Data publikacji:

Szuflady do podgrzewania naczyń. Czy wiesz, jak wygląda to urządzenie kuchenne?

Szuflady do podgrzewania naczyń są bardzo przydatne w kuchni, dlatego coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. W tym artykule dowiesz się, czym są takie szuflady, a także jakie modele warto kupić. 

szuflada w piekarniku do podgrzewania naczyń

Czym są szuflady do podgrzewania naczyń? 

Szuflady do podgrzewania naczyń jeszcze do niedawna były niszowymi produktami, o których nie wiedziało zbyt wiele osób. Ten trend ulega powoli zmianie i coraz więcej nowoczesnych kuchni otrzymuje tego typu wyposażenie.

Szuflady do podgrzewania naczyń pozwalają przede wszystkim na podgrzewanie talerzy, czy filiżanek. Jednak na tym ich funkcje się nie kończą. 

Sprawdź: ranking najlepszych zmywarek do zabudowy

Szufladę do podgrzewania możesz wykorzystać również podczas:
 • dojrzewania ciasta,
 • rozmrażania potraw,
 • utrzymywania obiadu w optymalnej temperaturze.
W codziennym użytkowaniu takie rozwiązanie sprawdza się doskonale. Dodatkowa szuflada pozwala zaoszczędzić sporą ilość miejsca. W momencie, gdy dana potrawa będzie umieszczona wewnątrz szuflady, ty możesz korzystać z kuchennego blatu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru szuflady do podgrzewania? 

W pierwszej kolejności określ, ile wolnego miejsca jest w twojej kuchni. W sklepach największą popularnością cieszą się szuflady o szerokości 40 cm, 45 cm oraz 59,5 cm. Warto przed zakupem dobrze wymierzyć kuchnię, aby mieć pewność, że szuflada się zmieści.

W parze z rozmiarem idzie pojemność. Zazwyczaj szuflady mają od 20 litrów do 25 litrów pojemności. Warto spojrzeć na różne oferty, ponieważ każdy z producentów oferuje inną wartość.

Nowoczesne szuflady dysponują również wieloma przydatnymi funkcjami. Łatwe otwieranie, chłodny front czy technologia szybkiego podgrzewania posiłków to tylko niektóre z dostępnych opcji. 

Ostatnim elementem, który z pewnością jest dla ciebie istotny to cena. Za podstawowy model musisz zapłacić około 1000 złotych. Najlepsze szuflady do podgrzewania naczyń mogą kosztować nawet 2000 złotych. 

Polecane modele szuflad do podgrzewania

Siemens BI630CNS1 

Bardzo dobra szuflada do podgrzewania naczyń pozwala na załadowanie 64 filiżanek lub 12 talerzy. Podgrzewanie odbywa się za pomocą specjalnego nawiewu. Dzięki temu bez większego problemu wstawisz do środka ciasto, podgrzejesz potrawę, czy utrzymasz je w cieple. To bardzo solidny model w dobrej cenie. 

Dane techniczne: 

 • pojemność: 20 l 
 • szerokość: 54 cm 
 • sposób ogrzewania: płyta grzewcza z nawiewem  
 • maksymalne obciążenie: 25 kg 

Samsung NL20F7100WB 

W ofercie Samsunga znajdują się również szuflady do podgrzewania naczyń. Nowy model dysponuje funkcją podtrzymywania ciepła, podgrzewania naczyń, rozmrażania, czy dojrzewania ciasta. Producent rekomenduje, aby szufladę umieścić tuż pod piekarnikiem. Dzięki temu po przygotowaniu potrawy będziesz mógł ją umieścić natychmiast w szufladzie. To bardzo elegancki model, którego wzornictwo współgra z innymi produktami Samsunga.  

Dane techniczne

 • pojemność: 20 l 
 • szerokość: 59,5 cm
 • maksymalne obciążenie: 25 kg 

Amica AWDM6B X-Type 

Polski producent po raz kolejny udowadnia, że w atrakcyjnej cenie można stworzyć świetny produkt. Amica AWDM6B to szuflada o pojemności 22 litrów. Szereg dedykowanych programów pomaga w przygotowywaniu dań, jogurtów, czy słodkości. Gładka powierzchnia ułatwia otwieranie i zamykanie szuflady. Do podgrzewania posiłków przygotowano specjalny program. Już po kilku chwilach ulubione danie będzie gotowe do spożycia. Stosunek jakości do ceny w przypadku tego modelu został doskonale zachowany. 

Dane techniczne: 

 • pojemność: 22 l 
 • szerokość: 59,5 cm 
 • funkcja rozmrażania, podgrzewania oraz podtrzymywania ciepła

Bosch BIC630NS1 

Ostatnia propozycja pochodzi od bardzo uznanego na rynku producenta. Szuflada grzewcza Bosch ma pojemność 20 litrów. Produkt znakomicie spisuje się w podgrzewaniu wszelkiego rodzaju naczyń. Solidna jakość wykonania i eleganckie wzornictwo sprawiają, że ten model dopasujesz do praktycznie każdej kuchni. Plusem tego modelu jest zimny front, który zapobiega przypadkowym oparzeniom. 

Dane techniczne: 

 • pojemność: 20 litrów 
 • szerokość: 59,5 cm 
 • maksymalne obciążenie: 25 kg