchania muzyki, jak i prowadzenia rozmów telefonicznych.

Dobre słuchawki douszne bezprzewodowe z mikrofonem

Słuchawki zauszne bezprzewodowe z mikrofonem

Kolejne słuchawki bezprzewodowe dla osób uprawiających sport. Jeśli boicie się, że zgubicie dokanałowe „pchełki”, to obowiązkowo zainwestujcie się wariant zauszny. W tym przypadku słuchawki trzymają się uszu za pomocą elastycznych zauszników, a ponadto przez szyję przewieszany jest krótki kabel z pilotem do regulowania poziomu dźwięku i mikrofonu.

Polecane słuchawki bezprzewodowe zauszne

Słuchawki wokółuszne bezprzewodowe z mikrofonem

Na pierwszy rzut oka słuchawki wokółuszne wyglądają jak modele nauszne, choć w rzeczywistości trochę się różnią. Zazwyczaj w tego typu modelach dostępne są lepszej jakości przetworniki zapewniające czystszy dźwięk podczas słuchania muzyki.

Poza tym nauszniki zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby całkowicie zakrywały uszy, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Jeśli więc chcecie słuchać muzyki na najwyższym poziomie i przy dużym komforcie, to koniecznie wybierzcie ten rodzaj.

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe wokółuszne z mikrofonem

Jak znaleźć dobre słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem?

Skoro wiecie już, jakie są rodzaje słuchawek, to teraz przedstawię wam najważniejsze parametry, o których należy pamiętać w trakcie dokonywania wyboru. Dzięki temu będziecie mogli rozpoznać, czy dany sprzęt jest warty swojej ceny czy lepiej poszukać czegoś bardziej atrakcyjnego dla konsumenta.

Pasmo przenoszenia słuchawek

Odpowiada za zakres pomiędzy niskimi tonami (bass) a wysokimi. Zazwyczaj w droższych słuchawkach można natrafić na pasmo przenoszenia na poziomie od 20 Hz (infradźwięki) do 20 kHz (ultradźwięki), co jest naprawdę dobrym wynikiem. Jeśli natomiast zależy wam na jeszcze lepszym dźwięku, to w sprzedaży znajdziecie też modele oferujące np. zakres od 12 Hz do 28 kHz.

Jaka czułość słuchawek bezprzewodowych?

Im większa jest ta wartość, tym urządzenie oferuje głośniejszy dźwięk, co wynika z poziomu ciśnienia akustycznego w słuchawkach. Dobre słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem powinny oferować co najmniej czułość na poziomie 98 dB. Wystarczy to do komfortowego grania na komputerze lub konsoli oraz słuchania muzyki z serwisów streamingowych.Impedancja w słuchawkach – co to?

Parametr ten powinien zainteresować osoby, którym zależy na jak najbardziej czystym dźwięku, pozbawionym jakichkolwiek szumów czy irytujących trzasków. Oczywiście wartość impedancji powinna być jak największa, a za minimum przyjmijcie 32 omy.

Schodzenie poniżej tej liczby będzie oznaczało kontakt z gorszą jakością dźwięku. Chyba że słuchawki z mikrofonem będą wam służyć głównie do rozmów telefonicznych lub wideokonferencji, to wtedy idealna czystość dźwięku nie jest tak istotna.

Jaki mikrofon w słuchawkach bezprzewodowych?

W tym przypadku powinniście zwrócić uwagę na dwa parametry – pasmo przenoszenia mikrofonu oraz jego czułość. Ten pierwszy powinien wynosić przynajmniej od 100 Hz do 10 kHZ, natomiast czułość będzie zadowalająca już na poziomie -45 dB.

Warto pamiętać o tym, żeby mikrofon był jak najlepszy, dzięki temu osoby, które z wami rozmawiają, bez problemu będą mogły was zrozumieć. Jest to bardzo istotne zwłaszcza podczas grania w trybach sieciowych, gdzie na ekranie dzieje się dużo, a do użytkowników dociera wiele różnych bodźców.