Data modyfikacji:

Samsung Galaxy M51 już wkrótce. Wszystko, co wiemy przed premierą nowego telefonu!

Samsung Galaxy M51 według najnowszych doniesień już wkrótce ma pojawić się na rynku. Smartfon ze średniej półki cenowej najprawdopodobniej zostanie całkowicie przeprojektowany. Oprócz nowego wyglądu, urządzenie ma otrzymać solidne podzespoły. Sprawdź, co wiemy o dacie premiery i specyfikacji Samsunga Galaxy M51.

samsung galaxy m51

Jak będzie wyglądał Samsung Galaxy M51?

Według doniesień serwisu Sam Mobile Samsung Galaxy M51 ma być nową odsłoną obecnego na rynku modelu Galaxy A51. Budżetowy smartfon prawdopodobnie otrzyma ekran 6,5-calowy, który będzie dysponował rozdzielczością 1080 × 2340 px.

Serwis OnLeaks opublikował wizualizacje telefonu. Widać na nich, że wzornictwo nawiązuje do smartfonów z serii Galaxy S10. Na pleckach urządzenia znajdują się trzy aparaty fotograficzne oraz czytnik linii papilarnych.

Jeśli te doniesienia się potwierdzą, to rzeczywiście Samsung Galaxy M51 będzie wyróżniał się na tle konkurentów. Nawiązanie do flagowych modeli to bardzo dobry zabieg ze strony Samsunga.

Samsung Galaxy M51: przewidywana specyfikacja

  • ekran: 6,5 cala 
  • rozdzielczość: 1080 × 2340 px 
  • procesor: Qualcomm Snapdragon 675 
  • pamięć RAM: 8 GB 
  • pamięć wewnętrzna: 128 GB 
  • bateria: 5000 mAh 
  • aparat główny: 64 Mpix + 8 Mpix + 5 Mpix
  • aparat przedni: 32 Mpix 

Specyfikacja Samsunga Galaxy M51 wciąż pozostaje zagadką

Samsung Galaxy M51 niedawno pojawił się w serwisie Geekbench. Procesor Qualcomm Snapdragon 675 miałby współpracować z 8 GB pamięcią RAM. W testach jednego rdzenia telefon uzyskał 545 punktów, natomiast w teście wielu rdzeni 1775 punktów. Jak na budżetowy smartfon jest to bardzo przyzwoity wynik.

Niestety, ale na ten moment nie mamy pewności, że podane informacje są wiarygodne, dlatego trzeba je traktować z dużą dawką ostrożności. Serwisy technologiczne donoszą, że Samsung Galaxy M51 może mieć baterię o pojemności 5000 mAh. Takie akumulatory były już montowane w smartfonach Koreańczyków, dlatego taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny.

Na ten moment niewiele wiemy o aparatach fotograficznych. Główna matryca najprawdopodobniej będzie miała rozdzielczość 64 Mpix lub 48 Mpix. Drugi aparat ma być szerokokątny, a jego rozdzielczość powinna wynosić 8 Mpix. Trzeci aparat standardowo powinien być wykorzystany do wykrywania głębi ostrości. Rozdzielczość tej kamery nie powinna przekroczyć 5 Mpix. Miejmy nadzieję, że Samsung wkrótce zdradzi nieco więcej szczegółów na temat tego modelu.

Samsung Galaxy M51: cena i data premiery

Na temat ceny i daty premiery Samsunga Galaxy M51 nie mamy zbyt wielu informacji. Serwis GSM Arena spekuluje, że cena urządzenia nie powinna przekraczać 250-300 dolarów, co w Polsce powinno przełożyć się na kwotę 1000-1200 złotych.

Nie jest również wykluczone, że zamiast procesora Qualcomm Snapdragon Samsung zastosuje swoją jednostkę Exynos. Zagadką pozostaje również konstrukcja wyświetlacza. Samsung może umieścić w modelu M51 panel AMOLED, który może wpłynąć na nieco wyższą cenę telefonu.

Samsung rozwija rynek tanich telefonów

Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie Samsung mocno postawił na rynek tanich smartfonów. W jego ofercie mamy świetnego Galaxy A51 czy nieco tańszego Galaxy A20E. Sporym zainteresowaniem cieszą się również modele Galaxy A40, a także M21. Jeśli nie chcesz czekać na nowy telefon, to jeden z wymienionych modeli na pewno spełni twoje oczekiwania.

Artykuł będzie aktualizowany na bieżaco.

Autor: Bartłomiej Mazurek