Data modyfikacji:

Debiutuje opaska Samsung Galaxy Fit 2! 

Samsung oficjalnie zaprezentował nową opaskę fitness Galaxy Fit 2, która ma baterię pozwalającą na dwa tygodnie pracy! Ponadto urządzenie ma charakteryzować kompaktowy rozmiar, a także funkcje fitness. Czy to nowy konkurent dla popularnego Xiaomi Mi Band 5? Sprawdź specyfikację Samsung Galaxy Fit 2.

samsung galaxy fit 2

Samsung Galaxy Fit 2 to kolejna solidna opaska fitness!

Seria Xiaomi Mi Band zdominowała rynek opasek fitness, jednak producenci tacy jak Samsung wciąż prezentują swoje rozwiązania. Trzeba przyznać, że nowy Samsung Galaxy Fit 2 swoim wyglądem mocno nawiązuje do wcześniej wspomianego Mi Banda.

Prostokątna obudowa z 1,1-calowym, kolorowym wyświetlaczem AMOLED świetnie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Obudowa została zabezpieczona przed wodą, co pozwala na komfortowe pływanie i nurkowanie.

Zdecydowanie najmocniejszą stroną opaski Samsung Galaxy Fit 2 jest bateria o pojemności 159 mAh. Według producenta może ona wytrzymać bez ładowarki aż 21 dni, co jest znakomitym wynikiem! Stabilne połączenie z telefonem zapewnia moduł Bluetooth 5.0, natomiast waga całego urządzenia wynosi zaledwie 24 gramy!

Producent nie zapomniał o funkcjach sportowych 

W Samsungu Galaxy Fit 2 nie zabrakło funkcji, które docenią osoby prowadzące aktywny tryb życia. Urządzenie ma wbudowany czujnik tętna, który na bieżąco monitoruje puls użytkownika. Korzystanie z tej funkcji skraca żywotność baterii do około 14 dni.

Smartband mierzy także pokonany dystans, kalorie, a także czas treningu. Zegarek aktywuje się automatycznie i jest w stanie rozpoznać jedną z sześciu aktywności takich jak jazda na rowerze czy bieganie. Wszystkie dane można podejrzeć przy użyciu dedykowanej aplikacji Samsung Health.

Gear Fit 2 rejestruje w sposób automatyczny sen użytkownika. W ten sposób smartband jest w stanie rozpoznać nawyki użytkownika i przedstawić mu rekomendacje, które pozwolą na osiągnięcie lepszej kondycji.

Samsung Galaxy Fit 2 ceny i dostępność 

Samsung Galaxy Fit 2 będzie dostępny w Niemczech od 2 października. Cena urządzenia wynosi 46,76 euro, co po przeliczeniu na złotówki daje nam kwotę około 208 złotych. Taka cena jest bardzo atrakcyjna, zważając na to, że pierwsza generacja modelu Gear Fit kosztowała około 400 złotych.

Niestety, ale na ten moment nie mamy informacji, kiedy opaska pojawi się w Polsce. Mamy nadzieję, że taka premiera odbędzie się w naszym kraju prędzej czy później.

Samsung wprowadzi również unikalną wersję modelu Watch 3 

Do oferty zegarków Samsunga trafi również wyjątkowa, tytanowa wersja modelu Galaxy Watch 3. Wysokiej jakości wykonanie zawiera tytanową obudowę oraz bransoletę ze stali nierdzewnej. Urządzenie ma 1,4-calowy wyświetlacz, a także baterię, która wytrzymuje około 56 godzin.

W zegarku umieszczono ponad 120 treningów współpracujących z aplikacją Samung Health. Smartwatch został wyceniony na kwotę 633 euro, co daje nam kwotę około 2823 złotych. Dla porównania cena standardowego Samsunga Galaxy Watch 3 wynosi około 1700-1800 złotych.

Zdjęcie: Samsung

Autor: Bartłomiej Mazurek