Data publikacji:

Ranking polecanych zasilaczy komputerowych

Wybranie optymalnego zasilacza to jedno z najważniejszych zadań przy budowie mocnego komputera do gier lub pracy z wymagającymi aplikacjami. Rynek podzespołów do peceta jest bardzo duży, toteż czasami trudno znaleźć najlepszy sprzęt. Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem zasilaczy.

zasilacz

Zasilacze to jeden z najważniejszych komponentów budowy peceta, które odpowiadają nie tylko za dostarczanie energii komputerowi, ale chronią go również przed wszelkimi niespodziewanymi skokami napięcia w sieci elektrycznej. Poniżej znajdziecie ranking najlepszych zasilaczy tego typu, które zaprojektowano z myślą o najbardziej wymagającej pracy. Zobaczmy, jaki zasilacz do komputera kupić.

1. SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750 W

Zasilacz 750 W od uznanej firmy SilentiumPC, która specjalizuje się w sprzedaży obudów oraz systemów chłodzenia dla komputerów. Jest to jeden z najnowszych modeli producenta, który wchodzi w skład linii Supremo przeznaczonej dla użytkowników najbardziej wydajnych pecetów. Urządzenie posiada certyfikat 80 Plus Gold, przekładający się na sprawność energetyczną na poziomie 92 procent, niższe zużycie energii oraz mniejsze wydzielania ciepła. Sprzęt ma również w pełni modularne okablowanie, dzięki czemu użytkownik sam decyduje, które przewody są mu aktualnie potrzebne, co znacznie ułatwia zorganizowanie przestrzeni w obudowie, jak również poprawienie samego przepływu powietrza.

2. Seasonic Focus GX 750 W 80 Plus Gold

Drugie miejsce w rankingu zasilaczy zajmuje propozycja od Seasonic. Mamy tutaj do czynienia z modelem o mocy 750 W, który otrzymał certyfikat sprawności energetycznej 80 Plus Gold. Oferuje on możliwość w pełni modularnego zarządzania wszystkimi kablami, które wykonane zostały z wysokiej klasy materiałów. Bardzo cichą pracę zapewnia półpasywny wentylator o średni 120 milimetrów. Dowodem na wysoką jakość wykonania sprzętu jest dziesięcioletnia gwarancja producenta.

Zobacz, jak sprawdzić zasilacz

3. SilentiumPC Vero L3 Bronze 700 W 80+ Bronze

Trzecie miejsce należy do kolejnego zasilacza SilentiumPC w rankingu, który jest jednak tańszy blisko o połowę od lidera. Mimo tej różnicy nadal mamy tu do czynienia ze sprzętem przeznaczonym dla mocniejszych komputerów. Model wchodzi w skład linii Vero L3 i zapewnia moc 700 W. Do jego zalet należy konstrukcja podzespołów elektrycznych wykonana ze sprawdzonych komponentów wysokiej klasy, które działają bez problemu nawet w temperaturze 105 stopni Celsjusza. SilentiumPC Vero L3 posiada brązowy certyfikat sprawności 80 Plus.

4. Corsair RMx 850 W

Zasilacz o bardzo wysokiej mocy 850 W. Jest on przeznaczony między innymi dla profesjonalnych lub gamingowych komputerów posiadających dwie karty graficzne. Jego atutem jest również bardzo cicha praca, nawet przy dużym obciążeniu, którą gwarantuje wydajne chłodzenie. Urządzenie otrzymało złoty certyfikat sprawności 80 Plus.

5. Gigabyte Aorus 850 W

W pełni modularny i wydajny zasilacz firmy Gigabyte, który wchodzi w skład jej linii gamingowych podzespołów oraz akcesoriów o nazwie Aorus. Model jest w stanie dostarczyć aż 850 W mocy i posiada certyfikat 80 Plus Gold. Na uwagę zasługuje też wiatrak o średnicy 135 milimetrów, który dopasowuje swoje obroty do aktualnego obciążenia urządzenia.

Autor: Michał Kułakowski