Data publikacji:

Jakie słuchawki z Dolby Atmos? Czy warto?

Poznaj technologię przyszłości – Dolby Atmos, która pozwala cieszyć się trójwymiarowym dźwiękiem. Dzięki niej oglądanie filmów czy słuchanie muzyki będzie prawdziwą przyjemnością! Jeśli szukasz słuchawek, postaw właśnie na słuchawki Dolby Atmos. Z naszego najnowszego artykułu dowiesz się, czy warto zakupić tego typu sprzęt oraz na które modele warto postawić. 
jakie słuchawki z dolby atmos

Słuchawki Dolby Atmos – co to?

Uwielbiasz oglądać filmy w kinie i jesteś zachwycony nagłośnieniem w produkcjach filmowych, które pozwalają ci na prawdziwe wczucie się w prezentowane sceny? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość! Technologia Dolby Atmos, która do tej pory była dostępna jedynie w salach kinowych, zawitała do naszej codzienności. Nie musimy więc wybierać się do kina, aby poczuć prawdziwe emocje. 
Jak działa Dolby Atmos? Co to jest? To tak zwana technologia dźwięku obiektywnego, co w praktyce oznacza, że mamy wrażenie, iż słyszany przez nas dźwięk pochodzi z różnych obiektów. Dzięki Dolby Atmos możemy usłyszeć samolot przelatujący nam nad głową czy burzę, które płynnie zmieniają położenie podczas słuchania. Ta opcja pozwala nam więc na jeszcze większe wczucie się w odbierany przekaz.
Co ciekawe, Dolby Atmos miało swoją premię w kinach w 2012 roku, a już teraz ową technologię możemy także wykorzystywać w domu. Wszystko dzięki nowoczesnym sprzętom elektronicznym, takim jak na przykład słuchawki.

Dolby Atmos słuchawki – czy warto?

Skoro już wiesz, co to Dolby Atmos i czym się charakteryzuje, z pewnością zastanawiasz się, czy powyższa technologia przyda ci się na co dzień. Odpowiedź jest zdecydowanie twierdząca, jeśli często słuchasz muzyki, grasz na konsoli czy laptopie lub oglądasz filmy i seriale.
Technologia zapewni ci wyjątkowe wrażenia podczas korzystania z niej. Precyzyjne, wciągające, trójwymiarowe brzmienie gwarantowane! Jesteśmy przekonani, że jeśli raz użyjesz sprzętu z Dolby Atmos, nie będziesz wracać do starszych technologii. Dolby Atmos zawierają zarówno soundbary, jak i wieże, jednak my w szczególności polecamy słuchawki z Dolby Atmos. Dlaczego?
Słuchawki z technologią Dolby Atmos:
  • poprawiają jakość odbieranego dźwięku;
  • pozwalają ci „zatopić” się w historię, którą słyszysz;
  • są tańszą, jednak równie jakościową alternatywą dla wieży z tą samą technologią czy soundbaru;
  • są doskonałą opcją, jeśli ulubione seriale oglądasz na telefonie lub laptopie;
  • pozwalają cieszyć się trójwymiarowym dźwiękiem w każdej chwili, nawet podczas jazdy komunikacją miejską, w poczekalni czy przed snem.

Słuchawki Dolby Atmos – jakie wybrać?

Sprawdź polecane przez nas słuchawki z technologią Dolby Atmos!

AirPods Max, Apple

Powyższa propozycja pochodzi od marki Apple. AirPods Max to słuchawki nauszne bezprzewodowe, które dopasowują się idealnie do różnych kształtów głowy. Pozwalają one na aż 20-godzinne słuchanie muzyki na jednym ładowaniu. Charakteryzuje je także dźwięki hi-fi z najwyższej klasy aktywną redukcją hałasu. Słuchawki mogą być wykorzystywane także do rozmów głosowych. 

Redmi Buds 3, Xiaomi 

Redmi Buds 3 od Xiaomi to lekkie słuchawki bezprzewodowe do 300 zł, które charakteryzuje 20-godzinny czas pracy. Została w nie wbudowana technologia redukcji szumów i eliminacji echa Qualcomm® cVc™. Dzięki czemu otrzymujemy wręcz krystalicznie czyste rozmowy głosowe. Również one posiadają zaawansowaną technologię audio, pozwalającą na otrzymanie doskonałej jakości dźwięku oraz wykonywanie rozmów głosowych. Co więcej, model zapewnia bogate tony niskie, jak i czyste tony wysokie.

MDR RF895, Sony 

Kolejna nasza propozycja pochodzi od marki Sony. Model MDR RF895 to nauszne słuchawki bezprzewodowe, pozwalające na 20 godzin odtwarzania dźwięków. Posiadają one bardzo duży zasięg, więc bez obaw możesz odejść od źródła dźwięku. Są to słuchawki zamknięte, a więc pozwalają na zredukowanie hałasu i zakłóceń z zewnątrz. Również je charakteryzuje doskonała jakość dźwięku.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Honorata Pitura