Data publikacji:

Jakie słuchawki bezprzewodowe radiowe kupić?

Słuchawki to w obecnych czasach jedno z najważniejszych akcesoriów, bez którego nie ruszamy się z domu. Bez względu na to, czy wybieramy się do biura, na uczelnię, czy pobiegać, słuchawki zawsze są z nami. Na szczęście świat idzie do przodu, a razem z nim technologia, która obecnie umożliwia nam wygodne użytkowanie słuchawek bez potrzeby połączenia przewodowego ze źródłem dźwięku. Jak działają słuchawki bezprzewodowe? Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego typu słuchawek? Jakie modele słuchawek są warte polecenia?
sluchawki bezprzewodowe radiowe

Zasada działania słuchawek bezprzewodowych

Słuchawki bezprzewodowe to z pewnością jedno z tych urządzeń, które doceni każdy audiofil i miłośnik wygodnego słuchania muzyki wszędzie tam, gdzie nam się podoba. Słuchawki bezprzewodowe dynamicznie zyskują dużą popularność z kilku powodów. Podstawowy to oczywiście możliwość słuchania muzyki lub ulubionego audiobooka bez obaw o denerwujący kabel, który zawsze musi być podłączony do urządzenia źródłowego. Jak działają słuchawki bezprzewodowe?

Z reguły sposobem łączenia się jest komunikacja radiowa, która polega na łączności za pomocą technologii Wi-Fi, Bluetooth bądź fal FM. W zależności od wybranej technologii, słuchawki mają bardzo duży zasięg, który umożliwia łapanie zasięgu z nawet kilkudziesięciu metrów, przy niezmiennej jakości przepływu danych. Obecnie każdy rodzaj słuchawek, bez względu na wykorzystaną technologię, może pochwalić się doskonałą jakością przesyłu danych, co wpływa na jasny i klarowny odbiór dźwięków.

Do czego możemy wykorzystać słuchawki bezprzewodowe?

Słuchawki bezprzewodowe są doskonałym prezentem lub zakupem dla praktycznie każdego, kto nawet od czasu do czasu lubi poczuć swobodę słuchania ulubionych dźwięków, nie przeszkadzając przy okazji innym osobom. Bez względu na to, czy idziemy na trening, często słuchamy podcastów w biurze, czy idziemy na spacer, słuchawki bezprzewodowe będą najwygodniejszą alternatywą. To jednak nie wszystko. Uwielbiamy grać na konsoli lub oglądać seriale, wtedy gdy cała reszta domowników śpi? To nic takiego, jeśli mamy słuchawki bezprzewodowe. Z powodzeniem możemy sparować je ze swoją konsolą lub telewizorem i oddawać się rozrywce przez całą noc bez utraty wrażeń dźwiękowych, które w tradycyjnych warunkach musiałyby być ograniczone do minimum.

Słuchawki bezprzewodowe są jednym z najbardziej uniwersalnych akcesoriów, w jakie możemy się wyposażyć. Za wyborem tego typu urządzenia przemawia jeszcze jedna zaleta - bezpieczeństwo. Wybierając się na przejażdżkę rowerową z tradycyjnymi słuchawkami, ryzykujemy zaplątanie kabla w najmniej odpowiednim momencie, co może wpłynąć na bezpieczeństwo nasze i innych na drodze. Słuchawki bezprzewodowe eliminują takie ryzyko.

Słuchawki nauszne czy dokanałowe?

To pierwszy i najważniejszy dylemat, jaki przyjdzie nam rozwiązać przy wyborze idealnych słuchawek bezprzewodowych radiowych. Oba warianty mają swoich przeciwników i miłośników, a jedynie od naszych preferencji zależy, na które rozwiązanie się zdecydujemy. Słuchawki dokanałowe to wariant, który umożliwia nam odizolowanie się od wszystkich dźwięków zewnętrznych. Marzymy o zupełnej koncentracji, w której jedynie muzyka nam pomaga? Chcemy odciąć się od świata? To w takich przypadkach słuchawki dokanałowe będą najlepszą opcją. Dzięki wygodnemu zakończeniu, które jest wyposażone w membranę, możemy mieć pewność, że nasze uszy nie będą zmęczone nawet po wielogodzinnych słuchaniu muzyki.

Słuchawki nauszne to urządzenie znacznie większe, a dla wielu osób o wiele wygodniejsze, niż te produkty, które wkładamy do ucha. Słuchawki nauszne są również często elementem naszej stylizacji, dlatego wiele osób wybiera je ze względu na design. Nie izolują nas również tak skutecznie od świata zewnętrznego, co może być zaletą w przypadku, gdy biegamy lub jedziemy na rowerze i chcemy wiedzieć, co dzieje się w naszym bezpośrednim otoczeniu.

Na jakie elementy zwrócić uwagę przy wyborze słuchawek?

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze swoich bezprzewodowych słuchawek radiowych? Na pewno interesuje nas długość działania na jednym ładowaniu oraz zasięg urządzenia bezprzewodowego. Czas pracy to parametr w głównej mierze uzależniony od akumulatora wbudowanego w urządzenie. Oczywiście czas pracy słuchawek jest uzależniony od wielu czynników, jednak warto skupić się na tych produktach, które z powodzeniem pozwolą nam na co najmniej 8 godzin nieprzerwanej pracy. Jeśli chodzi o zasięg działania, tutaj warto skupić się na tych słuchawkach, które możemy oddalić od urządzenia źródłowego nawet o kilkanaście metrów. To znacznie ułatwi nam swobodne poruszanie, bez zakłócania dźwięków płynących do naszych uszu. Najlepsze modele słuchawek pozwalają nam nawet na oddalenie się na odległość 100 metrów!

Zwróćmy jeszcze uwagę na takie kwestie jak impedancja, czułość słuchawek oraz pasmo przenoszenia dźwięku. Jeśli szukamy słuchawek do grania, warto, by były one wyposażone w dobrej jakości mikrofon.

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe

Huawei Freebuds 4i

Słuchawki bezprzewodowe marki Huawei to idealny produkt dla tych osób, które liczą na wiele godzin muzyki bez potrzeby ładowania. Ten model słuchawek zapewnia nam nawet 10 godzin pracy na jednym ładowaniu bez utraty jakości dźwięku. Redukcja szumów, świetna izolacja od dźwięków zewnętrznych, a także tryb „świadomość” to tylko niektóre z funkcji, które wpływają na ogromną uniwersalność słuchawek. Słuchawki Huawei Freebuds 4i są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, co daje nam możliwość doboru produktu do naszego stylu ubierania.

Philips UpBeat

Słuchawki uznanej marki Philips to 12 godzin odtwarzania, które zapewnia nam ładujące etui na słuchawki. Sama budowa urządzenia jest minimalistyczna, co pozwala na słuchanie ulubionej muzyki w niesamowicie komfortowych warunkach i bez uczucia niewygody nawet po kilku godzinach. Słuchawki cechują się świetną jakością dźwięku i imponującymi jak na wielkość słuchawek basami.

JBL T110BT

Słuchawki marki JBL to urządzenie, które jest idealnym materiałem na dłuższy trening na siłowni, przejażdżkę na rowerze czy jogging. Oszczędne w formie słuchawki doskonale trzymają się w uszach, bez względu na rodzaj wykonywanej aktywności. Wysokiej jakości brzmienie i szeroka funkcjonalność sprawiają, że długo się z tymi słuchawkami nie rozstaniemy.
Autor: Norbert Rukowski