Data modyfikacji:

Skarpetki złuszczające: ranking

Skóra twoich stóp i pięt pozostawia wiele do życzenia? Borykasz się z nadmierną suchością i pęknięciami, a pumeks nie pomaga? Pomyśl o zakupie skarpetek złuszczających. Ranking, który przygotowaliśmy, ułatwi ci wybór najlepszego produktu z wszystkich dostępnych na rynku. W poniższym artykule podpowiemy także, kto może używać skarpetek złuszczających, jakie dają efekty oraz jak je stosować.

skarpetki złuszczające

Skarpetki złuszczające: efekty, jak stosować, przeciwwskazania

Jak wskazuje sama nazwa, skarpetki złuszczające mają za zadanie złuszczać martwy naskórek na twoich stopach i piętach, czego efektem jest gładka, nawilżona skóra bez pęknięć. Takie skarpetki zawdzięczają swoje działanie dodatkom kwasów. Ich stężenia są niewielkie, dlatego jest to całkowicie bezpieczne.

Zabieg można wykonać samodzielnie, średnio w przerwach co dwa tygodnie. Skarpetki złuszczające nakłada się na około godzinę lub półtorej. Efekty? Widać je już po trzech pierwszych dniach od zabiegu. Przez następny tydzień lub nieco dłużej skóra twoich stóp będzie się złuszczać, czyli odpadać płatami. W regeneracji mogą pomóc kąpiele w ciepłej wodzie. Skóra po zabiegu powinna być gładka, przyjemna w dotyku i zregenerowana.

Czy skarpetki złuszczające mają jakieś przeciwwskazania do stosowania? Są to choroby skóry stóp, np. grzybica. Unikaj również stosowania takich skarpetek w okresie letnim, kiedy twoje stopy wystawione są na działanie promieni słonecznych. Kwasy mocno się z nimi nie lubią, a efektem może być poparzenie słoneczne lub przebarwienia.

Skarpetki złuszczające: ranking

1. L'biotica, Złuszczająca maska do stóp w postaci skarpetek

Najwięcej pozytywnych opinii w naszym rankingu zdobyły skarpetki złuszczające od polskiego producenta kosmetyków, L'iotica. Skarpetki nasączone zostały płynem, w którego skład wchodzą kwasy roślinne, enzymy z papai, a także ekstrakty z cytryny. Składniki te przyspieszają naturalny cykl złuszczania się naskórka. Dodatkowo ekstrakt z rumianku łagodzi podrażnienia. To dzięki niemu skarpetki od L'biotica sprawdzą się nawet dla wyjątkowo wrażliwej skóry stóp.

2. Silcatil, Skarpetki złuszczające do stóp

Drugie miejsce w naszym rankingu i ponad 300 pozytywnych opinii na Ceneo.pl zdobyły skarpetki złuszczające od marki Silcatil, zawierające kwas glikolowy, mlekowy i salicylowy. Każdy z wymienionych kwasów posiada silne właściwości złuszczające, dzięki czemu skarpetki sprawdzą się dla wyjątkowo twardej i suchej skóry stóp. W skarpetkach nie mogło zabraknąć także mocznika, który jest naturalną substancją nawilżającą.

Skarpetki bardzo dobrze rozprawią się z odciskami i wszelkimi zgrubieniami, które do tej pory usuwałaś u kosmetyczki lub frezarką. Jedynym minusem, na jaki zwracają uwagę testujący, jest długi czas oczekiwania na całkowite złuszczenie. Polecamy więc te skarpetki cierpliwym i potrzebującym jednocześnie mocnego efektu.

Przeczytaj także: Frezarka do pięt - ranking najlepszych produktów

3. Marion, Złuszczający zabieg kuracja do stóp ze skarpetkami 

Oprócz kwasów w składzie płynu, którym nasączone są skarpetki od firmy Marion, znajdziemy znany już mocznik, ale także ekstrakt z limonki, działający antyoksydacyjnie, odświeżająco, przeciwbakteryjnie, oraz alantoinę znaną ze swych nawilżająco-łagodzących właściwości.

Recenzujący skarpetki złuszczające od firmy Marion zauważyli pierwsze efekty ich stosowania już nawet po 4. dniu kuracji. Produkt doceniany jest również za delikatne działanie. Skarpetki będą więc idealne dla osób rozpoczynających przygodę z podobnym zabiegiem.

4. Regenerum, Skarpetki regenerujące do stóp

Oprócz alantoiny i mocznika skarpetki łuszczające zamykające ranking zawierają także składniki silnie odżywcze, tj. masło shea czy olej z róży. Produkt bardzo delikatnie złuszcza i wykazuje przede wszystkim działanie nawilżające. Szczególnie sprawdzi się więc dla zmęczonej skóry stóp z pęcherzami, odciskami oraz tej przesuszonej. Jeśli borykacie się z głębszymi pęknięciami, to z pewnością zabieg skarpetkami Regenerum trzeba będzie powtórzyć kilka razy, aby zauważyć pierwsze efekty.