Data modyfikacji:

Jaki tablet graficzny dla nauczyciela?

Tablet graficzny dla nauczyciela to urządzenie, które budzi duże zainteresowanie. Nic dziwnego! Ze sprzętu mogą korzystać zarówno fotografowie, architekci i graficy, jak i grono pedagogiczne. Tablet dla nauczyciela połączony z komputerem pozwala szybko stworzyć profesjonalny wykres, mapę myśli bądź też schemat. Niedrogie tablety dla nauczycieli sprawdzą się szczególnie podczas lekcji biologii, matematyki, chemii i fizyki. Jaki model wybrać? Podpowiadamy.

tablet graficzny dla nauczyciela

Tablet graficzny dla nauczyciela – co to takiego?

Tablet graficzny dla nauczyciela to wszechstronne urządzenie, które pozwala swobodnie tworzyć – rysować szkice, projektować grafiki, rozwiązywać równania, uzupełniać schematy, podkreślać fragmenty tekstu, dodawać adnotacje, a także sporządzać wykresy, schematy oraz mapy. Z tabletów dla nauczycieli korzystają osoby działające w branżach kreatywnych – marketingowcy, fotografowie, graficy, dziennikarze, analitycy firmowi, a także inżynierowie i architekci.

Sprzęt podłącza się do komputera przewodowo lub bezprzewodowo, jeśli posiada on własny ekran, rezultaty prac są na nim wyświetlane w czasie rzeczywistym. Natomiast gdy tablet składa się jedynie z przestrzeni roboczej, efekty są prezentowane na ekranie podłączonego do niego monitora.

To, co wyróżnia tablety graficzne to specjalny rysik imitujący ołówek, kredkę lub pędzel. Jego obsługa jest o wiele prostsza niż gdyby wykonywano podobny projekt za pomocą komputerowej myszy.

Jak wybrać dobry tablet graficzny? Ranking popularnych modeli, który znajdziesz poniżej, będzie dla ciebie podpowiedzią, jakiego sprzętu szukać.

Dlaczego warto kupić tablet dla nauczyciela?

Tablet dla nauczyciela pozwala szybko stworzyć materiały potrzebne do przeprowadzenia lekcji. Urządzenie umożliwia projektowanie na bieżąco tabel, wykresów i schematów, pozwala również na dopisywanie treści do istniejących grafik. Największą zaletą tabletów dla nauczycieli jest ich mobilność – sprzęt jest lekki i kompaktowy, w związku z czym bez problemu zmieści się w nauczycielskiej torbie. Dzięki temu, że posiada on własny dysk twardy i pamięć, a nawet jest wyposażony moduł internetowy, nie ma konieczności, by zabierać ze sobą do pracy dodatkowo laptopa.

W szczególności polecany jest tablet graficzny dla nauczyciela matematyki, ale równie dobrze z tej technologii mogą korzystać także osoby wykładające biologię, chemię, fizykę lub nawet nauki humanistyczne, np. historię.

Tablet graficzny dla początkujących znajdzie zastosowanie także podczas nauczania zdalnego. Lekcja przekazana na odległość jest o wiele bardziej atrakcyjna, jeśli nauczyciel zaznacza na przygotowanej prezentacji konkretne treści, podkreśla najważniejsze kwestie czy też dopisuje istotne komentarze uczniów. Z pomocą tabletu graficznego znajdzie łatwiejsza jest praca na tekście, a także prezentowanie uczniom zdjęć, obrazów i innych grafik.

Tablet graficzny dla nauczyciela – najważniejsze cechy

Tablet graficzny dla nauczyciela powinien być wykonany z wysokogatunkowych materiałów, tak aby urządzenie było odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zamiast oszczędzać, lepiej trochę dołożyć i kupić sprzęt sprawdzonej marki. Inne cechy, jakie powinien posiadać tablet dla nauczyciela, to:

  • duża przestrzeń robocza,
  • kompaktowe wymiary,
  • kompatybilność z platformami edukacyjnymi takimi jak Teams czy też Zoom,
  • kompatybilność z różnymi urządzeniami (np. komputerami Windows i Mac),
  • możliwość eksportu stworzonych dzieł do formatu jpg i pdf,
  • niska waga,
  • precyzja – tablet powinien reagować na nawet niewielkie ruchy rysikiem,
  • wbudowany monitor,
  • wbudowane aplikacje przydatne do nauki, np. Power Point lub OneNote,
  • wielofunkcyjność – poza możliwością rysowania tablet może posiadać również wbudowany moduł internetowy oraz aplikacje typu organizer/kalendarz.

Tablety dla nauczycieli – jaką markę wybrać?

Jaki wybrać tablet graficzny dla nauczyciela matematyki, fizyki, chemii, biologii lub innego przedmiotu? Polecamy produkty następujących marek

Huion

W ofercie firmy znajdziemy zarówno tablety z własnym ekranem, jak i bez, w cenie od 150 złotych do nawet 2000 i więcej. Marka cieszy się bardzo dobrą reputację na rynku, ponieważ produkuje elektronikę wysokiej jakości.

Tablety graficzne Huion posiadają programowalne przyciski, do których da się przypisać najczęściej używane funkcje. Dodatkowe udogodnienia to wbudowane gniazdo na karty MicroSD, minimalistyczna i kompaktowa konstrukcja oraz brak konieczności ładowania rysika.

Wacom

Przedsiębiorstwo wprowadziło na rynek bardzo dobre tablety graficzne, są one dostępne w cenie od około 200 złotych do nawet 4000 złotych. Na potrzeby poprowadzenia lekcji w zupełności wystarczą modele, których koszt zakupu nie przekracza kilkuset złotych, pozostałe są przeznaczone dla profesjonalnych grafików.

W ofercie znajdziemy urządzenia zaprojektowane z uwzględnieniem ergonomii pracy osób prawo- i leworęcznych, wyposażone w piórko bez baterii. Wbudowane aplikacje pozwolą łatwo edytować dokumenty, zdjęcia i filmy, a w wolnym czasie – zapewnią dużo rozrywki. Sprzęt można podłączyć nie tylko do komputera, ale również do smartfona.

Xiaomi

Niedrogi tablet dla nauczyciela można znaleźć w ofercie Xiaomi. Chińska firma produkuje lekkie i mobilne urządzenia, wyposażone w ekran LCD zużywający niewielką ilość energii. Dzięki temu nie muszą być często ładowane. Niektóre modele wyposażono w ciekawe rozwiązanie, a mianowicie przycisk, który usuwa całą zawartość ekranu za pomocą  jednego kliknięcia.

Vakoss

Tanie i dobre tablety dla nauczycieli produkuje również Vakoss. Urządzenia wystarczą w zupełności, aby tworzyć proste notatki i szkice. Nadadzą się również jako sprzęt wspomagający naukę dla ucznia w każdym wieku.