Data publikacji:

Jakie słuchawki true wireless, czyli prawdziwie bezprzewodowe?

Bezprzewodowe słuchawki typu true wireless stały się w ostatnich latach niezwykle poszukiwanymi urządzeniami. Spopularyzowane przez Apple z jego AirPodami, obecnie są produkowane przez wielu czołowych producentów elektroniki oraz dostępne w rożnych przedziałach cenowych. Sprawdź, jakie słuchawki true wireless wybrać.

Polecamy: Ranking najlepszych słuchawek bezprzewodowych

słuchawki true wireless

Jakie słuchawki true wireless?

Słuchawki bezprzewodowe towarzyszą nam już od kilkunastu lat. Ich pojawienie się związane było z rozwojem technologii Bluetooth. Początkowo pozwolić na nie mogli sobie tylko najbardziej majętni audiofile. Obecnie na rynku znajdziemy już tysiące modeli w różnych cenach oraz typach (nauszne, douszne i dokanałowe).

Na razie ostatnią technologiczną ewolucją tego sprzętu są słuchawki TWS – true wireless (pol. prawdziwie bezprzewodowe). Jest to ciągle zyskująca na popularności rodzina słuchawek dokanałowych lub dousznych, które jak sama nazwa wskazuje, są pozbawione jakichkolwiek przewodów.

W urządzeniach typu true wireless obie słuchawki posiadają własne miniaturowe baterie i pozostają całkowicie niezależne od siebie. Zapewnia to niezwykłą wolność użytkownikowi, który nie musi już przejmować się plątającym się kablem audio. Za sprawą tej cechy są niezwykle cenione zwłaszcza przez osoby prowadzące aktywny tryb życia, chodzące na siłowanie i uprawiające sport.

Jakie słuchawki typu true wireless kupić? Przy wyborze zwracamy przede wszystkim uwagę na długość ich pracy na jedynym ładowaniu, która zazwyczaj wynosi od dwóch do sześciu godzin. Praktycznie wszystkie modele TWS są sprzedawane w komplecie z niewielkimi zamykanymi futerałami, które pełnią dodatkowo funkcję stacji ładującej.

Warto zwrócić także uwagę na pojemność ich akumulatorów, które zasilane są za pomocą kabla USB. Okażą się one niezastąpione podczas dłuższych spacerów lub w podróży, pozwalając szybko podładować baterie słuchawek. Droższe modele oferują także wiele dodatkowych funkcji, takich jak redukcja szumów lub wymienne końcówki.

Polecane modele słuchawek true wireless

Apple AirPods 2

Najpopularniejsze słuchawki douszne w zestawieniu i pionier w zakresie słuchawek true wireless. Apple AirPods 2 doczekały się kilku usprawnień w odniesieniu do swoich poprzedników. Słuchawki korzystają z najnowszej technologii Bluetooth 5.0. Ich ogromną zaletą jest zaawansowany system redukcji szumów.

Kolejną zaletą modelu jest waga: zaledwie 4 gramy. Jedno ładowanie wystarcza na około 5 godzin. Słuchawki ładują się w specjalnym etui korzystającym z portu Lightning.

Te dobre słuchawki true wireless najbardziej mogą się wykazać w połączeniu z systemem iOS. Możesz ich także używać z telefonem z Androidem, ale musisz się liczyć z tym, że nie skorzystasz z pełni ich możliwości.

Apple AirPods Pro

Są to zapewne najlepsze słuchawki douszne true wireless w zestawieniu. Zostały przeznaczone dla bardziej wymagających użytkowników, dysponujących także zasobniejszym portfelem, ponieważ cena nowego kompletu to około 1200 złotych.

Co otrzymujemy w tej kwocie? Zaawansowany system redukcji hałasu, zwiększoną w stosunku do Apple AirPods 2 odporność na wodę i pot (klasa IPX4), ergonomiczną konstrukcją i najwyższej jakości komponenty. Po pełnym naładowaniu słuchawki działają około 4,5 godziny. Czas ten można przedłużyć dzięki wykorzystaniu opcji ładowania indukcyjnego.

Xiaomi Airdots

Bezprzewodowe słuchawki douszne chińskiej firmy Xiaomi, które są jej budżetową odpowiedzią na serię AirPods. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to ich duże rozmiary oraz dość toporna konstrukcja, wizualnie nie robiąca tak pozytywnego wrażenia, jak smukłe kształty modeli oferowanych przez konkurencję.

W zamian za to oferują one jednak dłuższy czas działania na pełnej baterii (aż 12 godzin). Ładowanie odbywa się w dedykowanym etui (maksymalny czas oczekiwania to 2 godziny). Cena to około 135 złotych.

Huawei FreeBuds 3i

Kolejne słuchawki chińskiego giganta technologicznego, tym razem chodzi o spółkę Huawei. Jest to najnowszy produkt w katalogu firmy. Słuchawki są dokanałowym wariantem świetnie przyjętych FreeBuds 3.

Odznaczają się one systemem aktywnej redukcji szumów, a także automatycznym parowaniem ze smartfonem po otwarciu dołączonego etui ładującego. Maksymalny nieprzerwany czas pracy to 3,5 godziny. Z w pełni naładowanym futerałem rozszerzony jest on jednak do ponad 14 godzin. Cena to około 400 złotych.