Data publikacji:

Jaki smartfon z baterią 13000 mAh wybrać?

Coraz częściej nowoczesne smartfony mają specjalistyczne funkcje pomiarowe, planery, różne aplikacje i dodatki służące rozrywce. Działanie wszystkich tych udogodnień zużywa wiele energii, przez co najczęściej smartfon trzeba ładować codziennie. Aby temu zapobiec, dobrze jest zaopatrzyć się w smartfon z baterią 13000 mAh lub większą. Pozwoli to znacznie dłużej korzystać z telefonu i nie martwić się o rozładowanie urządzenia w najmniej odpowiednim momencie. Jaki telefon z baterią 13000 mAh wybrać i jaka pojemność baterii z powodzeniem wystarczy na intensywne używanie smartfonów?
smartfon z baterią 13000mah

Od czego zależy wytrzymałość baterii w smartfonach?

Jednym z kluczowych aspektów podczas zakupu telefonu powinna być pojemność i wytrzymałość baterii znajdującej się w danym modelu. Pojemność baterii określana jest w miliamperogodzinach (mAh) i obecnie jest to zazwyczaj kilka tysięcy mAh w większości modeli. Chcąc wyposażyć się w telefon z dobrą baterią, który będzie używany w sposób intensywny, z aktywną transmisją danych, Wi-Fi, lokalizacją czy pełną jasnością ekranu, warto na tą kwestię zwrócić szczególną uwagę. Bardzo dobrym wyborem będzie już smartfon z baterią 10000 mAh, ale i bardziej pojemny wariant.
W kwestii wytrzymałości baterii w smartfonach bardzo istotnym aspektem jest również żywotność akumulatora i jego wydajność, która wraz z użytkowaniem spada. Im więcej razy smartfon był ładowany, tym jego bateria jest w stanie przyjąć mniejszą maksymalną liczbę mAh, w związku z czym urządzenie z biegiem czasu będzie działało na jednym ładowaniu krócej.

Jaki smartfon z baterią 13000 mAh wybrać?

Zazwyczaj największą pojemność baterii posiadają telefony najnowszej generacji. Niestety w związku z ich nowoczesnymi funkcjami, perfekcyjnym designem i wytrzymałą baterią cena takich modeli jest bardzo wysoka i może sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Jeżeli jednak głównym aspektem podczas wyboru nowego telefonu ma być pojemność baterii, telefon z baterią 13000 mAh można kupić za ok. 1500 zł. Jednak jego wygląd będzie znacznie odbiegał od tradycyjnych, nowoczesnych modeli i urządzenie będzie posiadało też nieco mniej udogodnień.
Jednym z bardzo znanych modeli urządzeń będących odpowiedzią na pytanie, jaki smartfon z baterią 13000 mAh wybrać, jest telefon Ulefone Power Armor 13, którego bateria ma pojemność 13200 mAh. Jednocześnie jest to model zaliczany do smartfonów wyjątkowo odpornych na upadki, uszkodzenia, obciążenia i możliwe pęknięcia.
Takie telefony są obudowane materiałami zapewniającymi im wytrzymałość i znacznie grubsze niż powszechnie reklamowane modele. Jednak nawet taki design znajduje wielu swoich zwolenników. To także telefony cięższe niż nowoczesne smartfony. W sytuacji jednak, gdy telefony użytkowane są bardzo intensywnie i często bywają narażone na uszkodzenia, idealnym wyborem będą też inne telefony pancerne o mniejszej pojemności baterii.
Wspomniany smartfon Ulefone Power Amor 13 dzięki posiadanej baterii jest w stanie wytrzymać do 600 godzin w trybie czuwania i 5 dni przy standardowym używaniu.

Smartfon z baterią 10000 mAh – czy warto się na niego zdecydować?

W bardzo dobrych cenach można znaleźć również modele telefonów z nieco mniejszą pojemnością baterii, które również z powodzeniem sprawdzą się podczas intensywnego i długiego użytkowania. Wśród najwyżej ocenianych i polecanych propozycji na uwagę zasługuje model Doogee S88 Pro. To smartfon z baterią 10000 mAh, który również posiada wyjątkowo wytrzymałą obudowę oraz możliwość nagrywania filmów Full HD.
Wśród polecanych telefonów z taką pojemnością baterii można wyróżnić też model Oukitel WP6, Blackview BV9500 czy Oukitel WP2. Smartfony te dostępne są w odmiennych wariantach kolorystycznych i posiadają różne wielkości pamięci wbudowanej.

Smartfon z baterią 15000 mAh – model do zadań specjalnych

Fani ekstremalnie długo działających urządzeń, w tym telefonów na rynku elektronicznym mogą znaleźć również smartfon z baterią 15000 mAh, jakim jest przykładowo model Oukitel WP15. To telefon wyposażony w baterię o pojemności dokładnie 15600 mAh. Bardzo dużym udogodnieniem tego modelu jest możliwość przekazania części energii innemu urządzeniu, co bywa bardzo przydatne podczas pobytu poza domem, w podróży, a także w sytuacji, gdy inne sprzęty fabrycznie wyposażone są w baterię o mniejszej pojemności i ulegną rozładowaniu.
Posiadanie smartfona z baterią o bardzo dużej pojemności jest szczególnie doceniane przez użytkowników podczas kilkudniowych wycieczek lub w sytuacji, gdy zapomni się zabrać ładowarki. Wówczas takie modele jak Oukitel WP16 nie tylko wytrzymają z powodzeniem podczas normalnego użytkowania, ale też umożliwią naładowanie tradycyjnych, designerskich modeli.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!