Data modyfikacji:

Czy warto kupić Samsunga Galaxy S22 w 2025roku? 

Samsung Galaxy S22 jest bardzo udanym flagowcem południowokoreańskiego producenta, który charakteryzuje się bardzo dobrą specyfikacją. Telefon zadebiutował na początku 2022 roku. Czy jednak warto zainteresować się tym modelem w 2025 roku? Sprawdzamy!
samsung galaxy s22

Samsung Galaxy S22 – obudowa i jakość wykonania  

W rankingu telefonów Samsung znajdziemy wiele modeli dla wymagających. Wśród nich także premierę z 2022 roku. Samsung Galaxy S22 jak przystało na flagowca ma aluminiową ramkę oraz szklane plecki. Przedni panel został pokryty wytrzymałym szkłem Gorilla Glass Victus+. Wzornictwo w porównaniu do modelu S21 nie uległo drastycznej zmianie, jednak dla wielu osób jest to dobra wiadomość. Zaokrąglone rogi oraz charakterystyczna wyspa na aparaty fotograficzne mogą się podobać.
Telefon wygląda nowocześnie i estetycznie. Warto wspomnieć, że cała konstrukcja została zabezpieczona przed wodą zgodnie ze standardem IP68. Wyświetlacz ma wielkość 6,1 cala i rozdzielczość Full HD+. Ekran Dynamic AMOLED 2X ma odświeżanie 120 Hz oraz jasność sięgającą 1300 nitów. Lepszą jakość podczas oglądania filmów gwarantuje standard HDR 10+.  

Specyfikacja Samsunga Galaxy S22 wciąż robi wrażenie

Samsung Galaxy S22 działa w oparciu o procesor Exynos 2200. Niestety, ale europejska wersja nie otrzymała jednostki Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Szkoda, bo Exynos 2200 jest trochę wolniejszy i dla wymagających użytkowników może być to powód, aby zainteresować się nowszym Samsungiem Galaxy S23.
Jednak trzeba przyznać, że smartfon nadal działa bardzo płynnie i w zdecydowanej większości zadań trudno odczuć jakikolwiek spadek wydajności. To na pewno zasługa 8 GB pamięci RAM i dobrze zoptymalizowanego systemu. Samsung Galaxy S22 był oferowany z Androidem 12, ale urządzenie można zaktualizować do Androida 13, co jest bardzo dobrą wiadomością.  
Bateria o pojemności 3700 mAh może trochę rozczarować podobnie jak ładowanie o maksymalnej mocy 25 W. Smartfon wytrzymuje jeden pełny dzień użytkowania, jednak przy intensywnym użytkowaniu konieczność sięgnięcia po ładowarkę może zajść już po kilku godzinach. To jedna z największych wad tego modelu.  
Samsung Galaxy S22 nie powinien rozczarować mobilnych fotografów. Główny aparat ma matrycę o rozdzielczości 50 Mpix oraz obiektyw ze światłem f/1.8. Jakość zdjęć nocnych została znacząco ulepszona, dlatego fotografowanie po zmroku to czysta przyjemność. Dodatkowo mamy stabilizację obrazu, która sprawia, że nagrywane filmy nie są poruszone.
Drugi aparat jest szerokokątny i ma rozdzielczość 12 Mpix. Światło f/2.2 oraz kąty widzenia 120 stopni to standard w tej klasie smartfona. Trzecia kamera to teleobiektyw 10-megapikselowy ze światłem f/2.4 oraaz 3-krotnym przybliżeniem optycznym. Dzięki niemu będziesz w stanie wykonywać świetne zdjęcia z większych odległości. Producent z przodu umieści aparat o rozdzielczości 10 Mpix.  
Na tle innych smartfonów Samsung Galaxy S22 wypada bardzo dobrze. W rankingu DxOMark, aparat w tym modelu uzyskał podobną liczbę punktów co Samsung Galaxy Z Fold 4, Sony Xperia 1 IV czy iPhone 12.  Liczba punktów w porównaniu do najnowszych flagowców jest trochę mniejsza, ale ten model trzeba traktować jak smartfon ze średniej półki cenowej.
Samsung Galaxy S22 Ultra

Ile kosztuje Samsung Galaxy S22?

Za Samsunga Galaxy S22 z 8 GB pamięcią RAM i 128 GB pamięcią wewnętrzną w 2025  roku trzeba zapłacić około 2700 złotych. Dla porównania Samsung Galaxy S23 kosztuje około 3600-3700 złotych, co jest kwotą niemal o 1000 złotych wyższą. Stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry i w takiej kwocie otrzymujemy naprawdę solidne wyposażenie.  

Wady i zalety Samsunga Galaxy S22

Jedną z największych wad Samsunga Galaxy S22 jest bateria. Niestety, ale przy intensywnym użytkowaniu akumulator rozładowuje się bardzo szybko. To szczególnie uciążliwe w miejscach, gdzie nie mamy dostępu do gniazdka elektrycznego. Szkoda, że producent nie zastosował szybszej technologii ładowania, to byłoby pewną rekompensatą.  
Przy intensywnym użytkowaniu wielu użytkowników zauważyło, że smartfon dość mocno się nagrzewa. Wynika to z dość kiepsko rozwiązanego systemu chłodzenia. Został on poprawiony w kolejnej generacji. Takie sytuacje mają miejsce w momencie, gdy korzystamy z naprawdę wymagających graficznie gier. W codziennym użytkowaniu problem przegrzewania praktycznie nie występuje. Za wadę można uznać brak rewolucyjnych rozwiązań. W porównaniu do modelu Galaxy S21 zmiany są można powiedzieć, że kosmetyczne.  
Na szczęście Samsung Galaxy S22 ma o wiele więcej mocniejszych stron. Przede wszystkim otrzymujemy doskonały ekran stworzony wprost do odtwarzania multimediów czy grania. Procesor Exynos 2200 w 2025 nadal jest dobrą jednostką i spokojnie poradzi sobie z obsługą gier i aplikacji. Na uwagę zasługują aparaty fotograficzne. Szczególnie dobrze sprawdza się tryb nocny. Zdjęcia są jeszcze bardziej szczegółowe i pozbawione szumów.

Czy warto kupić Samsunga Galaxy S22 w 2025roku? 

Samsung Galaxy S22 po roku od premiery nie zestarzał się ani trochę. Ten model smartfona jest dostępny w atrakcyjnej cenie, dlatego warto się nim zainteresować. Flagowiec wyprzedza wiele najnowszych telefonów ze średniej półki. Wybierając go na pewno nie będziesz rozczarowany.  
Samsung Galaxy S22 specyfikacja:  
  • ekran: 6,1 cala  
  • rozdzielczość: 1080x2340 px  
  • procesor: Exynos 2200  
  • pamięć RAM: 8 GB  
  • pamięć wewnętrzna: 128 GB/256 GB   
  • aparaty: 50 Mpix + 10 Mpix + 12 Mpix 
  • aparat przedni: 10 Mpix 
  • bateria: 3700 mAh  
  • system operacyjny: Android 13   
  • Bartłomiej Mazurek
    Bartłomiej Mazurek

    Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.