Data publikacji:

Jaki telefon dla budowlańca wybrać?

Dobry telefon dla budowlańca będzie mógł towarzyszyć mu podczas pracy bez ryzyka uszkodzenia urządzenia. Na szczęście rynek szybko odpowiada na potrzeby różnych grup zawodowych i aktualnie mamy całkiem spory wybór telefonów z klawiaturą, jak również smartfonów dla budowlańców. W dzisiejszym artykule poznasz przykładowe modele, które doskonale poradzą sobie na każdej budowie.
telefon dla budowlańca

Jaki telefon dla budowlańca będzie najlepszy?

Telefon dla budowlańca powinien cechować się wystarczająco twardą i odporną na pęknięcia obudową. Najczęściej znacznie zwiększa ona gabaryty telefonu, jednak można znaleźć też niewielkie, szczupłe urządzenia. Oprócz tego wśród pożądanych cech pancernych telefonów należałoby wymienić obecność:
  • kilku różnych systemów nawigacji – jeżeli pracuje się w agencji i często szuka rozmaitych lokalizacji,
  • przycisków SOS oraz programowalnych klawiszy funkcjonalnych czy latarki pod ręką,
  • pojemnego akumulatora lub wymiennej baterii,
  • dużego wyświetlacza odpornego na upadki,
  • certyfikatów związanych z odpornością na wodę, kurz, pył i błoto.
  • Dla użytkowników często ważne okazują się również podstawowe funkcje, które można znaleźć w smartfonach, a także obecność niektórych aplikacji. Na szczęście dostępne są nie tylko pancerne telefony z klawiaturą i klapką, ale również niezniszczalne smartfony. Sprawia to, że każdy znajdzie odpowiedni telefon dla siebie. Jakie są najbardziej odporne i jednocześnie polecane modele?

    Polecane telefony dla budowlańca

    myPhone Hammer Bow

    To telefon dla budowlańca z klapką o odpowiednim stopniu wytrzymałości dla każdego. Ma certyfikat IP68, więc niestraszne mu kurz i woda. Obudowa przeszła rygorystyczne testy związane z upadkami z wysokości 1,5 metra. Dzięki temu, że telefon jest zamykany, klapka może chronić wyświetlacz przed stłuczeniem. Podczas testów wytrzymałości aparat był zanurzany w wodzie przez 30 minut.
    Warunkiem wytrzymania pod wodą było jednak zamknięcie portów USB i minijack. Wodoodporny wyświetlacz zewnętrzny powiadomi właściciela, jeżeli ktoś zadzwoni czy wyśle wiadomość SMS. Informuje użytkownika również o godzinie. Telefon ma też Dual SIM, przycisk SOS i tryb głośnomówiący. Potrzebny Ci wytrzymały telefon dla budowlańca? Wybierz ten model!

    myPhone Hammer Boost LTE

    To telefon pancerny z klawiaturą i praktycznym wyświetlaczem. Ma zamykane porty ładowania i na słuchawki oraz był testowany pod wodą – wytrzyma półgodzinne zanurzenie przy zamkniętych portach. Ma ochronę na poziomie IP68, wzmacniany zasięg oraz baterię 3500 mAh, która w stanie czuwania może wytrzymać prawie miesiąc bez ładowania.
    Ma wbudowaną latarkę oraz przycisk uruchamiający ją na wierzchu. To świetny telefon dla budowlańca, ale również miłośników survivalu i górskich wycieczek.

    Maxcom MM920

    Jest odporny na wodę, kurz i taplanie w błocie, zapewnia stopień ochrony IP67. Oprócz tego ma wzmacnianą, solidną obudowę, duży wyświetlacz i podświetlane przyciski. Wśród innych jego cech można wymienić proste menu, zestaw głośnomówiący, latarkę czy możliwość powiększania czcionki.
    To klasyczny telefon z klawiaturą. Znajdziemy w nim tylny aparat, ale nie uzyskamy z jego pomocą dostępu do internetu. Wydajny akumulator umożliwia czuwanie przez 2 tygodnie na jednym ładowaniu. Maxcom MM920 to trwały i mocny telefon dla budowlańca, który jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i pomarańczowej.

    Caterpillar S40

    To telefon do pracy w trudnych warunkach z dotykowym wyświetlaczem i mocną obudową. Jest odporny na kurz, pył, zabrudzenia, zachlapanie oraz uderzenia i upadki. Ma kilka różnych systemów nawigacyjnych, co sprawia, że nawigowanie odbywa się o wiele sprawniej.
    Jest praktycznie niezniszczalny i ma wystarczającą ilość pamięci dla większości osób pracujących na budowie. Był testowany na upadki na beton z wysokości 1,8 metra, ale z doświadczenia wiemy, że przeżyje lot z o wiele większych wysokości. Odpowiednio dostosowana jasność ekranu sprawia, że bez problemów można używać go w pełnym słońcu.

    CAT S42 H+

    Telefon dla budowlańca CAT posiada certyfikat IP69, zatem jest odporny na zabrudzenia i wodę. Radzi sobie z upadkami i był sprawdzany przez producenta według testów MIL SPEC 810H. Ma pojemną baterię i elementy obudowy wykonane z materiałów antybakteryjnych, co zwiększa higienę korzystania z telefonu.
    Niektóre części telefonu są wyprodukowane z tekstyliów antypoślizgowych, co zmniejsza prawdopodobieństwo wyślizgiwania się urządzenia z ręki. Ma 3 GB pamięci RAM i wszystkie funkcje, które posiadają standardowe smartfony. Dostępny jest w cenie powyżej tysiąca złotych.

    Doogee S40

    Ma wzmocnioną obudowę i spełnia normy IP68/69K. Był testowany standardem armii amerykańskiej – MIL-STD-810G. Wyświetlacz dodatkowo chroni Gorilla Glass. Mimo że to smartfon dla budowlańca oferuje rzadko spotykane w takich modelach telefonów funkcje, takie jak moduł NFC oraz czytnik linii papilarnych i skaner twarzy.
    Oczywiście w zwykłych smartfonach jest to standard, jednak zazwyczaj szczególna ochrona nie sprzyja takim atrakcjom. Telefon ma akumulator o pojemności 4400 mAh, 3 GB pamięci RAM oraz dobrej jakości aparat. Bez obaw można zabierać go ze sobą do pracy na budowę.

    Hammer Iron 3

    To kolejny pancerny telefon z modułem NFC, dzięki któremu zapłacimy w terminalach na przerwie pomiędzy wykonywaniem obowiązków służbowych. Urządzenie ma certyfikat IP68 i było testowane w zanurzeniu pod wodą przez 30 minut.
    Pojemna bateria, moduły nawigacyjne oraz wszystkie potrzebne gniazda zaspokoją potrzeby wszystkich budowlańców. Hammer Iron 3 jest dostępny w wariantach z pamięcią 16 GB lub 32 GB, a jego cena nie przekracza 800 złotych.
    Zdjęcie: Envato Elements
    Karolina Grad
    Karolina Grad

    Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!