Data modyfikacji:

Impregnaty do drewna na zewnątrz – ranking

Idealny impregnat do drewna na zewnątrz? To taki, który jest odporny na warunki atmosferyczne i zabezpiecza drewno na wiele sezonów. W tym rankingu znajdziesz najlepsze i najchętniej kupowane impregnaty do drewna na zewnątrz.

impregnaty do drewna

Impregnaty do drewna na zewnątrz – ranking

Szukasz dobrego impregnatu do mebli ogrodowych? Sprawdź produkty wybrane do naszego rankingu.

  1. Vidaron Lakierobejca ochronno-dekoracyjna do drewna – dla wymagających
  2. Drewnochron Lakierobejca 2 w 1 – jakość w dobrej cenie
  3. Sadolin Lakierobejca dekoracyjno-ochronna Extra palisander – ochrona do siedmiu lat
  4. Drewnochron Impregnat powłokotwórczy – ochrona przed wodą i słońcem
  5. Altax Impregnat do drewna – w trosce o piękne meble

Vidaron Lakierobejca ochronno-dekoracyjna do drewna – dla wymagających

Ten impregnat do drewna na zewnątrz z rankingu nie ma sobie równych. To wielofunkcyjna lakierobejca, dzięki której zadbasz o stolarkę budowlaną, boazerię, listwy dekoracyjne, kasetony, meble oraz drzwi. Środek marki Vidaron doskonale sprawdzi się również podczas zabezpieczania małej architektury ogrodowej, czyli pergoli, altan, ławek i parkanów. Wszystko za sprawą unikalnego składu, który zawiera wysokogatunkowe żywice modyfikowane olejem roślinnym.

W formule znajdziesz również środki pomocnicze i uszlachetniające, a także Teflon surface protector, który zapewnia wysoką trwałość malowania oraz zapobiega utracie substancji ochronnych. Dzięki temu możesz cieszyć się skuteczną i długotrwałą ochroną twoich mebli ogrodowych.

Przeczytaj nasz poradnik i dowiedź się, czym malować drewno.

Drewnochron Lakierobejca 2 w 1 – jakość w dobrej cenie

Szukasz impregnatu, który nie zrujnuje twojego domowego budżetu? Przedstawiamy produkt od marki Drewnochron. To środek dwa w jednym – służy nie tylko do ochrony drewnianych przedmiotów, ale także dba o ich piękny wygląd. Możesz używać go do: płotów, podbitki, mebli ogrodowych, drzwi, okien, drewnianych elewacji, domków letniskowych i altan.

Lakierobejcę możesz stosować także wewnątrz – dobrze poradzi sobie z zabezpieczeniem okna, drzwi i boazerii. To transparentny produkt, dlatego możesz stosować go do każdego koloru drewna. Dzięki temu uzyskasz naturalne, satynowe wykończenie, które podkreśla usłojenie desek.

Przed nałożeniem delikatnie wyszlifuj drewno drobnoziarnistym papierem ściernym i usuń pył mokrą szmatką. Następnie dokładnie wymieszaj lakierobejcę. Jeśli zamierzasz ją stosować na zewnątrz, nałóż minimum dwie warstwy. Pamiętaj, żeby zachować między nimi przerwę minimum 2 godzin. Pełne wyschnięcie farby zajmuje tylko 4 godziny.

Sadolin Lakierobejca dekoracyjno-ochronna Extra palisander – ochrona do siedmiu lat

Tani i dobry impregnaty do drewna na zewnątrz z naszego rankingu. W tym przypadku cena idzie w parze z wysoką jakością. Producent zapewnia aż 10 lat ochrony drewna. A to za sprawą unikalnej technologii FlexiGuard, która tworzy silną, elastyczną i ochronną powłokę.

Jej zadaniem jest rozszerzanie i kurczeniem się wraz z drewnem w zależności od temperatury. Dzięki temu powłoka nie pęka nawet przy dużych różnicach temperatur, a twoje meble ogrodowe są odporne na mróz, wilgoć, śnieg i promienie UV. Możesz ją stosować do pielęgnowania domków drewnianych, fasad, okien, drzwi, mebli ogrodowych, a także płotów. W przypadku tego środka, pełne użytkowanie możliwe jest dopiero po 72 godzinach.

Drewnochron Impregnat powłokotwórczy – ochrona przed wodą i słońcem

To wielozadaniowy impregnat, który zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby. Możesz go stosować na zewnątrz, jak i wewnątrz. Co wyróżnia ten impregnat? Przede wszystkim zaawansowane technologicznie rozwiązania. Jednym z nim jest System Aqua Stop, który obejmuje specjalne, odpychające wodę cząsteczki. Zabezpieczają one drewno przed wnikaniem wody, ponieważ ta po prostu spływa z powłoki drewna. Ta technologia daje ci gwarancję na odporność niesprzyjających warunków atmosferycznych. Oprócz tego powłoka chroni drewno przed grzybami i glonami.

To jednak nie wszystko – impregnat zapewnia także ochronę przed promieniowaniem UV i optymalną przyczepność do drewna. Jeśli stosujesz impregnat na drewnie z metalowymi elementami, takimi jak gwoździe czy okucia, środek nie powoduje uciążliwej i nieestetycznej korozji. Zdaniem producenta ochrona tego impregnatu wystarczy aż na siedem lat.

Zobacz także, jak wybrać farbę na rdzę.

Altax Impregnat do drewna – w trosce o piękne meble

Impregnaty do drewna na zewnątrz Altrax to od lat popularny wybór wśród konsumentów. Nic dziwnego – z powodzeniem możesz malować nim płoty, domki narzędziowe, donice, pergole, sztachety czy palisady. Producent zapewnia, że wystarczy tylko jedna warstwa, żeby cieszyć się pięknym wyglądem drewna i ochroną przed wilgocią oraz słońcem.

Oprócz tego to świetny produkt dla osób, którym zależy na czasie – impregnat jest suchy w dotyku już po jednej godzinie od nałożenia. Dodatkowo impregnat do mebli ogrodowych Altax jest niezwykle prosty w nałożeniu. Żelowa konsystencja sprawia, że impregnat nie ścieka i bardzo dobrze się rozprowadza.

Nowoczesne pigmenty zawarte w formule impregnatu zabezpieczają drewno przed szarzeniem i nadają mu piękny kolor. Impregnat nie łuszczy się, dzięki czemu odnawianie drewna jest szybkie i łatwe. Do tego umożliwia drewnu oddychanie przy jednoczesnym oddawaniu wilgoci na zewnątrz.

Aby poprawienie zaimpregnować drewno z użyciem tego środka, pamiętaj o regularnym mieszaniu. Dzięki temu produkt utrzyma żelową konsystencję i stałą barwę, a ty będziesz mógł cieszyć się szybką aplikacją. Nałóż jedną warstwę impregnatu i odczekaj chwilę. Następnie przetrzyj całość mokrym od produktu pędzlem, tak aby wyrównać ewentualne nierówności i kolor. To niezwykle wydajny impregnat – na pokrycie 6 m kw. potrzeba tylko 1 litr.