Data publikacji:

Samsung Galaxy Chromebook 2 oficjalnie! Tak wygląda pierwszy laptop z ekranem OLED! 

Do rodziny laptopów Galaxy dołączył Chromebook drugiej generacji. Urządzenie jest pierwszym w historii, które otrzymało ekran OLED. To jednak nie koniec nowości, jakie przygotował południowokoreański producent! Sprawdź specyfikację Samsunga Galaxy Chromebook 2.

Samsung Galaxy Chromebook 2 specyfikacja

Samsung Galaxy Chromebook 2 zapowiada się świetnie! 

Samsung może kojarzyć się głównie ze świetnymi smartfonami, jednak w ofercie tego producenta znajdują się również laptopy. Seria Chromebook cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Obudowa została zaprojektowana tak, aby w każdej chwili złożyć ekran i korzystać z urządzenia jak z tabletu.

Samsung Galaxy Chromebook 2 dysponuje ekranem o przekątnej 13,3 cala, który ma rozdzielczość Full HD. Największą uwagę zwraca obecność panelu OLED. Do tej pory w przenośnych komputerach stosowało się matryce LCD. Samsung postanowił wykorzystać swoje doświadczenie w projektowaniu telewizorów i przeniósł je do serii Chromebook. W ten sposób użytkownik może liczyć na lepsze odwzorowanie kolorów, a także głębszą czerń. Jest to przydatne chociażby podczas oglądania filmów. Dotykowy panel może być obsługiwany również za pomocą specjalnego rysika. Nie ma go w zestawie, jednak użytkownik może dokupić go na własną rękę.

Obudowa nowego laptopa ma grubość zaledwie 13.9 mm, natomiast waga całej konstrukcji wynosi 1.23 kg, co jest bardzo dobrym wynikiem. Do podłączania zewnętrznych urządzeń mamy do dyspozycji złącze USB-C, port słuchawkowy minijack 3,5 mm, a także czytnik kart pamięci microSD. Komputer przenośny ma ponadto dwa głośniki stereo oraz klawiaturę z podświetlanymi klawiszami.

Samsung Galaxy Chromebook 2: dane techniczne

  • ekran: 13,3 cala OLED 
  • rozdzielczość: Full HD 1920x1080 px 
  • procesor: Intel Core i3-10110U, Intel Celeron 5205U 
  • karta graficzna: Intel UHD Graphics 
  • pamięć RAM: 4 GB/8 GB 
  • dysk: 64 GB/128 GB 
  • przednia kamera: 720p 
  • bateria: 45.5 Wh 
  • złącza: USB-C, minijack 3,5 mm, micro SD 
  • komunikacja: Wi-Fi 6, Bluetooth 5 

Podzespoły Samsunga Galaxy Chromebook 2

Samsung Galaxy Chromebook 2 działa w oparciu o procesor Intel Core i3 10-generacji. W niektórych wersjach na rynkach zagranicznych może pojawić się opcja z jednostką Intel Celeron 5205U. Do wyboru będzie także opcja z 4 GB lub 8 GB pamięcią RAM.

Za komunikację w laptopie odpowiada moduł Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 5.0. Karta graficzna Intel UHD Graphic być może nie jest idealna do grania, ale w codziennym użytkowaniu powinna sprawdzać się bez zarzutu. Nowy Chromebook został wyposażony w system Chrome OS, który jest niezwykle prosty i intuicyjny w obsłudze. Korzystanie z niego znacznie ułatwia obecność Asystenta Google.

Samsung Galaxy Chromebook 2: cena i premiera

Samsung Galaxy Chromebook 2 do sprzedaży trafi najprawdopodobniej w kwietniu. Niestety na ten moment nie wiadomo, na jakich rynkach zadebiutuje. Wiemy, że cena ma zaczynać się od 549 dolarów, co po przeliczeniu daje kwotę około 2033 złotych.

Autor: Bartłomiej Mazurek