Data modyfikacji:

Jakie słuchawki do iPhone’a? Czy tylko Apple AirPods?

Słuchawki do iPhone’a, które znajdziemy w pudełku z telefonem, nie oferują najwyższej jakości dźwięku. Aby wykorzystać pełny potencjał smartfona, warto kupić dedykowane słuchawki. Czy rzeczywiście najlepszym wyborem będą Apple AirPods? Sprawdź!

słuchawki do iphone

Jakie słuchawki warto wybrać do iPhone’a? 

Niezależnie od tego, jakiego iPhone’a posiadasz, dobre słuchawki do smartfona to absolutna podstawa. Rozglądając się za odpowiednim modelem, warto w pierwszej kolejności spojrzeć na ofertę Apple.

Rzeczywiście, Apple AirPods to świetny model, który na tle konkurencji wyróżnia się przede wszystkim kompaktowymi rozmiarami, a także pojemną baterią. Dodatkowo jest świetnie zsynchronizowany z systemem iOS oraz macOS. To powoduje, że bez problemu odbierzemy połączenie telefoniczne, sprawdzimy stan naładowania czy połączymy się w ułamku sekundy.

W ofercie Apple oprócz kultowych już AirPodsów znajdziemy szeroką gamę słuchawek Beats. Marka założona niegdyś przez samego Dr. Dre ma świetne modele nauszne, jak i douszne.

Apple zastosowało w nich oprogramowanie, które również znakomicie współpracuje z iPhone’ami. Dzięki temu możesz liczyć nie tylko na wysoką jakość dźwięku, ale również na pełną współpracę z urządzeniami Apple.

Czy słuchawki firm trzecich będą działać z iPhone’em?

Oczywiście! Wybierając słuchawki przewodowe do iPhone’a, musisz pamiętać, aby miały one dedykowane złącze Lightning. Alternatywą jest przejściówka na wejście minijack 3,5 mm.

W przypadku słuchawek bezprzewodowych najlepiej wybierać modele z modułem Bluetooth 4.0 lub 5.0. Dzięki temu połączenie będzie stabilne i pozbawione zakłóceń. Wiele słuchawek ma rozmaite funkcje ułatwiające sterowanie. Jeżeli chcesz mieć pewność, że dany model będzie dobrze współpracował z twoim iPhone’em, spójrz czy ma on certyfikat Made for iPhone/iPad.

Polecane słuchawki do iPhone’ów 

Apple AirPods 

To zdecydowanie jedne z najpopularniejszych słuchawek dedykowanych do iPhone’ów 8 oraz innych. Mimo kompaktowych rozmiarów producentowi udało się uzyskać znakomity dźwięk. Wbudowana bateria wytrzyma 5 godzin użytkowania, jednak stosując specjalne etui, można wydłużyć ten czas do 24 godzin! Wystarczy zaledwie 15 minut ładowania, aby móc korzystać ze słuchawek przez kolejne 3 godziny.

Apple AirPods Pro 

Pierwsze douszne słuchawki Apple z zaawansowanym systemem aktywnej redukcji hałasu. Specjalnie zaprojektowana funkcja dostosowuje się do geometrii ucha, wyciszając dźwięki otoczenia. Jednak uruchamiając tryb kontaktu, będziesz mógł usłyszeć, co dzieje się wokół ciebie! To bardzo dobre rozwiązanie, które sprawdza się w wielu sytuacjach. Dzięki zastosowaniu adaptacyjnej korekcji EQ muzyka jest dostrajana automatycznie, tak aby zapewnić najwyższą jakość dźwięku.

Apple Beats Solo 3 

Dla fanów słuchawek nausznych Beats Solo 3 będą idealnym wyborem. Podobnie jak wcześniej prezentowane AirPodsy, słuchawki łączą się z iPhone’em, gdy będą tylko w jego pobliżu. Ergonomiczny kształt w połączeniu z redukcją hałasu sprawiają, że możesz skupić się wyłącznie na odtwarzanej muzyce.

Wbudowana bateria jest w stanie zapewnić nawet 40 godziny pracy na jednym ładowaniu! To zasługa procesora Apple W1, który wspiera również technologię szybkiego ładowania. Beats Solo 3 są eleganckie, a także niezwykle wygodne. Do iPhone’a będą pasowały doskonale!

Przeczytaj także: Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych

Autor: Bartłomiej Mazurek