Data modyfikacji:

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 300 zł

W przeciągu ostatnich lat słuchawki bezprzewodowe z drogiego gadżetu stały się standardem i obecnie bez problemu za stosunkowo niewielkie pieniądze dostaniemy modele oferujące bardzo dobrą jakość dźwięku, świetny komfort użytkowania, a także wytrzymałość. W artykule przyglą-damy się temu, jakie słuchawki bezprzewodowe możemy kupić za 300 zł, przedstawiając przy oka-zji ranking polecanych modeli.

Polecamy: Ranking słuchawek bezprzewodowych

słuchawki bezprzewodowe do 300 zł

Jakie słuchawki bezprzewodowe do 300 zł?

Słuchawki bezprzewodowe to solidny sprzęt, który spełni najważniejsze oczekiwania przeciętnego użytkownika. W cenie tej dostaniemy modele o różnych konstrukcjach, sprawdzających się zarówno podczas treningów w siłowni, przebieżek w parku, podróży komunikacją miejska, a także w trakcie relaksu z ulubioną muzyką lub serialem. Czego zatem powinniśmy oczekiwać po sprzęcie w tej ka-tegorii cenowej?

Słuchawki bezprzewodowe nauszne do 300 zł

Słuchawki w klasycznej formie wyposażone są w nauszniki i regulowaną opaskę. W cenie do 300 zł znajdziemy spory wybór modeli o niezłych parametrach dźwięku, w tym mocnych basach. Więk-szość jest wyposażona w mikrofony, tak więc wykonamy z nimi rozmowy telefoniczne. Zaletą tych urządzeń jest długi czas działania na jednym ładowaniu, który średnio sięgać będzie 20–30 godzin. W sprzęcie tej klasy nie uświadczymy jednak systemów aktywnej redukcji szumów oraz innych pre-miowych funkcji. Podczas zakupów wybierajmy produkty sprawdzonych producentów, takich jak Philips, JBL lub Sony. Warto też zwrócić uwagę na komfort słuchawek, modele do 300 zł mają bo-wiem tendencję do uciskania uszu i skroni – wiele w tej kwestii zależy od naszej anatomii, przy-mierzmy więc model przed zakupem.

Klasyczne słuchawki bezprzewodowe douszne i dokanałowe do 300 zł

Modele te używane są zwłaszcza przez osoby preferujące aktywny styl życia oraz intensywnie ko-rzystające z urządzeń mobilnych i laptopów. Są to kompaktowe urządzenia, w których obie słu-chawki połączone są kablem, w który wczepiony jest akumulator lub bateria wraz z przyciskami do sterowania i mikrofonem. Urządzenia w tej kategorii są coraz rzadziej wybierane, ponieważ wypie-rają je modele typu TWS. Czas pracy sprzętu na jednym ładowaniu wynosi od kilku do kilkunastu godzin.

Słuchawki douszne do 300 zł przeznaczone są do ogólnego codziennego użytku i odradza się ich stosowania podczas intensywnego wysiłku, dość łatwo bowiem wypadają, ponieważ opierają się wyłącznie o małżowinę ucha. Fani ruchu i zdrowego stylu życia sięgają po modele dokanałowe, wkładane bezpośrednio do kanału ucha. Dzięki konstrukcji wspieranej wymiennymi silikonowymi końcówkami, pozostają one na miejscu nawet podczas sprintu lub przewrotów. W cenie do 300 zł znajdziemy modele o czysto sportowym przeznaczeniu, które będą odporne na zachlapanie, pot oraz kurz.

Słuchawki bezprzewodowe TWS do 300 zł

Modele TWS, czyli True Wireless, są od dłuższego czasu przebojem sprzedażowym. W urządzeniach tego typu obie słuchawki nie są połączone kablem i działają niezależnie od siebie. Każda z nich wy-posażona jest we własny akumulator. Ładowanie odbywa się w specjalnym etui ze standardowym złączem USB. W przypadku modeli w cenie do 300 zł maksymalny czas działania zestawu TWS na jednym ładowaniu to około 5 godzin. Ze słuchawkami możemy też wykonywać i odbierać rozmowy telefoniczne, choć jakość mikrofonu zazwyczaj będzie gorsza niż w sprzęcie nausznym.

