Data modyfikacji:

Jaki smartwatch z internetem wybrać?

W 2022 roku zdecydowana większość z nas nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez internetu. Jednakże noszenie ze sobą smartfona w każde miejsce może stać się uciążliwe, w szczególności, że obecne urządzenia są stosunkowo duże, gdyż muszą łączyć w sobie aspekty użytkowe, jak i rozrywkowe. Z pomocą jednak przychodzi smartwatch z internetem, który zawsze możemy mieć na ręce.

smartwatch

Dlaczego warto wybrać smartwatch z internetem?

Jaki smartwatch będzie dobrym wyborem? Dzięki połączeniu urządzenia z internetem masz możliwość pobrania aktualizacji znacznie szybciej w porównaniu z tradycyjnymi metodami, a więc poprzez telefon, z którym smartwatch łączy się za pomocą Bluetooth. Jest to bardzo ważne w szczególności, gdy na naszym smartwatchu mamy wgrane różnego typu aplikacje, które potrzebują częstych aktualizacji.

Ponadto dzięki internetowi w zegarku pozwalamy na szybsze pobieranie aktualizacji systemu, na którym postawione jest urządzenie. W sytuacji, gdy nasz smartwatch znajduje się daleko od smartfona, z którym jest połączony, nie jest to problem. Dzięki internetowi w smartwatchu przesyłanie danych między urządzeniami jest w pełni możliwe. Dodatkowo część smartwatchy posiada funkcję głosowego wyszukiwania w internecie, co pozwala na szybkie pozyskanie informacji na interesujący nas temat w momencie, gdy nie mamy w pobliżu swojego telefonu.

Jak połączyć smartwatch z internetem?

Obecna technologia pozwala nam połączyć się z internetem na kilka sposobów. Duża część smartwatchy wyposażona jest w łączność Wi-Fi, co oznacza możliwość korzystania z internetu poprzez podłączenie się pod router, który może być oddzielnym urządzeniem bądź może być wbudowany w telefon. Choć warto pamiętać, że router w smartfonie ma o wiele mniejszy zasięg niż typowe urządzenie do tego przeznaczone.

Smartwatch z internetem może być także wyposażony w wirtualną kartę SIM, nazywaną także eSIM. Dzięki temu smartwatch na kartę SIM może połączyć się bezpośrednio z internetem, bez konieczności powiązania go z routerem. Takie rozwiązanie wiążę się z szeregiem istotnych zalet. Po pierwsze, nie jesteśmy uzależnieni od innego urządzenia, aby mieć podłączenie do internetu. Po drugie, dzięki tej opcji można odbierać połączenia głosowe. 

W jaki sposób? Wirtualna karta SIM pozwala na przypisanie do smartwatcha takiego samego numeru jak do telefonu. Po trzecie, nasze urządzenie staje się jeszcze bardziej inteligentne. Smartwatch umożliwia zarówno sprawdzanie SMS-ów, jak i e-maili, co więcej, dzięki karcie możemy płacić zbliżeniowo. Dzięki eSIM nie jesteśmy uzależnieni od telefonu, w szczególności docenią ten aspekt osoby aktywne i zapominalscy, gdyż dzięki wirtualnej karcie SIM nie musimy mieć w pobliżu telefonu.

Sprawdź, jaki smartwatch z internetem będzie dla ciebie najbardziej interesujący! W tym celu zapraszamy cię do kolejnej części naszego artykuły, w której zaproponujemy ci kilka ciekawych modeli.

Zegarek z internetem – jaki wybrać?

Jeśli zainteresowaliśmy cię smartwatchem z internetem, przed zakupem zastanów się, jakie inne funkcje urządzenia będą dla ciebie istotne. Bez wątpienia istotny jest także wygląd sprzętu.

Na początek sprawdź koniecznie nasze propozycje!

Apple Watch 5 Nike

Z pewnością zaskoczeniem nie będzie fakt, iż Apple posiada w swojej ofercie smartwach. Powyższy model został stworzony we współpracy z sportową firmą Nike. Został on zaprojektowany z myślą o sportowcach. Posiada aplikację Nike Run Club, która oferuje mnóstwo efektywnych treningów, porad ekspertów i pomysłów na dopingowanie wysiłku. Co ponadto charakteryzuje Apple Watch 5 Nike? Posiada on tarcze z nowym, niegasnącym wyświetlaczem. Posiada on opaskę z odblaskową nicią, która zapewni ci większą widoczność podczas treningów w nocy czy o zmroku. Zegarek poinformuje cię także, jeśli wokół ciebie będzie za głośno, aby chronić twój słuch. Jest to także doskonały smartwatch damski z internetem, gdyż pomaga on śledzić cykl menstruacyjny.

Samsung Galaxy Watch4 Classic

Kolejna nasza propozycja to smartwatch z internetem pochodzący od marki Samsung, który został zaprojektowany przy wsparciu Google. Dzięki systemowi operacyjnemu Wear OS Powered by Samsung, otrzymujemy dostęp do najpopularniejszych aplikacji, które są dostępne bezpośrednio, a więc z poziomu smartwatcha, umożliwiając ich niewiarygodnie prostą obsługę. Urządzenie posiada m.in. pomiar składu ciała (BIA), osobistego doradcę zdrowotnego czy motywacyjne wyzwania grupowe, które możesz stworzyć w grupie do 20 osób dzięki kilku prostym krokom. Watch4 dba także o twoje samopoczucie i kondycję dzięki zaawansowanej analizie snu, pomiarowi tlenu, a nawet wykrywaniu ewentualnych upadków.

Urządzenie charakteryzuje także ponadczasowy design. Posiada on charakterystyczną sylwetkę, w której linia tarczy płynnie łączy się z paskiem. Samsung Galaxy Watch4 Classic został wykonany ze stali nierdzewnej. Posiada on naprawdę duży wybór tarcz oraz pasków.

Huawei Watch 3 Pro Elite

Także marka Huawei posiada w swojej ofercie smartwatch z internetem. Huawei Watch 3 Pro Elite charakteryzuje elegancji, wręcz retro styl. Co ciekawe, koperta została wykonana ze stopu tytanu klasy lotniczej połączonego z kryształami szafiru, zapewniając najwyższą trwałość. Posiada on symulację ruchu grawitacyjnego, co pozwala na intuicyjną obsługę. Urządzenie posiada technologię pozwalającą na między innymi pomiar pulsu, sprawdzenie poziomu stresu czy sprawdzenie jakości naszego snu. Co więcej, umożliwia on pomiar temperatury otoczenia, a nawet skóry – może więc zaalarmować o podwyższonej temperaturze ciała.
Zdjęcie: Johnstocker/Envato Elements