Data publikacji:

Czym zastąpić rękawicę do samoopalacza?

Samoopalacz to znakomita propozycja dla kobiet, które marzą o brązowej, muśniętej słońcem karnacji bez konieczności leżenia na słońcu czy odwiedzania solarium. Aby jednak móc skorzystać ze wszystkich zalet kosmetyku brązującego, potrzebne jest specjalne akcesorium. Jest nim, oczywiście, rękawica do samoopalacza. Czym ją zastąpić, jeśli nie masz jej pod ręką? Podpowiadamy!
rekawica do samoopalacza czym zastapic

Czy rękawica do samoopalacza jest niezbędna? Czym ją zastąpić?

Bez dwóch zdań to właśnie rękawica do samoopalacza jest najlepszym sposobem na aplikację brązującego preparatu. Praktyczne i niedrogie akcesorium pozwala równomiernie rozprowadzić kosmetyk na skórze, zmniejszając ryzyko pojawienia się smug i plam do minimum. Nie masz jej pod ręką i zastanawiasz się, czym zastąpić rękawicę do samoopalacza?

Jedną z opcji jest aplikacja samoopalacza gołymi dłońmi. To jednak ryzykowne rozwiązanie, które może spowodować, że twoje ręce na drugi dzień będą brązowe lub co gorsza – pomarańczowe. Na szczęście istnieje na to sposób!

Wystarczy, że przed użyciem samoopalacza wysmarujesz dłonie tłustym, nawilżającym kremem albo balsamem. Dzięki temu ochronisz skórę przed wchłonięciem zbyt dużej ilości kosmetyku brązującego. Po zakończeniu smarowania ciała umyj dokładnie ręce.

Jak jeszcze nałożyć samoopalacz bez rękawicy? Możesz sięgnąć po jednorazowe rękawiczki, które ochronią dłonie przed kontaktem z kosmetykiem brązującym, jednak mogą nie poradzić sobie z dokładnym rozsmarowaniem produktu na ciele. Postaraj się znaleźć akcesoria wykonane z miękkiego, gładkiego materiału.

Czy warto zainwestować z rękawice do samoopalacza?

Jak widzisz, choć istnieje możliwość zastąpienia rękawicy do samoopalacza, to jednak właśnie takie akcesorium sprawdza się najlepiej. Dlatego też warto w nią zainwestować, zwłaszcza jeśli planujesz regularnie używać kosmetyku brązującego.

Rękawica do samoopalacza jest przeznaczona do wielokrotnego użytku, jej użycie jest całkowicie bezproblemowe, a jej materiał pozwala na szybkie i dokładne rozprowadzenie kosmetyku na skórze. To również ona chroni przed smugami i przebarwieniami, jednocześnie pielęgnując ciało podczas aplikacji samoopalacza.

Dodatkowo rękawica do samoopalacza jest dostępna w praktycznie każdej drogerii stacjonarnej i internetowej, a jej ceny zaczynają się od kilkunastu złotych. Właśnie dlatego o wiele lepszym pomysłem jest jej kupienie, niż, zastanawianie się, czym zastąpić rękawicę do samoopalacza i ryzykowanie pomarańczowymi smugami.

Jak nakładać samoopalacz?

Wiesz już, czym zastąpić rękawicę do samoopalacza. A jak prawidłowo używać kosmetyku? Jak się okazuje, niewłaściwa technika aplikacji samoopalacza może skończyć się nierównym kolorytem skóry, nieestetycznymi smugami i zaciekami. W takich sytuacjach nie pomoże nawet najlepsza rękawica i jej zamienniki.

Podstawą jest dokładne złuszczenie martwego naskórka przy użyciu ulubionego peelingu. Dzięki temu wygładzisz skórę i przygotujesz ją do aplikacji brązującego kosmetyku. Oczywiście, po takim zabiegu niezbędne jest nawilżenie ciała balsamem albo mleczkiem o lekkiej, nietłustej konsystencji.

Jeśli chcesz użyć samoopalacza na całym ciele, dobrym pomysłem jest usunięcie owłosienia. W ten sposób uzyskany efekt będzie jeszcze bardziej równomierny. Zrób to dzień przed zabiegiem, aby dać skórze trochę czasu na regenerację po użyciu maszynki czy depilatora.

Bezpośrednio przed aplikacją samoopalacza zabezpiecz kostki, łokcie i kolana. Zazwyczaj te części ciała są dość suche, a w połączeniu z preparatem brązującym mogą pojawić się przebarwienia i plamy. Po nałożeniu kosmetyku od razu wypierz rękawicę do samoopalacza.

Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.