Konstrukcja słuchawek TWS uwalnia użytkownika od obaw o przypadkowe wyrwanie słuchawki z ucha poprzez zahaczenie o kabel. Praktycznie wszystkie modele tego typu to sprzęt dokanałowy, co gwarantuje jego stabilne ułożenie w uchu także podczas wykonywania gwałtownych ruchów głową. Poza urządzeniami do codziennego użytku, w sklepach dostaniemy też modele sportowe odporne na wilgoć i zachlapania.

Ze względu na zdobytą popularność, w ofercie sprzedawców znajduje się obecnie bardzo szeroki wybór słuchawek TWS w cenie do 300 zł. Unikajmy jednak najtańszych modeli poniżej 150–200 zł, zwłaszcza tych od mało znanych producentów. Zazwyczaj odznaczą się mało komfortowymi rozmia-rami, słabą jakością dźwięku, a także powtarzającymi się problemami z łącznością Bluetooth.

Polecane bezprzewodowe słuchawki do 300 zł

JBL Tune 500BT

Niezwykle popularne nauszne słuchawki bezprzewodowe w atrakcyjnej cenie. Model wyposażony został w solidne przetworniki 32 milimetrów, a także funkcję szybkiego ładowania. Na pełnej baterii urządzenie działa nieprzerwanie przez około 16 godzin. Do zalet JBL Tune 500BT należy także wy-godna i lekka opaska z miękkimi poduszkami nauszników, a ergonomiczna składana konstrukcja pozwala na łatwe przechowywanie i przenoszenie w torebce lub plecaku.

JBL Tune 220 TWS

Wysokiej jakości douszne słuchawki bezprzewodowe typu True Wireless w cenie około 300 zł. Do-stępne w czterech kolorach urządzenie odznacza się niewielkimi rozmiarami oraz wagą. Dysponuje ono 12,5 mm przetwornikami i dźwiękiem w technologii JBL Pure Bass, który według producenta zapewnia czyste i mocne brzmienie każdego utworu.

Sterowanie głośnością oraz wbudowanym mikrofonem odbywa się za pomocą przycisków umiesz-czonych na obu słuchawkach. Maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu to 3 godziny; wykorzy-stując etui, wydłużymy go jednak do około 17 godzin.

Koss Porta Pro Wireless

Bezprzewodowa wersja legendarnych słuchawek nausznych firmy Koss, które po raz pierwszy trafiły do sprzedaży w 1984 roku. Przetworniki modelu współpracują z cewkami z miedzi i dostarczają mocny, bogaty bas oraz gwarantują szerokie pasmo przenoszenia.

Solidna konstrukcja urządzenia wzbogacona jest w rzucające się w oczy metalowe elementy, a także w trzy przyciski regulujące dźwięk, kończące rozmowę telefoniczną oraz sterujące multimediami. Mikrofon umieszczony został wraz z baterią na krótkim kablu łączącym lewą i prawą słuchawkę. Maksymalny czas działania wynosi 12 godzin. To jedne z najlepszych bezprzewodowych słuchawek do 300 zł.

Philips TASH402BK

Jakie bezprzewodowe słuchawki Philipsa do 300 zł wybrać? Ten model odznacza się dużymi neodymowymi przetwornikami o średnicy 40 milimetrów, które dostarczają mocne basy. Wentylowane poduszki nauszników wypełnione zostały żelem chłodzącym, poprawiającym komfort nawet w najgorętsze dni. Poduszki możemy również z łatwością wyjąc i wymyć.

Słuchawki są wodoodporne (klasa IPX4) oraz działają nieprzerwanie przez maksymalnie 20 godzin. Funkcja szybkiego ładowania zapewnia 2 godziny odtwarzania po 10 minutach ładowania.