Data publikacji:

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 300 zł. Nasze propozycje

Zastanawiasz się, jakie są najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 300 złotych? W takiej cenie można znaleźć wiele interesujących modeli, które charakteryzują się dobrą jakością dźwięku, a także eleganckim wyglądem. Zobacz, na co zwracać uwagę przy wyborze, a także jakie słuchawki do 300 złotych są warte uwagi!
słuchawki do 300 zł

Dla kogo słuchawki bezprzewodowe do 300 złotych będą dobrym wyborem?

Słuchawki do 300 złotych to doskonały wybór dla osób, które oczekują nieco lepszej jakości dźwięku, ale nie mają budżetu na słuchawki z wyższej półki cenowej. W tej cenie możemy znaleźć solidnie wyposażone modele, które być może dla aufiofila nie będą idealnym wyborem, ale dla przeciętnego użytkownika okażą się wystarczające. Takie słuchawki z pewnością sprawdzą się lepiej niż bezprzewodowe słuchawki do 100 czy 200 złotych.

Na jakie parametry w słuchawkach do 300 złotych należy zwracać uwagę?

W pierwszej kolejności musisz określić, jaki rodzaj słuchawek będzie dla Ciebie najlepszy. Słuchawki nauszne gwarantują komfort użytkowania dzięki miękkim, dużym nausznikom. Większe przetworniki są w stanie generować mocniejsze basy oraz bardziej wyrazisty dźwięk.  
Z drugiej strony mamy słuchawki douszne, które charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami i to jest główny argument opowiadający się za ich wyborem. Modele True Wireless są pozbawione przewodów, przez co podczas użytkowania można zapomnieć, że mamy w ogóle założone słuchawki. To doskonała propozycja na słuchawki do biegania, a także użytkowników, którzy chcą mieć słuchawki zawsze pod ręką.  
Podczas wyboru zwróć uwagę na zastosowaną baterię. Słuchawki nauszne są w stanie wytrzymać dłużej na jednym ładowaniu. Przeciętny czas pracy wynosi od 25 nawet do 60 godzin. W przypadku słuchawek dousznych bateria wytrzymuje od 5 do 10 godzin. Ale przy modelach True Wireless możemy skorzystać z etui ładującego, które wydłuży działanie nawet o 20-25 godzin!  
Aby słuchawki zapewniały dobrą jakość dźwięku podczas bezprzewodowego połączenia, powinny wspierać takie kodeki jak aptX czy AAC. Dzięki temu nie musimy martwić się o opóźnienia podczas przesyłania dźwięku. Dobrze, aby słuchawki wspierały również nowy protokół Bluetooth 5.1 lub 5.2, który będzie gwarancją stabilnego połączenia.  

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 300 złotych

Sony WH-CH520

Znakomity stosunek jakości do ceny, bardzo dobre parametry i elegancki wygląd - tak w kilku słowach można określić nowe słuchawki nauszne marki Sony. Zastosowana technologia Digital Sound Enhancement Engine (DSSE) pozwala na uzyskanie szczegółowego dźwięku na wysokich częstotliwościach.
Ponadto w dedykowanej aplikacji mamy możliwość skorzystania z Equalizera i dostosowania brzmienia do własnych potrzeb. Mocną stroną tego modelu jest bateria wystarczająca nawet na 50 godzin działania! Wystarczą 3 minuty ładowania, aby zapewnić kolejne 1,5 godziny odtwarzania ulubionych utworów.

JBL Wave 300

Marki JBL nie musimy nikomu specjalnie przedstawiać. Wave 300 to słuchawki bezprzewodowe typu True Wireless, które mają 12 mm przetworniki oraz oferują pasmo przenoszenia od 20 do 20 000 Hz przy dynamice 105 dB. Obudowa została zabezpieczona przed wodą zgodnie z certyfikatem IPX2, dlatego bez obaw możesz korzystać z nich podczas treningu.
Bateria jest w stanie wytrzymać 6 godzin, jednak przy użyciu etui ładującego czas ten można wydłużyć nawet do 26 godzin. Dobre opinie o tych bezprzewodowych słuchawkach są potwierdzeniem ich bardzo dobrej jakości.

