Data publikacji:

Jakie słuchawki z mikrofonem do telefonu wybrać?

Słuchawki z mikrofonem do telefonu znakomicie się sprawdzą w momencie, gdy chcemy porozmawiać bez odrywania się od codziennych zadań. Jaki model wybrać, a także na co zwracać uwagę podczas zakupów? Podpowiadamy!

słuchawki z mikrofonem do telefonu

Najlepsze słuchawki z mikrofonem do telefonu

Bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem do telefonu to niezwykle wygodne urządzenia. Dzięki nim możesz prowadzić połączenia telefoniczne bez konieczności trzymania smartfona przy uchu. Zobacz, jakie modele są warte uwagi.

  1. Apple AirPods 2
  2. Huawei FreeBuds Pro
  3. Samsung Galaxy Buds Live
  4. Philips TAPH805BK
  5. Marshall Major III BT
  6. Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2

Słuchawki z mikrofonem do telefonu – co warto wiedzieć przed zakupem

Słuchawki do telefonu mają wbudowany mikrofon, który w porównaniu do wersji komputerowych nie wpływa na komfort użytkowania. Tego typu słuchawki wykorzystamy podczas spaceru, biegania czy jazdy na rowerze.

Mikrofon w słuchawkach jest umieszczony w zależności od konstrukcji. Zwykle znajdziemy go na pilocie, który służy do regulacji głośności, odbierania połączeń, a także przełączania utworów. W bardziej kompaktowych wersjach mikrofon jest wbudowany w słuchawkę. Takie rozwiązanie jest komfortowe.

Jeśli zależy ci na perfekcyjnej jakości dźwięku podczas rozmów, to zdecyduj się na słuchawki do telefonu z aktywną redukcją szumów. Takie modele są wyposażone w kilka mikrofonów, a dźwięki technologii wyciszania hałasów umożliwiają spokojną rozmowę w ruchliwym miejscu. Wielu producentów ma swoje unikalne rozwiązania aktywnej redukcji szumów. W niektórych modelach możemy wybierać konkretne tryby rozmowy dopasowane do warunków, w jakich się znajdujemy.

Słuchawki do telefonu z mikrofonem występują w wersjach przewodowych, jak i bezprzewodowych. Popularniejsze są modele pozbawione jakichkolwiek kabli. Najlepsze słuchawki bezprzewodowe w codziennym użytkowaniu są one bardzo wygodne. Szczególnie ciekawie prezentują się słuchawki True Wireless, które stworzono z myślą o użytkownikach telefonów. Wybór tak naprawdę jest kwestią indywidualną i zależy od preferencji kupującego.

Jednak użytkownicy mają przed sobą jeszcze jeden dylemat do rozwiązania. W sklepach znajdziemy słuchawki z mikrofonem do telefonu w wersji dousznej i nausznej. Słuchawki douszne lub dokanałowe są malutkie i podczas użytkowania praktycznie ich nie czuć.

Słuchawki nauszne to z kolei duże konstrukcje stworzone z myślą o osobach poszukujących wyjątkowych i mocnych brzmień. Większe przetworniki generują mocniejsze basy i pozwalają zanurzyć się w ulubionych utworach. Oczywiście na ich pokładzie również znajdziemy aktywną redukcję hałasów i mikrofon do rozmów.

Jeśli zależy ci na mobilności i możliwości zabrania ze sobą słuchawek w dowolne miejsce, to wybierz słuchawki douszne lub dokanałowe. Słuchawki nauszne to lepszy wybór dla tych, którzy chcą nie tylko rozmawiać przez telefon, ale słuchać ulubionych utworów w jeszcze lepszej jakości.

Polecane słuchawki z mikrofonem do telefonu 

Apple AirPods 2

Znakomite słuchawki bezprzewodowe firmy Apple są całkowicie pozbawione przewodów. Po wyjęciu z etui i rozpoczęciu rozmowy mikrofon zostaje aktywowany automatycznie. Mimo niewielkich rozmiarów Apple AirPods 2 gwarantują świetne brzmienie, a także 5 godzin nieustannej pracy. Po wykorzystaniu etui ładującego można wydłużyć czas działania do 24 godzin. To znakomity wybór na słuchawki bezprzewodowe iPhone.

Huawei FreeBuds Pro

Bezprzewodowe słuchawki Bluetooth z mikrofonem typu True Wireless mają aktywną redukcję hałasów, która działa jest w stanie wyciszyć hałas otoczenia nawet o 40 dB. System automatycznego rozpoznania otoczenia aktywuje odpowiedni tryb redukcji hałasu, co znacznie ułatwia prowadzenie rozmów.

Zastosowane w Huawei FreeBuds Pro trzy mikrofony w razie potrzeby wzmocnią głos, dlatego twój rozmówca zawsze cię usłyszy. Słuchawki bezprzewodowe wyróżniają się także doskonałym czasem pracy na baterii wynoszącym aż 7 godzin. Przy stosowaniu etui czas ten wzrasta nawet do 30 godzin!

Samsung Galaxy Buds Live

To jedne z tańszych słuchawek True Wireless wyposażonych w aktywną redukcję hałasów. Opracowana technologia jest w stanie rozpoznać głos rozmówcy i wyciszyć niepotrzebne dźwięki. W ten sposób możesz skupić się wyłącznie na rozmowie.

Słuchawki Samsunga mają w sumie trzy mikrofony i akcelerometr odpowiadający za poprawę dźwięku. Bateria w tym modelu wystarczy na 4-5 godziny użytkowania. Jeśli zastosujemy etui ładujące, to łączny czas rozmów wyniesie od 17 do 19 godzin w zależności od uruchomionej aktywnej redukcji hałasów.

Philips TAPH805BK

Znakomite słuchawki nauszne z mikrofonem do telefonu zostały stworzone, aby ułatwić rozmowy. To zasługa mikrofonu z funkcją redukcji echa. Podczas rozmów redukowane są zniekształcenia, co przekłada się na doskonałą jakość. Wzornictwo słuchawek jest nie tylko ładne, ale również praktyczne.

Model można bez problemu złożyć w dwóch kierunkach, co znacznie zmniejsza rozmiary. Znakomita jakość dźwięku, a także bateria wytrzymująca 30 godzin działania to dodatkowe argumenty przemawiające za zakupem.

Marshall Major III BT

Marshall Major III BT to świetnie oceniane słuchawki nauszne, które użytkowników przyciągają przede wszystkim jakością dźwięku. Wbudowany mikrofon doskonale sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Bateria w prezentowanym modelu wystarczy na 30 godzin działania, jednak po jej rozładowaniu można podłączyć przewód minijack 3,5 mm i nadal korzystać ze słuchawek. Stosunek jakości do ceny został tutaj znakomicie zachowany.

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2

To najtańsze słuchawki True Wireless na rynku. Bardzo dobre oceny użytkowników sprawiły, że nie mogło ich zabraknąć w naszym zestawieniu. Pod niewielką obudową znalazł się mikrofon oraz wysokiej jakości przetworniki. Bateria w słuchawkach Xiaomi działa do 5 godzin, co jest wynikiem niezłym. To lekkie i kompaktowe słuchawki dla nieco mniej wymagających użytkowników.

Autor: Bartłomiej Mazurek