Data modyfikacji:

Ranking żelazek parowych

Myślisz nad zakupem nowego żelazka? Świetnym wyborem będzie model parowy, który bez problemu poradzi sobie z największymi zagnieceniami oraz ułatwi codzienne prasowanie ubrań. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy ranking najlepszych żelazek parowych. Sprawdź 10 polecanych modeli!

żelazko parowe

Ranking 10 najlepszych żelazek parowych

Nie wiesz, jakie będzie najlepsze żelazko parowe? Z pewnością pomoże ci w tym nasz ranking żelazek. Przygotowaliśmy dla ciebie listę 10 najlepszych modeli.

  1. PHILIPS GC4909/60
  2. PHILIPS AZUR PERFORMER PLUS GC4527/00
  3. PHILIPS GC4532/20
  4. BOSCH TDA 2365
  5. BOSCH TDA 703021A
  6. TEFAL ULTIMATE PURE FV9834
  7. BOSCH TDI903231A
  8. RUSSELL HOBBS 20630-56 POWER STEAM ULTRA
  9. PHILIPS GC4901/10
  10. PHILIPS POWERLIFE GC2998/80

Jak wybrać najlepsze żelazka parowe?

Żelazka parowe, które znajdziesz w naszym rankingu, zadebiutowały na rynku już wiele lat temu. Tego typu urządzenia zostały wyposażone we wbudowane pojemniki na wodę, którą wykorzystują do wytworzenia pary. Jej strumień różni się w zależności od wybranego modelu, jednak najlepsze żelazka parowe mogą pochwalić się uderzeniami wynoszącymi nawet 170 g.

Żelazka parowe mają kompaktowe i ergonomiczne rozmiary, które ułatwiają prasowanie. To również dzięki nim przechowywanie sprzętu nie sprawia najmniejszego problemu. Kolejną zaletą jest oczywiście cena, która wynosi średnio 200-300 zł. Znajdziesz oczywiście i droższe, i tańsze modele.

Jakie żelazko kupić? W trakcie zakupu dobrego żelazka parowego warto zwrócić uwagę na jego moc, stopę, wyrzutu pary oraz dodatkowe funkcje – ochronę przed osadzaniem się kamienia, automatyczne wyłączanie czy możliwość dopasowania temperatury do konkretnego materiału. Komu polecamy tego typu modele? Przede wszystkim osobom, które cenią łatwość i komfort prasowania oraz szukają urządzenia do użytku domowego.

1. PHILIPS GC4909/60

To numer jeden w naszym rankingu! Żelazko parowe znanego producenta zostało wyposażone między innymi w funkcję odkamieniania Quick Calc Release oraz technologię SteamGlide Elite, która chroni je przed zarysowaniem w trakcie użytkowania. Model o mocy 3000 W dodatkowo szybko się nagrzewa, a silne uderzenie pary pozwala na głębokie wnikanie w materiał i skuteczniejsze usuwanie zagnieceń.

2. PHILIPS AZUR PERFORMER PLUS GC4527/00

To urządzenie, które łączy w sobie wydajność, skuteczność i łatwość obsługi. Model ma wbudowany pojemnik na kamień, automatyczny regulator pary oraz stopę T-ionicGlide. Nie zabrakło również automatycznego wyłączania i specjalnej końcówki Triple Precision, która ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Żelazko parowe Philips może także pochwalić się małą wagą.

3. PHILIPS GC4532/20

Żelazko parowe z podium rankingu ma moc 2400 W, która zapewnia szybkie nagrzewanie do ustawionej temperatury i wytwarzanie dużej ilości pary. Urządzenie może być odkamieniane w ciągu tylko 15 sekund, a dodatek stopy SteamGlide gwarantuje gładkość przesuwania po każdym materiale. Model został także wyposażony w spryskiwacz, pionowy wyrzut pary i blokadę kapania.

4. BOSCH TDA 2365

To jedno z najlepszych żelazek parowych ze stopą ceramiczną Palladium Glissee o mocy 2200 W, dzięki której prasowanie stanie się i łatwiejsze, i przyjemniejsze. Urządzenie ma pionowe uderzenie pary, płynną regulację temperatury, spryskiwacz, wskaźnik poziomu wody oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem. Co więcej, możesz stosować w nim wodę z kranu.

5. BOSCH TDA 703021A

Ma wskaźnik nagrzewania urządzenia, innowacyjną stopę z trzema strefami naparowywania, ochronę przed wybłyszczaniem ubrań i specjalne zabezpieczenie przed osadzaniem się kamienia. Żelazko parowe o mocy 3000 W dodatkowo szybko się nagrzewa i to tylko wtedy, gdy trzymasz je w dłoni. Co więcej, model został wyposażony we wskaźnik TempOK, który informuje, czy sprzęt jest już gotowy do pracy.

6. TEFAL ULTIMATE PURE FV9834

To kolejne żelazko parowe w naszym rankingu, które może pochwalić się mocą wynoszącą aż 3000 W oraz 240 uderzeniami pary na minutę. Dzięki innowacyjnej technologi urządzenie filtruje drobinki kamienia, zapobiegając tym samym poplamieniu materiału podczas prasowania. Nie zabrakło również powłoki Durilium AirGlide, która zwiększa efektywność pracy.

7. BOSCH TDI903231A

Bez wątpienia okaże się jednym z najlepszych sprzymierzeńców w walce z zagnieceniami. Żelazko parowe ma moc 3200 W, zostało wyposażone w innowacyjną stopę z trzema strefami naparowywania i uniwersalne ustawienie temperatury dla wszystkich materiałów oraz chroni ubrania przed wybłyszczaniem. Model Bosch ma także ciągły i silny strumień pary, którą wytwarza tylko wtedy, gdy trzymasz go w dłoni. Wszystkie te cechy zagwarantowały produktowi Boscha miejsce w rankingu żelazek parowych.

8. RUSSELL HOBBS 20630-56 POWER STEAM ULTRA

Może pochwalić się wyrzutem pary wynoszącym do 210 g na minutę, dzięki czemu bez problemu poradzi sobie nawet z największymi zagnieceniami. Do produkcji stopy wykorzystano ceramikę i technologię Power Steam Ultra, która gwarantuje gładkość i płynność przesuwania żelazka po każdym materiale. Z kolei odpowiednio zakończona końcówka pozwala dotrzeć do nawet trudno dostępnych miejsc. Urządzenie ma również zintegrowany system antywapienny. To zdecydowanie jedno z najlepszych żelazek parowych.

9. PHILIPS GC4901/10

To żelazko parowe z funkcją odkamieniania Quick Calc Release, ciągłym strumieniem pary 50 g na minutę oraz stopką SteamGlide Elite, która jest odporna na zarysowania. Urządzenie także wyłącza się automatyczne i zapewnia doskonały poślizg. Jego moc wynosi 2800 W, dzięki czemu szybko się nagrzewa i bez problemu usuwa nawet duże zagniecenia.

10. PHILIPS POWERLIFE GC2998/80

To ostatni model w naszym rankingu żelazek parowych. Urządzenie o mocy 2400 W zostało wyposażone w stopę SteamGlide oraz zintegrowaną funkcję usuwania kamienia. Nie zabrakło także silnego uderzenia pary, wynoszącego aż 170 g. Na uwagę zasługuje także blokada kapania, pionowy strumień pary i ergonomiczny uchwyt, który ułatwia prasowanie.