Data publikacji:

Jaki smartwatch dla wymagających? Samsung Galaxy Watch 5 Pro vs Apple Watch 8

Samsung oraz Apple są od lat globalnymi liderami wśród producentów urządzeń mobilnych, regularnie oferują swoim klientom różnego rodzaju innowacje oraz nowe typy gadżetów. Obie firmy idą łeb w łeb jeżeli chodzi o smartwatche. W ofercie Koreańczyków znajdziemy bardzo szeroką gamę modeli w różnych cenach, Apple skupia się z kolei na zaoferowaniu tylko kilku zegarków z wyższej półki. Przekonajmy się zatem, jak w bezpośrednim starciu wypadnie Samsung Galaxy Watch 5 Pro oraz Apple Watch 8.
apple watch 8

Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Jaki smartwatch Samsung wybrać? Dzisiaj porównujemy flagowy model z innym zaawansowanym zegarkiem. Zobacz, jak wypada pojedynek Samsung Galaxy Watch 5 Pro vs Apple Watch 8. Samsung Galaxy Watch 5 Pro trafił na półki sklepowe pod koniec 2022 roku. Urządzenie jest kolejnym reprezentantem serii przeznaczonej dla wymagających użytkowników, oczekujących zaawansowanej funkcjonalności oraz wysokiej klasy wykonania.
Urządzenie skierowane jest przede wszystkim do osób prowadzących bardzo aktywny tryb życia, uprawiających sporty wyczynowe lub trenujących na siłowniach, basenach i salach ćwiczeń. Sprawdzi się też świetnie na ręku fanów turystyki pieszej i rowerowej, a także survivalu. Sprzęt zachowuje przy tym wszystkie najważniejsze możliwości, których oczekujemy od smartwatcha do codziennego użytku.
Producent wyposażył Samsung Galaxy Watch 5 Pro w duży zestaw dokładnych sensorów biometrycznych, kontrolujących ciśnienie, tętno i natlenienie krwi. Nie zabrakło też możliwości sprawdzania jakości snu i wypoczynku. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu informacje te możemy wykorzysta do opracowywania programów treningowych, a także wyeliminowania niekorzystnych dla organizmu zachowań.
Urządzenie ma klasyczną okrągłą tarczę z wyświetlaczem o przekątnej 1,36 cala, pracującym w rozdzielczości 450 na 450 pikseli, który zamknięty jest w tytanowej obudowie. Dzięki odpinanym paskom z łatwością dopasujemy wygląd zegarka do naszych upodobań.
Sprzęt wyposażony jest w moduł GPS, a także może pochwalić się pyło- oraz wodoodpornością (certyfikat IP68). Na uwagę zasługuje również bateria pozwalająca na 80 godzin pracy podczas typowego użytkowania lub do 20 przy włączonym GPS.
samsung galaxy watch 5 pro

Apple Watch 8

Apple Watch 8 zadebiutował w sklepach jesienią 2022 roku. Urządzenie odznacza się charakterystycznym wyglądem dla smartwatchy amerykańskiego producenta, posiada więc kwadratowa tarczę z wyświetlaczem Retina z bardzo wąskimi ramkami i przekątnej 1,77 cala, który nigdy nie gaśnie. Model odznacza się niezwykle odporną konstrukcją, której niestraszny pył i woda.
Apple Watch 8 wyposażony jest w biometryczne czujniki, pozwalające kontrolować EKG, jakość snu, poziom natlenienia krwi, a także stopień wysiłku fizycznego. W zachowaniu odpowiedniej formy pomaga oprogramowanie treningowe oraz aplikacje zdrowotne, pozwalające między innymi na śledzenie cyklu menstruacyjnego. W przyjmowaniu leków i suplementów pomaga aplikacja leki.
Ciekawa jest również funkcja wykrywania upadków i wypadków (np. samochodowych, która pozwala nawet na automatyczne wezwanie pomocy. Aktywnym pomoże też rozbudowane oprogramowanie treningowe oraz GPS z nawigacją.
Bateria urządzenia wystarcza na 18 godzin, w trybie niskiego zużycia energii pozwala na pracę do 36 godzin. Warto zaznaczyć, że sprzęt współpracuje najlepiej z urządzeniami z zainstalowanym systemem iOS.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro czy Apple Watch 8?

Jeżeli chodzi o możliwości, zegarki Samsung Galaxy Watch 5 Pro czy Apple Watch 8 są do siebie bardzo zbliżone. Propozycja Samsunga jest jednak o kilkaset złotych tańsza od urządzenia Apple’a i współpracować będzie bez problemu z każdym telefonem z Androidem.
Wiele osób preferować będzie też klasyczny wygląd sprzętu oraz znacznie dłuższy czas pracy. Apple Watch 8 to z kolei propozycja dla fanów sprzętu Apple, którzy posiadają już iPhone i korzystają z ekosystemu iOS. Dla nich sprzęt będzie najlepszym wyborem, gdy poszukują premiowego smartwatcha.
Sprawdź także nasze porównanie modeli Apple Watch 8 vs Samsung Galaxy Watch 5