Data modyfikacji:

Jaki smartwatch dla 10-latki i 10-latki?

Wybór idealnego smartwatcha dla 10-latka bywa trudnym zadaniem. Dzieci w tym wieku zaczynają interesować się parametrami technicznymi posiadanych urządzeń, przez co mają one dla nich coraz większe znaczenie. Jednocześnie dziesięciolatki zaczynają odrzucać rzeczy wyróżniające się typowo „dziecięcym” designem oraz zwracać uwagę na projekty dla młodszych nastolatków. Jakie smartwatche najlepiej łączą w sobie te warunki oraz korzystną cenę? Przedstawiamy nasz ranking.
smartwatch dla 10-latki i 10-latki

Czy smartwatch dla 10-latka to dobry pomysł?

Jaki smartwatch dla dziecka kupić? Przed wybraniem konkretnego modelu warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy smartwatch jest w ogóle dziesięcioletniemu dziecku potrzebny. Większość osób kojarzy je bowiem głównie z takimi funkcjami jak powiadomienia o wiadomościach, monitorowanie funkcji życiowych lub płatności zbliżeniowe. Jednocześnie – jak wiele innych elektronicznych gadżetów – może dekoncentrować dziecko, odwracając jego uwagę np. od lekcji.
Warto jednak podkreślić, że urządzenia przeznaczone dla dzieci to urządzenia nieco inne od „dorosłych”. Można wyróżnić tutaj dwie kategorie:
 • sprzęt nastawiony na edukację i rozrywkę – monitoruje aktywność fizyczną (motywując do ruchu) i przypomina o wykonywaniu codziennych obowiązków. Wiele z nich umożliwia też granie w minigry;
 • lokalizatory GPS – urządzenia o stosunkowo niewielkiej liczbie funkcji, które jednak umożliwiają zlokalizowanie dziecka przez rodziców. Mogą oni otrzymywać informację, gdy dziecko wyjdzie poza ustalony obszar, i łączyć się z nim głosowo. Sztandarową funkcją tego typu sprzętów jest także przycisk SOS, dzięki któremu dziecko w sytuacji zagrożenia może szybko nawiązać połączenie z rodzicem lub zaufaną osobą.
Podział ten oznacza, że smartwatch dla 10-letniej dziewczynki lub 10-letniego chłopca może być dopasowany do potrzeb oraz charakteru dziecka. Jeżeli np. rodzice chcą zmotywować je do ruchu, przydatne będzie urządzenie monitorujące aktywność. Z kolei osoby, których dziecko ma problemy z koncentracją uwagi lub często się spóźnia, mogą sięgnąć po smartwatch umożliwiający jego szybkie zlokalizowanie.

Smartwatch dla 10-letniego chłopca i 10-letniej dziewczynki – ranking

Forever See Me KW-300

Kolorowy oraz funkcjonalny smartwatch dla mającej 10 lat dziewczynki lub 10-letniego chłopca. Posiada funkcję lokalizacji, czatu oraz połączeń głosowych. Umożliwia dokładne zlokalizowanie dziecka zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków za pomocą modułów GPS, LBS oraz Wi-Fi. Smartwatch ten posiada funkcję SOS, dzięki czemu dziecko może skontaktować się z rodzicem jednym kliknięciem
Urządzenie to łączy w sobie funkcje sprzętu stworzonego z myślą o bezpieczeństwie z monitorowaniem aktywności i snu, mierząc m.in. kroki oraz pokonany dystans. Przydatna jest także funkcja budzika.
 • Przekątna wyświetlacza: 1,3 cala
 • Pojemność baterii: 400 mAh
 • Połączenia telefoniczne: tak

Garett Kids Time 4G Plus

To kolejny model nastawiony głównie na zapewnienie bezpieczeństwa. Umożliwia nawiązywanie połączeń głosowych oraz śledzenie lokalizacji. Dodatkowo rodzic ma możliwość dyskretnego posłuchania dźwięków otoczenia dziecka oraz zdalnie zrobić jego zdjęcie. Urządzenie też zapamiętuje do 30 dni historii tras. Dzięki przyciskowi SMS dziecko może nawiązać połączenie nawet z trzema wybranymi numerami.
Dodatkowo użytkownik może korzystać z wielu aplikacji, w tym budzika, kalkulatora, kalendarza oraz planu lekcji. Dzięki temu dziecko uczy się samodzielnie zarządzać swoimi obowiązkami oraz wykonywać codzienne czynnościom, wspierając jego rozwój.
 • Przekątna wyświetlacza: 1,4 cala
 • Pojemność baterii: 730 mAh
 • Połączenia telefoniczne: tak

Garmin Vivofit jr

To idealne urządzenie dla osób, które zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale i design. Szeroki wybór opasek sprawia, że to doskonały smartwatch dla 10-letniego dziecka, które ma coraz większą potrzebę ekspresji i pokazania swoich zainteresowań za pomocą elementów stroju. 
Przede wszystkim jest to jednak sprzęt, który ma zachęcać do działania, ruchu oraz wykonywania codziennych obowiązków – od mycia zębów po odrabianie lekcji. Sprzęt nie tylko monitoruje te czynności, ale i zmienia je w grę. Potwierdzenie wykonania zadania umożliwia odblokowanie kolejnych poziomów wbudowanej gry. 
Smartwatch ten również uczy dziecko różnych ćwiczeń, liczy kroki i godziny snu. Oprócz tego umożliwia szybki kontakt z zaufaną osobą za pomocą widżetu ICE. To, co wyróżnia ten model, to wyjątkowo długi czas pracy baterii – dzięki bardzo energooszczędnemu wyświetlaczowi jedno ładowanie wystarcza nawet na rok!
 • Przekątna wyświetlacza: 0,55 cala
 • Pojemność baterii: 125 mAh
 • Połączenia głosowe: nie

Little Tikes Robot Tobi 

To model zaprojektowany przede wszystkim z myślą o rozrywce. Zwraca uwagę ciekawą oprawą graficzną – na jego ekranie wyświetlana jest interaktywna animacja robota z setkami wyrazów twarzy. Pomaga on uczyć się dzieciom korzystania z zegarka oraz grać w gry taneczne lub edukacyjne
Dzięki temu urządzeniu zmotywowanie dziecka do ruchu i zmiana nauki w zabawę stają się łatwiejsze. Wyposażony jest też w krokomierz oraz aparat do zdjęć i nagrywania filmików.
 • Przekątna wyświetlacza: 1,54 cala
 • Połączenia głosowe: nie

Garett Kids Happy

Ten model również łączy w sobie funkcje bezpieczeństwa oraz rozrywkowe. To smartwatch dla 10-latka, który monitoruje aktywność i sen, posiada lokalizator GPS oraz głośnik, mikrofon i slot na kartę SIM, dzięki któremu można za jego pomocą prowadzić rozmowy głosowe. 
Jego zaletą jest także wodoszczelność. To oznacza, że może być noszony przez dziecko również podczas zajęć na basenie lub rozmaitych zabaw.
 • Przekątna wyświetlacza: 1,3 cala
 • Pojemność baterii: 720 mAh
 • Połączenia telefoniczne: tak
Zdjęcie: Zinkevych_D/Envato Elements
Autor: Katarzyna Łukaszewska