Data modyfikacji:

Samsung Galaxy Z Fold 2 5G oficjalnie! Sprawdź, co potrafi składany smartfon!

Samsung Galaxy Z Fold 2 5G to kolejna generacja składanego smartfona, który zmienia sposób, w jaki korzystamy z telefonu. Producent dopracował nowy model, aby był on jeszcze bardziej niezawodny. Sprawdź specyfikację Samsunga Galaxy Z Fold 2 5G.

samsung galaxy z fold 2 5g

Składany smartfon Samsunga w nowej odsłonie! 

Samsung jako jeden z pierwszych producentów wprowadził do sprzedaży smartfon ze składanym ekranem. Pierwsza generacja Galaxy Fold cierpiała na problemy wieku dziecięcego, jednak sama konstrukcja była nowatorska i wprowadziła na rynku powiew świeżości. Zdobyte doświadczenie pozwoliło na stworzenie Samsunga Galaxy Z Fold 2 5G.

Zewnętrzny ekran urządzenia ma 6,2 cala i rozdzielczość 2260× 816 px. Taki rozmiar pozwala na wykonywanie najpotrzebniejszych czynności takich jak chociażby wykonywanie połączeń czy sprawdzenie poczty. Bardziej zaawansowane zadania można wykonywać na rozłożonym ekranie, który ma 7,6 cala. Konstrukcja AMOLED ma rozdzielczość 2208 × 1768 px.

Odświeżanie 120 Hz sprawdzi się doskonale w grach, a także pozytywnie wpłynie na płynność animacji. Najnowszy smartfon otrzymał również podwójne głośniki dynamiczne. Ich zastosowanie przełoży się na mocniejszy dźwięk stereo, charakteryzujący się czystym brzmieniem.

Cała konstrukcja została dopracowana niemal w każdym calu. Nowe zawiasy Hideaway są idealnie dopasowane do obudowy, co wpływa na ich wytrzymałość, ale również estetykę. W telefonie zastosowano również technologię sweeper, która ma za zadanie uniemożliwiać przedostanie się cząsteczek kurzu oraz brudu. Z podobnego rozwiązania korzysta Samsung Galaxy Z Flip.

Samsung Galaxy Z Fold 2 5G: specyfikacja

  • ekran: 7,6 cala 
  • ekran dodatkowy: 6,2 cala  
  • rozdzielczość ekranu głównego: 2208 × 1768 px 
  • rozdzielczość ekranu dodatkowego: 2260x816 px 
  • procesor: Qualcomm Snapdragon 865+ 
  • pamięć RAM: 12 GB 
  • pamięć wewnętrzna: 256 GB/512 GB 
  • bateria: 4500 mAh 
  • aparat główny: 12 Mpix + 12 Mpix + 12 Mpix
  • aparat przedni: 10 Mpix + 10 Mpix

Podzespoły znane z topowych smartfonów Galaxy 

W Samsungu Galaxy Z Fold 2 5G znajdziemy znane już podzespoły z topowych smartfonów Galaxy. Urządzenie jest napędzane przez procesor Qualcomm Snapdragon 865+, który działa z 12 GB pamięcią RAM. Bateria o pojemności 4500 mAh bez problemu wytrzyma jeden dzień pracy. W razie potrzeby można skorzystać z szybkiego ładowania o mocy 25 W. Na dane przygotowano 256 GB lub 512 GB pamięci wewnętrznej.

Na pleckach telefonu umieszczone zostały trzy aparaty z matrycami 12 Mpix. Aparat standardowy, teleobiektyw i aparat szerokokątny znakomicie sprawdzą się w codziennym użytkowaniu, co udowodniły już takie modele jak Samsung Galaxy S20 czy Samsung Galaxy Note 20. Z przodu umieszczono dwa aparaty o rozdzielczości 10 Mpix. Samsung Galaxy Fold 2 ma również moduł obsługujący nową sieć 5G. Za zabezpieczenia odpowiada czytnik linii papilarnych w bocznym przycisku, a także system rozpoznawania twarzy.

Samsung Galaxy Z Fold 2 5G: ceny i dostępność 

Cena Samsunga Galaxy Z Fold 2 nie będzie niska. Za telefon trzeba będzie zapłacić 8799 złotych w wersji z pamięcią 256 GB. Przedsprzedaż już się rozpoczęła i potrwa do 17 września. Pierwsze telefony trafią do klientów dzień później.

Autor: Bartłomiej Mazurek