Data publikacji:

Jaki spieniacz do mleka wybrać? Ranking najlepszych spieniaczy

Kawa jest jedną z najczęściej spożywanych używek na świecie. Nic dziwnego, ponieważ w grupie osób dorosłych nierzadko ciężko znaleźć osobę, która by za nią nie przepadała. Jak wiadomo, napój ten najlepiej smakuje wraz z puszystą pianką mleczną. Żeby ją wykonać, bardzo przydatny jest spieniacz do mleka. Ranking, który skonstruowaliśmy, z pewnością pomoże w wyborze odpowiedniego urządzenia do spieniania. Dowiedz się, jak wybrać najlepszy spieniacz do mleka.
spieniacz do mleka ranking

Spieniacze do mleka – jaki wybrać?

Jaki spieniacz do mleka jest dobry? Najlepszy spieniacz do mleka to taki, który jest dopasowany do indywidualnych preferencji użytkownika. Wybierając odpowiednie urządzenie dla siebie, warto zwrócić uwagę między innymi na:
  • moc urządzenia – im wyższa jest moc deklarowana przez producenta, tym szybciej spieniacz napowietrzy mleko;
  • materiał, z jakiego jest wykonane urządzenie – duża część dostępnych na rynku spieniaczy jest plastikowa, jednak w niektórych przypadkach lepiej wybierać produkty stalowe ze szklanymi elementami;
  • funkcje dodatkowe – takie jak podświetlane przyciski, poziom hałasu generowany przez spieniacz czy opcja podgrzewania mleka;
  • cenę – która jest najniższa w przypadku ręcznych spieniaczy, a najwyższa w przypadku urządzeń indukcyjnych i elektrycznych.

Dla kogo będzie odpowiedni ręczny spieniacz do mleka?

Wyróżniamy co najmniej dwa rodzaje ręcznych spieniaczy do mleka. Swoją konstrukcją przypominają elektryczne szczoteczki do zębów, zakończone częścią spieniającą, najczęściej w postaci okręgu wykonanego ze sprężynki. Pierwszy rodzaj ręcznych spieniaczy to takie, które zasilamy wyłącznie energią ludzkich mięśni. Wówczas konieczne jest dociskanie spieniacza do dna naczynia oraz wykonywanie ruchów góra-dół.
Drugim rodzajem ręcznego spieniacza są urządzenia półelektryczne, które mają wbudowany w rękojeść niewielki silniczek. Po naciśnięciu odpowiedniego guzika spieniacz rozpoczyna spienianie mleka, wciąż trzeba go jednak utrzymywać w dłoni i kontrolować jego ruchy. Są to idealne spieniacze dla osób, które nie korzystają z nich zbyt często. Urządzenia nie zajmują dużo miejsca, są bardzo lekkie, łatwe w czyszczeniu i tanie. Ręczne spieniacze najczęściej zasila się przy pomocy baterii AA.

Kiedy wybrać elektryczny spieniacz do mleka?

Elektryczny spieniacz do mleka częściej ma formę niewielkiego czajniczka. Jest on na tyle wygodny, że samodzielnie spienia mleko – nie wymaga przytrzymywania go w dłoni ani ręcznego sterowania. Korzystając z niego, wlewamy mleko do środka, zamykamy pokrywkę, a następnie spieniamy mleko. Spieniacze do mleka elektryczne są zasilane za pomocą zasilacza podłączanego do gniazdka, baterii lub niewielkich akumulatorów.
Osoby, które zgłębiają tematykę urządzeń elektrycznych, często zastanawiają się, czy wybrać spieniacz do mleka indukcyjny, czy elektryczny. Czym różnią się od siebie te urządzenia? Spieniacze indukcyjne działają dzięki wytwarzanemu samodzielnie polu magnetycznemu, jednak są nieco mniej wydajne niż spieniacze elektryczne. Jaki spieniacz do mleka wybrać? W podjęciu decyzji pomoże ci nasz ranking!

Spieniacze do mleka – ranking

MelittaCremio 1014-03

To jeden z najlepszych spieniaczy do mleka w cenie poniżej 300 złotych. Jest wykonany ze stali nierdzewnej i utrzymany w eleganckiej, nowoczesnej estetyce. Ma moc 450 W. Można spieniać w nim jednorazowo do 0,4 l mleka. Dodatkowo został wyposażony w funkcję podgrzewania. Występuje w kolorach srebrnym, białym oraz czarnym. Jego pokrywkę oraz ubijaczkę można myć w zmywarce.

Optimum SP-2002

To spieniacz o bardzo ciekawym designie, wraz ze szklanym dzbankiem na mleko, dzięki któremu widzimy, czy mleko zostało już ubite oraz ile dokładnie napoju znajduje się wewnątrz urządzenia. Można spieniać w nim napoje na ciepło i na zimno oraz je podgrzewać. Maksymalna pojemność podczas podgrzewania wynosi 0,6 l, natomiast w czasie spieniania – 0,2 l. Jego moc wynosi 550 W, czyli więcej niż w przypadku poprzednika.

Jura 24019

Urządzenie o mocy 650 W z funkcją podgrzewania mleka o bardzo ciekawym, nowoczesnym wyglądzie. Jura 24019 jest kompaktowa i zmieści się do praktycznie każdej szuflady. Można wybierać spośród trzech ustawień temperatury. Do wyboru mamy mleko zimne, ciepłe oraz gorące. Pomieści 250 ml mleka, a producent udziela na niego 2-letniej gwarancji. Wykonany został ze stali nierdzewnej. Można zdecydować się na jeden z dwóch kolorów – srebrny lub czarny.

CasoFomini 1610

Bardzo wygodny, ręczny spieniacz do mleka w formie mieszadełka z ergonomiczną rączką. Został wyposażony w funkcjonalny stojak. Urządzenie wykonane zostało ze stali nierdzewnej oraz plastiku. Zasilane jest na baterie AA. Waży 130 gramów i doskonale sprawdzi się w podróży lub jako przenośny spieniacz do mleka. Cieszy kompaktowymi wymiarami, ponadczasową estetyką oraz cichą pracą. Oprócz tego jest bardzo łatwy w czyszczeniu i szybki, ponieważ generuje aż 12 000 obrotów na minutę. Najlepiej jest uruchamiać go w momencie, w którym sprężynka znajduje się już poniżej poziomu mleka, ponieważ w innym przypadku może dojść do jego rozchlapania.

BialettiTuttocrema 6 tz

Czyli ręczny spieniacz do mleka, który nie wymaga zasilania. To propozycja w dobrej cenie, wykonana z aluminium pokrytego teflonem, co zabezpiecza mleko przed przywieraniem. Można spieniać w nim zarówno ciepłe, jak i zimne mleko. Posiada wygodną rączkę do ubijania, którą należy naciskać w celu spienienia napoju. Dzięki zamkniętej konstrukcji naczynia unikniemy rozchlapywania mleka w kuchni. Przeznaczony dla osób, które lubią dobrze spienione mleko i chcą, by spieniacz świetnie sprawdzał się również podczas wakacji, gdy dostęp do zasilania jest ograniczony.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!