Audio-Technica ATH-S220BT

Dla osób ceniących sobie wygodę podczas słuchania muzyki mamy bezprzewodowe słuchawki Audio-Technica. Duże nauszniki są wyposażone w 40 mm przetworniki, które generują mocny dźwięk z wyraźnym basem.
Mimo solidnej konstrukcji waga słuchawek nie przekracza 180 gramów, co na tle konkurentów jest wynikiem bardzo dobrym. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi aż 60 godzin, dlatego nie będziesz musiał zbyt często sięgać po ładowarkę. Słuchawki bezprzewodowe nauszne mają wszystko, czego może oczekiwać użytkownik w cenie 300 złotych.  

JBL Tune 710 BT

Te słuchawki bezprzewodowe nauszne są zwykle dostępne w cenie wyższej niż 300 złotych, dlatego warto skorzystać z tak atrakcyjnej oferty. Doskonała jakość dźwięku to zasługa dynamicznych przetworników 40 mm. Producent skupił się na dopracowaniu niskich tonów, dlatego technologia PureBass zapewnia świetne wrażenia podczas użytkowania.
Akumulator na jednym cyklu ładowania wytrzymuje 50 godzin, natomiast w zestawie znajdziemy dołączany kabel audio, który pozwoli na korzystanie ze słuchawek w momencie gdy się rozładują.  

Jabra Elite 4

Niewielkie słuchawki typu True Wireless doskonale sprawdzą się u osób aktywnych, jak i użytkowników poszukujących kompaktowego modelu z dobrą jakością brzmienia. Funkcja aktywnej redukcji  szumów ANC będziesz mógł skupić się na wybranych utworach. Niezależnie od tego czy jedziesz tramwajem, czy przechodzisz w tłumie ludzi, Jabra Elite 4 zadba o to, aby wyciszyć wszystkie niepotrzebne dźwięki.
Mimo kompaktowych rozmiarów udało się zastosować baterię, która normalnie wystarczy na 5,5 godzin odtwarzania. W zestawie otrzymujemy etui ładujące wydłużające czas do 22 godzin z ANC lub 28 godzin bez ANC.  

Creative Outlier Pro

Słuchawki bezprzewodowe typu True Wireless pod obudową mają membrany grafenowe o średnicy 10 mm, a także wspierają kodeki SBC oraz AAC, które są gwarancją doskonałej jakości dźwięku nawet przy bezprzewodowym połączeniu. Obudowa została zabezpieczona przed potem i wodą zgodnie z certyfikatem IPX5.
Producent zastosował także hybrydową, aktywną redukcję hałasów, która szczególnie dobrze sprawdzi się w miejskich warunkach. Bateria w tym modelu wytrzymuje nawet 15 godzin, jednak przy zastosowaniu etui ładującego czas ten zwiększa się aż do 60 godzin! To niezwykle interesujący model w rozsądnej cenie!   

Sony WF-C500

Sony nie odstaje od konkurenci nawet w segmencie słuchawek True Wireless. Bezprzewodowy model charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami oraz wagą słuchawek wynoszącą 10,8 g. Producent wykorzystał technologię DSEE znaną z modeli nausznych, dzięki czemu muzyka ma praktycznie studyjną jakość dźwięku.
Bateria w słuchawkach wystarczy na 10 godzin, a przy wykorzystaniu etui zwiększy się do 20 godzin. Dzięki technologii szybkiego ładowania już po 10 minutach będziesz mógł zapewnić sobie kolejną godzinę odtwarzania muzyki.  

Sennheiser HD350BT

Słuchawki bezprzewodowe nauszne klasy premium dostępne są w bardzo atrakcyjnej cenie. Sennheiser HD350BT wyróżniają się głębokim basem, a dzięki wsparciu dla kodeków AAC, aptX oraz aptX Low Latency możemy cieszyć się krystalicznie czystym dźwiękiem bez żadnych zakłóceń.
Bateria w tym modelu wytrzymuje około 30 godzin, co jest przyzwoitym wynikiem. Cała konstrukcja jest składana, a na bocznym panelu znajduje się panel sterowania. Słuchawki mają miękkie membrany, które zapewniają komfort podczas wielogodzinnego słuchania muzyki.  
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.