Data publikacji:

Jaki tablet do czytania wybrać?

Rynek e-booków rozwija się bardzo intensywnie; dla wielu osób książki w wersji elektronicznej okazują się lepsze od papierowych pierwowzorów dzięki mobilności. Posiadając odpowiedni sprzęt do odczytu e-booków, możesz mieć przy sobie niezliczoną liczbę ulubionych tytułów. Równolegle ze sprzedażą e-booków rośnie zainteresowanie urządzeniami, na których można je wyświetlać – a więc czytnikami i tabletami. Dziś skupimy się na poszukiwaniach najlepszego tabletu do czytania.

tablet do czytania

Tablet do czytania książek czy czytnik?

Pojawienie się czytników e-booków całkowicie zrewolucjonizowało rynek książki. Dzięki małemu urządzeniu, które mieści się w każdej torebce, czytelnik może mieć pod ręką setki ulubionych książek. Szybko jednak dostrzeżono, że możliwość wygodnego czytania może iść w parze z wielozadaniowością.

Z tego powodu coraz częstszym wyborem miłośników książek pada nie czytnik, a tablet do czytania, który po zakończonej lekturze pozwoli przejrzeć sieć, wysłać wiadomość czy odtworzyć film. Także nasz ranking tabletów uwzględniał modele idealne dla miłośników książek.

Tablet do książek – na co zwrócić uwagę?

Jeszcze do niedawna czytanie z ekranów tabletów kojarzyło się z piekącymi i przekrwionymi oczami. Trzeba jednak wiedzieć, że producenci tabletów wychodzą naprzeciw potrzebom konsumentów, uzupełniając swoje urządzenia o technologie sprzyjające komfortowej lekturze. Jeśli poszukujesz tableta do czytania, zwróć uwagę na następujące parametry.

Ekran tabletu do książek

W przypadku czytników e-booków można zdecydować się na sprzęt z funkcją „e-papieru”, który pozwala na czytanie tak komfortowe jak ze zwykłej książki – i to nawet w pełnym słońcu. A co z tabletami? Cóż – decydując się na wielofunkcyjne urządzenie, trzeba godzić się z cechami ekranu, który nie nadaje się do czytania książek w absolutnie każdych warunkach.

Najnowocześniejsze tablety mają wyświetlacze IPS, które wyposażone są w tryby ochrony oczu przez redukcję niebieskiego światła. To w zupełności wystarczy, aby móc czytać na tablecie od czasu do czasu, w domowych warunkach.

Jaki rozmiar tabletu do czytania?

Przeciętny tablet ma ekran o przekątnej 7-8 cali, co większości osób powinno wystarczyć do komfortowego czytania książek. Na takim ekranie wygodnie odtworzysz różne pliki, w tym również te w formacie PDF.

Obsługiwane formaty plików

Jeśli już mowa o plikach tekstowych, tablet do czytania okaże się najbardziej niezawodnym rozwiązaniem. Czytniki e-booków często miewają problemy z odtworzeniem niektórych plików, podczas gdy na tablecie uda ci się uruchomić praktycznie wszystko.

Czas pracy baterii

Czytnik książek nad tabletem do czytania góruje większą wydajnością baterii. Z tym problemem można sobie jednak łatwo poradzić – postaraj się, aby podczas czytania w tle pracowało jak najmniej aplikacji.

Przeczytaj także: Jaki tablet do gier wybrać?

Tablet do książek – jaka cena?

Dobre tablety wyposażone w technologie dbające o zdrowie wzroku kupisz już za około 500 złotych. Jaki tablet do 500 zł kupić? Warto podkreślić, że w tej cenie otrzymasz urządzenie wielofunkcyjne, które poza wyświetlaniem książek pozwoli ci na niemal tak szerokie spektrum działań jak personalny komputer.

Tablet do czytania – postaw na funkcjonalność

Poza brakiem uwielbianej przez wielu technologii e-papieru, tablet w stosunku do czytnika e-booków wcale nie pozostaje w tyle. To świetne rozwiązanie, jeśli poszukujesz urządzenia, które przyda ci się w wielu sytuacjach – nie tylko podczas lektury. Tablet do czytania warto rozważyć, tym bardziej że najnowocześniejsze urządzenia przy odpowiednim użytkowaniu mogą być naprawdę łaskawe dla oczu czytelnika.